Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie [art frytek] Zaczynamy od...

    ... biedronek. Z dzisiejszej inwazji tych ładnych stworzeń.


    Są to pierwsze zdjęcia bardziej na poważnie, z chęcią przyjmę krytykę, opinie i porady.
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    popracuj nad światłem , napisz jak je zrobiłeś , soczewki ?

    pozdr. arachiusz
    arachiusz.pl

  3. #3

    Domyślnie

    1. Za małe biedronki, za duże otoczenie. Musisz robić większe zbliżenia.
    2. Jak już napisał Arachiusz - brak światła, fotki ciemne.
    3. Kiepskie kadry, staraj sie robić owady w naturalnym środowisku a nie na oknie czy ścianie.
    4. Wyprane i słabe kolory + kontrasty.
    5. Brak ostrości. I tu nie chodzi BF czy FF, bo trafione dobrze. Po prostu zdjęcia są mydlane.
    6. Generalnie całkowity brak obróbki, jakby to były zdjęcia prosto z puszki.
    Pozdrawiam: Artur | www.foto-karbulot.com | www.borg.website.pl
    Nikon D90 | MB-D80 | N 16-85 | N 70-300 | N 35 | T 90 | SB-700 | 055XPROB

  4. #4

    Domyślnie

    Witam,
    Dzięki za odpowiedzi.
    Zdjęcia robione były z D90 + Jupiter 135 3.5 + pierścienie pośrednie manual.
    1. Niestety większego przybliżenia tym zestawem nie uzyskam (chyba że czegoś nie wiem). I tak to nie są pełne kadry w granicch (75/90%) ale chyba nie o to chodzi żeby wycinać same owady, co i tak pewnie by nie polepszyło... Jakiś sposób żeby jeszcze coś bliższego osiągnąć -> jeszce kilka pierścieni dokręcić? Jakieś makro soczewki? Będę wdzięczny za rady.
    2. Będę się starał kombinować. Coś w rodzaju blendy może też sreberko... kartka...coś... Byłby sens doświetlać latarką o jasnym/białym świetle, przy mniejszym oświetleniu?
    3. Wykorzystałem okazje nie wychodzenia z domu... Z jednej strony wydaję mi się że to zwykłe pstryki.
    6. Starałem się ograniczyć do minimum obróbkę, ale wnioskując po Pana wypowiedzi mogę sobie pozwolić na dużo więcej.
    Jakieś wnioski wyciągam po namyśle... np więcej myślenia nad pojedynczym kadrem niż strzelanie wielu zdjęć i cierpliwość do modeli
    Będę tu wrzucał moje wypociny.
    Pozdrawiam, dobranoc

  5. #5

    Domyślnie

    Niestety nie znam się na tej optyce, ale obejrzałem zdjęcia makro robione tym szkłem - http://www.fotografowac.pl/obiektywy...135mm-f35.html , jakoś wrażenia na mnie nie wywarły. Nie będę się jednak mądrzył na temat technicznych zdolności tego szkła, nie miałem z nim do czynienia. Rad nie udzielę, testowałem wszelakie soczewki makro, Raynoxy i rzuciłem to w diabły - kupiłem szkło do makro. Masz dobry aparat, postaraj się do niego o dobre szkło. Albo dokup do tych pierścieni jakiegoś N50.

    Co do światła, nie kombinuj z latarkami czy sreberkami. Po prostu wyjdź na dwór i fotografuj w świetle dziennym (nie za ostrym słońcu). Zreszta o oświetleniu to Ci wyjaśnią spece od makro.

    Obróbka jak już pisałem mdła i niewyraźna. Ale też oceniam to na podstawie wyblakłej czerwieni pancerzyka biedronki. Trudno pisać o kolorystyce widząc białą ścianę czy okno. Więc jeszcze raz piszę - wyjdź na dwór.

    I nie "panuj" mi tutaj.
    Pozdrawiam: Artur | www.foto-karbulot.com | www.borg.website.pl
    Nikon D90 | MB-D80 | N 16-85 | N 70-300 | N 35 | T 90 | SB-700 | 055XPROB

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Starogard Gd
    Posty
    168

    Domyślnie

    światło średnie...GO gdzieś momentami ucieka albo jest za mała..ćwiczyć

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •