Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Marta i...

  1. #1

    Domyślnie Marta i...

    ...moje początki z oświetleniem studyjnym.

    Będę wdzięczny za wszelkie porady i uwagi. Co źle, co do poprawy, a może i pozytywy się znajdą jakieś .
    Jak nie będzie tak źle, to mam jeszcze drugą odsłonę.


    * Zapraszam *


    1




    2




    3




    4




    * Dziękuję *

  2. #2

    Domyślnie

    Pierwsze niezłe. Pozostałe słabsze, w dodatku jakby nieostre.
    Szary, cichy człowiek.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie jest źle imho ! Dawaj następne. Z tego seta 1 i 3 rządzą ! Ostrość jak u mnie wygląda że jest o.k.
    D700/ S5Pro / N 80-200 f2.8 / N 85 f1.8 / S 8 f3.5 / T28-75 f2.8 / SB 900 / iMac27" / iMac 20" / iPad3

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękując za już , zapraszam do skrobnięcia jeszcze kilku słów. Ja wiem, że przyszedł "lanszafcista" i robi ruch w nie swoim dziale . Ale chciałbym troszeczkę podszkolić się w trudnym portretowym rzemiośle. I właśnie tu niezbędne są Wasze cenne wskazówki, abym wiedział gdzie popełniam błędy, na co w przyszłości zwrócić uwagę. Teorię przerobiłem, ale teraz kolej na etap poważniejszy - praktykę. Będę wdzięczny za kilka słów oceny, szczególnie światła, obróbki i innych ważnych elementów .

  5. #5

    Domyślnie

    powiem tak:
    wbrew pozorom praca modelki w studio jest bardziej wymagająca.
    mnie ten seszyn nie porywa, bo jest ... nijak... emocji nie widać, szczególnie na 3 i 4. za sztuczne. zbyt upozowane.
    panna nie ogarnia swojego ciała. widać to np. po ułożeniu dłoni dość przypadkowym i niedbałym.

    wpuść więcej dynamiki. więcej podgladaj modelke niż ją ustawiaj, delikatnie ją prowadź. Ty widzisz jak to wyglada, ona nie. więc po cześci to Twoja wina, Twoja bardzo wielka wina

    no i światło Ci poszło na kołnierz, czy jak to się tam w tych damskiej nomenklaturze nazywa

    ale - jesli to Twój pierwszy seszyn to jest nieźle.
    jak przypomnę sobie swój studyjny pierwszy raz, to łoooo matko....
    Ostatnio edytowane przez nonnatus ; 11-05-2010 o 17:41
    zwierciadlanki: D800 D750 D3 D300 F65
    nikkory: 14-24/2.8 20/2.8 28/2.8 50/1.8 70-200/2.8 VR
    manual: zenitar 16/2.8 fish, helios 44/2
    SB900 frotto cokin lowepro epson L800

  6. #6

    Domyślnie

    nie lubie tych fotek, technicznie dobre jak dla mnie, ale modelka zbyt spieta i widac ze pozuje sztywno do tych ujec. nastepnym razem daj jej troche wina i wlacz muzyke
    ND200, 105 2.8 + PN11 & bellows; 70-300 4.5VR
    Edyta
    jestem na FB judith manson

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez judith_manson Zobacz posta
    nie lubie tych fotek, technicznie dobre jak dla mnie, ale modelka zbyt spieta i widac ze pozuje sztywno do tych ujec. nastepnym razem daj jej troche wina i wlacz muzyke
    wina nie, nie będzie skupiona i będzie miala wypieki
    po prostu zbuduj atmosferę. niech Ci zaufa.
    wtedy odsłoni nieco siebie i...
    zwierciadlanki: D800 D750 D3 D300 F65
    nikkory: 14-24/2.8 20/2.8 28/2.8 50/1.8 70-200/2.8 VR
    manual: zenitar 16/2.8 fish, helios 44/2
    SB900 frotto cokin lowepro epson L800

  8. #8

    Domyślnie

    Fachowiec studyjny to ja nie jestem, ale wg mnie jedynka jest najlepiej oświetlona, w sumie zdaje się, że bardzo dobrze, pozostałe jakby zbyt ciemne, szczególnie to widać na twarzy.
    F90X, D600

  9. #9

    Domyślnie

    Gra, gra i gra jak w filmie. Nonnatus dobrze prawi. Nie wino. To bedzie widac. Atmosfera zabawy. Tancz, szalej wyglupiaj sie i stworzcie atmosfere nie do zdjec. Niech nie mysli, ze to sesja. Niech zapomni. Wtedy uwazam polowa sukcesu. (zaleznie od tego co chcecie pokazac).
    Masz dobre foty krajobrazowe. Tam gra swiatlo, pora dnia i zastana sceneria. Nie masz na to wplywu. Tutaj tak i musicie wszystko stworzyc sami.
    Krajobrazowi nie zmienisz mimiki. Tutaj mozesz.
    Te kadry a raczej stroj wymaga mimiki pani profesor badz sexi i nowej w firmie sekretarki bogatego szefa
    Koraliki tez graja tu jakas role a wlasciwie sa i ich nie ma. Wiec uwaga na stroj.
    I jeszcze jedna uwaga. Ostrosc na blizsze oczko a nie nos. Moze plytsze GO.
    Jesli to poczatek to jest rewelacyjnie moim skromnym zdaniem.
    Nad oczkami przy obrobce bym popracowal

    Jednak sluchaj fachowcow.

    Ps: Dekolt jeszcze wydaje sie dotkniety zimnem w studio
    Ostatnio edytowane przez GUINNESSts ; 11-05-2010 o 23:58

  10. #10

    Domyślnie

    Najgorszy w tych zdjeciach jest brak emocji i brak pomyslu na kadry. Jest tak neutralnie, ze musze ciagle od nowa ogladac te zdjecia, aby przypomniec sobie, jak one wygladaja. Problemem jest tutaj zapewne to, ze zarowno ty, jak i modelka nie macie doswiadczenia w fotografii studyjnej, czy tez ogolnie portretowej. Moja rada: znajdz sobie doswiadczona modelke (a najlepiej kilka), zrob z nia/nimi kilka sesji, a od razu zlapiesz o co w tym chodzi. Przede wszystkim zrozumiesz to, ze rola modelki w takich zdjeciach jest co najmniej rownie wazna, jak fotografa. Modelka to nie manekin, ktory ustawia sie godzinami zeby dopracowac wszystkie szczegoly. Modelka to twoja aktorka. Ty jestes rezyserem, co znaczy ze masz ja prowadzic, a nie za nia grac. Ale najpierw musisz miec pomysl. Dobry pomysl.
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •