Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Pocztówki z podtopionego Liwia

    Pozdrowienia z Liwia.

    1.




    2.

    Fotoamator + Nikon D300, FujiFilm S5 Pro, Fujifilm X10 i XT-10
    Pozdrawiam. M.K.

  2. #2

    Domyślnie

    Kadrowo wydaje sie byc raczej "przypadkowo", do tego ostre swiatlo... jestem na nie.
    www.hubertleszczynski.com
    --------------------------------------
    F_A_C_E_B_O_O_K

  3. #3

    Domyślnie

    Muzeum-zbrojownia w Liwie, ale pocztówki to chyba raczej z podtopionego Liwu (ewentualnie Liwa, ale na pewno nie Liwia, bo wówczas mianownik tej nazwy musiałby brzmieć: Liwie ). W tym temacie taka ciekawostka z niezastąpionej polskiej edycji Wikipedii: Nietypowy jest sposób wymawiania przez mieszkańców Liwu i okolic nazwy tej miejscowości. Nikt z mieszkańców wsi nie używa formy dopełniacza Liwu tylko Liwa.

    Jeśli mogę, chciałbym powiedzieć coś na Twoją obronę: W ciągu ostatnich kilku lat przejeżdżałem przez to miejsce wielokrotnie, także ostatniej wiosny, gdy Liwiec malowniczo (i niebezpiecznie) rozlał się na parę kilometrów. Niestety, zdjęcia stamtąd przywożę zwykle w małej ilości i mało udane (jedyna fotka, z której jestem naprawdę zadowolony była 2-3 lata temu, jeszcze w "kompaktowych" czasach). Niby jest tam wszystko co potrzebne do krajobrazowego zdjęcia: zamek, wieś, rzeka, drzewa, wzniesienie i rozległe łąki. A jednak... może zabrzmi to głupio i irracjonalnie, ale wierzę, że czasem zdarzają się miejsca, które "nie chcą być fotografowane". Może jakieś złe fluidy, może coś niesprzyjającego w atmosferze. Dla mnie Liw jest takiego miejsca koronnym (i być może nawet jedynym) przykładem. Jeśli ktoś ma udane zdjęcia z Liwu, chętnie zobaczę...

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuję za wyjaśnienie pisowni.
    Co do fotek rzeki Liw - płynie po płaskim terenie wśród łąk i krzaczorów. Może przez to jest niefotogeniczna?

    A poniżej jeszcze jedna fotka z Liwu.

    3.

    Fotoamator + Nikon D300, FujiFilm S5 Pro, Fujifilm X10 i XT-10
    Pozdrawiam. M.K.

  5. #5

    Domyślnie

    O To już mi się o wiele bardziej podoba. "Jedynka" była zbyt przewidywalna, "dwójeczka" zbyt płaska, bez przestrzeni - do tego w obu linia horyzontu tak niezdecydowanie, blisko środka kadru. Tutaj już coś się dzieje, jest większa głębia, ładnie zarysowują się bliższe i dalsze plany

    P.S. Co do rzeki, na pewno miałeś na myśli Liwiec (ta sama, co niedaleko Siedlec - choć może nie wygląda).

  6. #6

    Domyślnie

    Oczywiście że Liwiec. Liw i Liwiec ciągle mi się mylą
    Fotoamator + Nikon D300, FujiFilm S5 Pro, Fujifilm X10 i XT-10
    Pozdrawiam. M.K.

  7. #7

    Domyślnie

    4. Na koniec zdjęcie zamglonego Liwca z okolic Sowiej Góry (w pobliżu Liwa)


    Fotoamator + Nikon D300, FujiFilm S5 Pro, Fujifilm X10 i XT-10
    Pozdrawiam. M.K.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •