Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Drzewa

  1. #1

    Domyślnie Drzewa

    Witam,

    pomimo mało zachęcającej pogody wziąłem aparat i wyszedłem na spacer. Zrobiłem kilka zdjęć i oto jedno z nich.

    Proszę o opinie.



  2. #2

    Domyślnie

    Smoliste,jakieś takie "rozmazane" wyszły..?
    Pozdrawiam
    Andrzej.

  3. #3

    Domyślnie

    Miałem problem jak je pokazać.
    Zdjęcie robiłem przez rozwiewającą się mgłę, którą widać w tle, co spowodowało "rozmazanie". Smoliste, hmmm..., gdy próbowałem rozjaśniać znikał kontrast.

    Może jakieś propozycje obróbki?

  4. #4
    Gaduła Awatar NBA
    Dołączył
    09 2007
    Miasto
    Jarocin, Wielkopolska
    Posty
    3 760

    Domyślnie

    Klimat jest... ale kadr i ten zielono/niebieski śnieg (WB się kłania) nie rozpieszcza... Poza tym drzewa, to czarne plamy...

  5. #5

    Domyślnie

    Nastrojowy kadr, ale do powtórnej obróbki, no i przyciąłeś nieszczęśliwie w pół drzewa... można BW spróbować
    Nikon D90 + NIKKOR 18-105 mm + NIKKOR 85 mm 1.8 D

  6. #6

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję.

    Lubię takie klimaty, wiem co chciałbym osiągnąć, ale nie potrafię tego zrobić. Ciągle się uczę.

    Wiem że ciachnąłem pień, ale nie mogłem zrobisz szerzej (budynek z pustaków wchodził w kadr) i równocześnie nie chciałem obciąć gałęzi drzewa które jest całe widoczne. Wydawało mi się że tak w miarę dobrze zamykam kadr.
    Ostatnio edytowane przez tbogdanowicz ; 10-01-2011 o 22:01

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tbogdanowicz Zobacz posta
    Miałem problem jak je pokazać.
    Zdjęcie robiłem przez rozwiewającą się mgłę, którą widać w tle, co spowodowało "rozmazanie". Smoliste, hmmm..., gdy próbowałem rozjaśniać znikał kontrast.

    Może jakieś propozycje obróbki?
    we mgle to naturalne że fotografie mają o wiele mniej kontrastu, własnie wówczas powstaje charakterystyczny klimat - niestety ale obróbka połozyła te pracę, spróbuj raz jeszcze i nie bój sie tej mgły

  8. #8

    Domyślnie

    Klimat jest niesamowity na tym zdjęciu, gratuluje.
    Ja bym przyciął z lewej żeby usunąć to drzewo przycięte w pół.

    Smoliste,jakieś takie "rozmazane" wyszły..?
    Zrobione pod słońce więc to normalne. Wg mnie to dodaje też klimatu na zdjęciu.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •