Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: BMW, Opel, VW

  1. #1

    Domyślnie BMW, Opel, VW

    Taka mała sesja, pisać co nie tak i co trzeba jeszcze poprawić. Odrazu piszę, że zdjęcia nie były przerabiane w PS(no może tylko tyle żeby usunąć jakąś tabliczkę albo graffiti)

    1.

    2.

    3.

    4.

    5.

  2. #2

    Domyślnie

    na zdjęciu numer 2 jest dobry komentarz do tych zdjęć

  3. #3

    Domyślnie

    Wiedziałem, że ktoś wspomni o tym, zdjęcia oprócz 1. były robione na stacji PKP w Nędzy niecałe 12 KM odemnie

  4. #4

    Domyślnie

    zły balans bieli, nieostre, słabe kadry.
    D800 || D810
    Samyang 14 F2.8 || Sigma 24-35 F2 || Sigma 85 1.4 A || Tamron 70-200 F2.8 G2
    https://wedd.photo/

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marzyciel9 Zobacz posta
    na zdjęciu numer 2 jest dobry komentarz do tych zdjęć
    "Jakże bliska mi ta filozofia" cytując kolesia z Testosteronu...

    Zdjęcia, ani światła, ani kadu, ani niczego co mogłoby przykuć wzrok...

  6. #6

    Domyślnie

    Szczerze - są to jedne z gorszych zdjęć jakie widziałem w tym dziale na przestrzeni pół roku. Balans straszny, ekspozycja, światło... zdjęcia poruszone i auta niekorzystnie do zdjęć ustawione. Naprawdę nie ma na czym zawiesić oka sorki.
    D610 + D90 | 14 2.8 | 35 1.8 | 50 1.4 | 85 1.4 | (105 2.0 DC) | SB800 + YN465 + YN465II

  7. #7

    Domyślnie

    Niestety trzeba się zgodzić. Próbuj dalej.
    Ciągły brak czasu jest dobrą wymówką...

  8. #8

    Domyślnie

    Jedyne oświetlenie jakie tam miałem to to z latarni bo robiłem zdjęcia bez flasha, bo jedyny jaki mam to ten wbudowany w aparacie, ale zastanawiam się nad kupnem jakiegoś dodatkowego, zdjęcia robiłem bez statywu bo tak mi się lepiej robi, do statywu nie jestem przyzwyczajony i jakoś dziwnie mi się robi zdjęcia na nim, ale dobrze słyszeć słowa krytyki bo to mnie będzie pchało do poprawy tych rzeczy o których piszecie

  9. #9

    Domyślnie

    W takim razie pomyśl może o monopodzie - znacznie łatwiej jest z nim operować w takich warunkach. Niestety światło jest zazwyczaj kwestią zasadniczą determinującą możliwość zrobienia dobrego zdjęcia. Pochodź poszukaj miejsc, przemyśl kadry, a przede wszystkim oglądaj prace innych i próbuj
    Ciągły brak czasu jest dobrą wymówką...

  10. #10

    Domyślnie

    Jeśli mogę jakiejś rady udzielić to weź statyw lub monopod. Zdjęcia zrób w rawie jeśli nie wiesz do końca jak ustawić balans. Potem obrabiając (na przykłąd w Lightroomie lub photoshopie) daj automatyczny balans bieli, poprawi się. Można ocieplić wedle gustu. Spróbuj tak ustawić samochód aby jakaś latarnia lub światło tylko na niego padało. Pozwoli to naznaczyć na zdjęciu obecność samochodu. Po korekcji balansu bieli popatrz na wykres (histogram) czy zdjęcie mniej więcej ma równo rozłożony wykres. Nie jest to konieczne, czasami ciemniejsze są lepsze a czasami nie zaszkodzi więcej jasnych kolorów ale pozwoli Ci łatwiej ocenić czy zdjęcie jest dobrze doświetlone. Warto też nie skręcać kół w kierunku fotografa a ustawiać je bokiem do fotografa żeby płaszczyznę felgi było widać a nie oponę.

    Co do statywu i tego co mówisz - w takich warunkach nawet mając nikona d3 i bardzo wysokie użyteczne iso - możesz mieć problemy z uzyskaniem ostrego zdjęcia. Zamiast tego warto ustawić iso około 200-400, ustawić statyw i zrobić zdjęcie 3-4 sekundowe, efekty Cie zadziwią. Poza tym widzę f7.1 ... to zdecydowanie za dużo jak na takie warunki oświetleniowe i nie ma szans ale 1,3 sekundy z ręki nie utrzymasz choćbyś miał pare lat doświadczenia jako fotograf.
    Ostatnio edytowane przez IaceQ ; 10-11-2010 o 19:33
    D610 + D90 | 14 2.8 | 35 1.8 | 50 1.4 | 85 1.4 | (105 2.0 DC) | SB800 + YN465 + YN465II

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •