Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36
  1. #21
    Zbanowany
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Katowice
    Posty
    179

    Domyślnie

    Jak wyżej, kiepski retusz.

    Cytat Zamieszczone przez Kajtuś Czarodziej Zobacz posta
    Zastanawiam się, kiedy ludzie zrozumieją że plastik jest passe?
    A gdzie jest napisane co jest passe a co nie? w jakimś poradniku?

  2. #22

    Domyślnie


    a tak?
    W szopie pokombinowałbym trochę z ząbkami ew. obniżeniem warg

  3. #23

    Domyślnie

    Oto moja wersja na szybko:

  4. #24
    Motorniczy
    Gość

    Domyślnie

    Bardzo ladne b/w i konwersja ALE: za miekko na buzi, uszki lub uszka mozna ... niestety tez tego nie lubie ale tutaj na 100% bedzie to odpowiedni ruch ... mianowicie zmniejszamy je , zaokraglamy lub splaszczamy itd itp

  5. #25

    Domyślnie

    Uwielbiam czytać takie kwiatki
    Cytat Zamieszczone przez infrared Zobacz posta
    Jeżeli twój gust był wyznacznikiem takiej, a nie innej interpretacji NEF-a, to hmm musisz jeszcze wiele dobrych zdjęć zobaczyć. Choć niektórzy powiadają, że wartości estetycznych się nie da nauczyć...
    a potem oglądać takie dramaty http://img51.imageshack.us/img51/3274/dsc0337vo.jpg, w wykonaniu autora wspomnianych komunałów.

    Kiedyś na innym forum, użytkownik również tutejszego forum zwrócił mi uwagę na "nietrafność" podobnego komentarza, do obróbki jego zdjęcia. Zastanowiło mnie to na tyle, że wymieniłem monitor, inwestując w niego duuużo. Kierując się swoim doświadczeniem, sugeruję zastanowić sie nad sobą i równiez zainwestowac duuużo w monitor, zanim się znowu zacznie pisać takie bzdury.
    Ostatnio edytowane przez mirekkania ; 06-07-2011 o 22:26

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mirekkania Zobacz posta
    Uwielbiam czytać takie kwiatki
    a potem oglądać takie dramaty http://img51.imageshack.us/img51/3274/dsc0337vo.jpg, w wykonaniu autora wspomnianych komunałów.

    Kiedyś na innym forum, użytkownik również tutejszego forum zwrócił mi uwagę na "nietrafność" podobnego komentarza, do obróbki jego zdjęcia. Zastanowiło mnie to na tyle, że wymieniłem monitor, inwestując w niego duuużo. Kierując się swoim doświadczeniem, sugeruję zastanowić sie nad sobą i równiez zainwestowac duuużo w monitor, zanim się znowu zacznie pisać takie bzdury.
    1. powiększ moją propozycję na 100%. jak ogladasz tylko miniaturkę, to dodaj +0,5 ev.
    2. jeżeli nadal nie podoba, to widze że jesteś zwolennikiem plastiku. no cóż... niektórzy lubią solar, inni wolą naturalny kolor skóry(i naturalne kolory zdjęcia).

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez infrared Zobacz posta
    2. jeżeli nadal nie podoba, to widze że jesteś zwolennikiem plastiku. no cóż... niektórzy lubią solar, inni wolą naturalny kolor skóry(i naturalne kolory zdjęcia).
    No własnie, to co zaprezentowałeś to nie jest naturalny kolor skóry. Dlatego sugeruję zmianę monitora, bo podejrzewam, że Twój Cię poważnie oszukuje.
    Nie widziałem tej pani na żywo, ale mając kilkudziecięcioletnie doświadczenie w uważnym patrzeniu na kobiety, utwierdzam się w przekonaniu, że nie jest to 65-letnia nałogowa nikotynistka, która pochłania co najmniej 40 papierosów dziennie, od 45 lat.
    Ma ona za to skórę normalną, o zdrowym odcieniu, naturalnym dla zdrowej kobiety rasy białej, jasnej karnacji, w wieku 20-30 lat. Oryginalny NEF nie jest równiez aż tak zaszumiony, jak na Twojej wersji.
    Po bardzo szybkim wołaniu w ACR, można by to zdjęcie uznać za prawidłowe, w tej mniej więcej postaci:
    Jest to wołanie o około 1EV ciemniej od tego co pokazał autor. Z "plastiku" pozwoliłem sobie jedynie wystemplować zmarszczkę między oczami. Nie odszumiałem, troszeczkę podciągnąłem kolory w HSL.
    Link do pełnej rozdzielczości: http://img200.imageshack.us/img200/3517/dsc0337hg.jpg
    (Aktualnie mam zupełnie ciemno w pokoju, niewielki daltonizm gdzieś w środku przejścia między czerwonym i pomarańczowym oraz żółtym i zielonym, a jasność monitora ustawioną na 80 cd/mkw. Konsultowałem się z żoną, która daltonizmu nie ma. Kalibrację monitora wykonywałem 20 dni temu.)

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mirekkania Zobacz posta
    Odnosze sie do zdjęcia kolorowego, czarno-białe jest wg mnie słabsze.

    Bez przesady, panowie. Skóra jest jasna, to prawda, ale nie ma kompletnie odbicia w tym co napisaliście. Ani zęby nie są za jasne, ani sukienka nie zlewa się ze skórą. Światłocienie na twarzy są zachowane.
    Jestem przekonany, że to zdjęcie będzie się świetnie prezentowało na odbitce z labu, który nie musi "poprawiać". Na pewno, źle się prezentuje na słabych monitorach.

    Jak dla mnie jest ono o 1EV za jasne, ale na pewno nie jest tak źle, jak napisali koledzy wcześniej. NEF'a nie oglądałem.
    podpisuję się pod tym
    Zdjęcie mi się podoba

    ps. nie rouzmiem jak osoby które preferuja plastik mogą wypowiadać sie źle o tym zdjeciu...
    www.monikowska.pl
    blog.monikowska.pl
    Kanon fotografii to Nikon

  9. #29

    Domyślnie

    modelka pozowala do tego zxdjecia...
    Krzysiek stal obok i robil.

    prosze nie pisac o zabkach bo o nich wiem..

    wersja CZB

    i prawde mowiac nie widze problemu w tym tragicznym ustawianiu modelki...
    Ostatnio edytowane przez hanibal ; 07-07-2011 o 01:12
    www.facebook.com/kpaprocki
    || D3 x2 || 14-24 2.8 || 24-70 2.8 || 70-200 2.8 || 16 2.8 fisheye || 24 1.4 || 50 1.4 || 85 1.4 || Apple system || cała masa dodatków.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mirekkania Zobacz posta
    Ma ona za to skórę normalną, o zdrowym odcieniu, naturalnym dla zdrowej kobiety rasy białej, jasnej karnacji, w wieku 20-30 lat.
    Ja zakładam że oryginalny NEF, z w miarę poprawnie ustawionym balansem bieli dobrze oddaje kolor skóry fotografowanej postaci.
    Oryginalny NEF nie jest równiez aż tak zaszumiony, jak na Twojej wersji.
    Bo zamiast usuwać wszelkie nieodoskonałości z twarzy tej pani, zastosowałem grain light na całości zdjęcia. Może dlatego uważasz, że skóra wygląda jak u starszej osoby? Lubie szum, bo wydrukowane później zdjęcie zdaje się bardziej szlachetne i mniej sterylne.
    Pozatym - ultrasubiektywnie - patrząc na moje obrobione zdjęcie 1:1 , właśnie dzięki szumowi wydaje się, że pani coś myśli(a to jest najważniejsze w portretach, przecież), a nie tylko dziwnie się uśmiecha.
    Po bardzo szybkim wołaniu w ACR, można by to zdjęcie uznać za prawidłowe, w tej mniej więcej postaci:
    No, całkiem nieźle.
    Jednak pani ma u ciebie za biało-żółty odcień skóry, a nie cielisto-czerwony. Popatrz na usta: u ciebie są blado-czerwone, a przecież to sesja po/przed ślubna - pani musiała mieć pomalowane usta, a patrząc na twoją propozycję ma 'nieumalowane'. Rozstrzygnie ktoś inny ze skalibrowanym monitorem (pamiętać: oglądać w skali 1:1, bo miniaturki przekłamują)?

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •