Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Kolejowo

  1. #1

  2. #2

    Domyślnie

    wywal słupy a tak serio to budynek z lewej niepotrzebnie włazi w kadr, który sam w sobie jest nieciekawy próbuj dalej
    D3100+kit | 50 f/1.8 | 70-300 f/4-5,6 G ED VR | FIRST C3550 | Nissin Di466 i różnego innego złomu pełno...
    Never back down!

  3. #3

    Domyślnie

    dół zdjecia ok ale gora to chyba nie pasuje do dołu

  4. #4
    Oszczędny w słowach Awatar mendzik
    Dołączył
    04 2008
    Miasto
    Dublin - Kraków
    Posty
    153

    Domyślnie

    Być może to moje błędne odczucie ale odnoszę wrażenie, że niebo zostało przekombinowane (wydaje mi się, że wyraźnie widać ślady pędzla/stempla z obróbki co jest zdecydowanie na -). Szczerze mówiąc kadr mnie też nie ujmuje (motyw przewodni to betonowe płyty na przejździe kolejowym, ucięty kawałek budynku po lewej stronie zepuste niebo. Mnie nie porwało :/
    Mendzik | Nikon D80 + N70-300VR + T17-50VC

  5. #5

    Domyślnie

    oj tam saturacja lub kontrast - nie widzę na lapku
    D3100+kit | 50 f/1.8 | 70-300 f/4-5,6 G ED VR | FIRST C3550 | Nissin Di466 i różnego innego złomu pełno...
    Never back down!

  6. #6

    Domyślnie

    Zbyt "photomatixowo"....abyśmy się zrozumieli ,to "przekombinowana " obróbka....
    Pozdrawiam
    Andrzej.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotokornik Zobacz posta
    wywal słupy a tak serio to budynek z lewej niepotrzebnie włazi w kadr, który sam w sobie jest nieciekawy próbuj dalej
    No niestety, trudno u mnie o dobry kadr z torami. Na dłuższym odcinku jest szaro buro i nijako.

    Cytat Zamieszczone przez zaza67 Zobacz posta
    dół zdjecia ok ale gora to chyba nie pasuje do dołu
    Możliwe, choć dół nie został potraktowany w dużo mniej delikatny sposób.

    Cytat Zamieszczone przez mendzik Zobacz posta
    Być może to moje błędne odczucie ale odnoszę wrażenie, że niebo zostało przekombinowane (wydaje mi się, że wyraźnie widać ślady pędzla/stempla z obróbki co jest zdecydowanie na -).
    Niebo nie było stemplowane, to efekt wzmocnienia lokalnego kontrastu. Zostały uwydatnione cienie, których na nieobrobionym zdjęciu praktycznie nie widać.

    Cytat Zamieszczone przez borregaard Zobacz posta
    Zbyt "photomatixowo"....abyśmy się zrozumieli ,to "przekombinowana " obróbka....
    Bez kompresji tonalnej kadr jest trochę ponury a zależało mi na tym by ponury nie był. Słońce ładnie świeciło gdy robiłem to zdjęcie.

  8. #8

    Domyślnie

    Obróbka zabiła zdjęcie mz (choć nie piszę, że widok porywa)

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mendzik Zobacz posta
    Być może to moje błędne odczucie ale odnoszę wrażenie, że niebo zostało przekombinowane (wydaje mi się, że wyraźnie widać ślady pędzla/stempla z obróbki co jest zdecydowanie na -). Szczerze mówiąc kadr mnie też nie ujmuje (motyw przewodni to betonowe płyty na przejździe kolejowym, ucięty kawałek budynku po lewej stronie zepuste niebo. Mnie nie porwało :/
    Cytat Zamieszczone przez borregaard Zobacz posta
    Zbyt "photomatixowo"....abyśmy się zrozumieli ,to "przekombinowana " obróbka....
    podpisuje sie!

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Proac150 Zobacz posta
    Obróbka zabiła zdjęcie mz (choć nie piszę, że widok porywa)
    Nie da się inaczej pokazać tego co widziałem. Można wyczyścić niebo, ale bez kompresji tonalnej nie da się oddać panującego podczas robienia zdjęcia klimatu.

    Dla porównania, obraz wywołany na domyślnych ustawieniach w CNX 2.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •