Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie Moje dziewczyny - jesienne


  2. #2

    Domyślnie

    Nie owijając w bawełnę i prosto z mostu.
    Bardzo słabe. Widać że Autor miał chęci i modelka się starała.
    Efekt jednak jaki jest taki jest.
    A że nie jest to kółko wzajemnej adoracji, tylko forum foto,to szczera opinia mam nadzieje nikogo nie urazi.
    Jesli tak t z góry przepraszam.
    Szary, cichy człowiek.

  3. #3

    Domyślnie

    Biorąc pod uwagę zdjęcia nr 10-14 - tytuł serii "Moje dziewczyny" jest co najmniej zastanawiający...
    Dominik
    Fujifilm X10 | D90 | S 10-20 | T 28-75 | N 70-300 VR | N 35 | Metz 58 AF1 | Metz 48 AF1 l Lensbaby
    flickr

  4. #4

    Domyślnie

    sentymentalnie...mocno albumowo jest. i tylko tyle powiem
    D700, N35/1.8, N50/1.8, S24-70/2.8, N85/1.8, T70-200/2.8, SB900

  5. #5

    Domyślnie

    A mnie tam gdzie widać "brzuszek" i 1ka podoba się tak po prostu.

    Dziewczyny z piórkami, to do przyrody

    .
    . . . - - - . . .

    Bla, bla, bla

  6. #6

    Domyślnie

    W pierwszej czesci podobaja mi sie kolory jesieni. Jednak zdjecia psuja zmruzone oczy modelki spowodowane patrzeniem pod slonce. "Duze ptaszki" na mnie wrazenia nie robia

  7. #7

    Domyślnie

    więc i ja coś napiszę:
    - numeruj zdjęcia - łatwiej będzie się o nich wypowiadać
    - na większości zdjęć "swoją dziewczynę gatunku homo sapiens" ustawiałeś pod słońce, efekt: zmarszczone czoło, zamknięte oczy, krzywa mina - musisz przemyśleć jak postawić modelkę
    - zdjęcia "swoich dziewczyn z gatunku ptaków z rodziny kaczkowatych" to raczej nie portret a przyroda
    - jeśli mam wybrać - to wybieram numer 1
    FX ...

  8. #8

    Domyślnie

    Dziękuję za każde słowa krytyki. Proszę o argumentację i wskazywanie błędów. Jestem zwykłym amatorem, który kupił lustrzankę, bo spodziewa się dziecka i chce zrobić coś więcej niż komórką... Moja modelka nie należy do chętnie pracujących w tej roli. Uważa, że jest gruba i brzydka i nie chce dawać się fotografować.

    PS. Ptakolce to bonus z tego wypadu.

  9. #9

    Domyślnie

    Oj, musiałbym chyba naprawdę wstać lewą nogą i z migreną, żeby użyć do tych zdjęć określenia "bardzo słabe".

    Fakt, te paskudne kaczuchy mogłeś sobie darować (chyba każdy fotoamator musi przejść przez ten etap, ale wierzę, że dojdziesz prędzej czy później do momentu, gdy sam pomysł fotografowania pospolicie spotykanego ptactwa będzie przyprawiał Cię o poranne mdłości).

    Portreciki natomiast wychodzą Ci fajne. Nie jest to żadna mizdrząca się patyczakowata perfumirynda ze znudzonym przyspawanym uśmiechem nr 5. Twoja "Modelka" zachowuje się naturalnie. Mimo (nieco kokieteryjnej zapewne ) nieśmiałości o której wspominasz, widać w jej oczach zaufanie do fotografującego. Nie gra, nie udaje kogoś innego niż jest. A to właśnie powinno być istotą portretu: pokazać cząstkę osobowości fotografowanej osoby, poczucie humoru, gesty, charakterystyczny grymas twarzy, przelotną cząstkę "czasu teraźniejszego", który widząc Wasze dziecko już duże będziecie pewnie wspominać z nostalgią.

    To oczywiście wyłącznie moje osobiste zdanie, nie specjalizuję się póki co w portrecie (póki co to w ogóle nie wiem w czym ), nie kończyłem żadnej szkoły fotografii, nie mam na ścianie dyplomów w złotych ramkach. A do strony technicznej, jak ktoś chce, to zawsze się może do czegoś przyczepić. Sama technika jednak nie da zdjęciom duszy - a te powyżej moim zdaniem ją mają.

    Pozdrowienia i życzę pomyślnego rozwiązania

  10. #10
    Gaduła Awatar NBA
    Dołączył
    09 2007
    Miasto
    Jarocin, Wielkopolska
    Posty
    3 760

    Domyślnie

    Gęsi out... Mieszanie tematów, zwłaszcza słabo pokazanych, tylko pogarsza odbiór... W pierwszej chwili ma człowiek wrażenie, ze kupiłeś godzinę temu 1 lustrzankę i focisz wszystko, co się rusza...

    Co do portretów:

    teraz jest świetna okazja, dobre światełko i niezłe (całkiem kolorki)

    postaraj się to wykorzystać - ale

    - Nie foć w takim silnym słońcu (wnioskuję po mocnych cieniach)
    - pamiętaj o WB
    - kadruj z głową...
    - nie wrzucaj zdjęć wprost z puszki... gdybys był nawet Avedonem, postprocesing być musi...

    A tutaj próbka - po 20 sekundach w PS zdjęcie wygląda tak...


    Przyznasz, że bardziej naturalnie...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •