Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Poczuły wiosnę

    Witam,
    wczoraj poszedłem na spacer nad pobliskie stawy by poszukać wiosny.
    Zanim doszedłem nad wodę usłyszałem wyraźne chóralne popiskiwania jakby piskląt domagających się karmienia. Co dziwne dobiegały one z zeszłorocznych trzcin stojących w wodzie. Powoli podszedłem żeby zobaczyć co się dzieje i moim oczom ukazał się zdumiewający widok.
    Za chorobę nie było jak rozstawić statywu by nie przeszkadzając zrobić zdjęcie dłuższą ogniskową. Udało mi się jednak podejść dosyć blisko z zanim sprawcy hałasu wczołgali się pomiędzy trzciny uniemożliwiając sensowne ujęcie. Zrobiłem kilka zdjęć, ale większość wyszła tragiczna z powodu trudności w utrzymaniu równowagi na stromym błotnistym brzegu i ostrego słońca odbijającego się od wody i wilgotnej skóry. To jedno zdecydowałem się pokazać.


    Czy ktoś wie czy jest to typowe zachowanie dla tego gatunku (chyba jest to ropucha szara, ale niech wypowiedzą się Ci którzy znają się lepiej). Dodam że było ich więcej ale podczas ucieczki w trzciny 2 samce się odłączyły.

    Pozdrawiam i wszystkim forumowiczom życzę Wesołych Świąt i więcej czasu w plenerach niż za stołem.

  2. #2

    Domyślnie

    typowa orgia...
    Nie jestem szumofobem, używam cropa i jak potrzebuje wysokiego ISO.
    Tamzooka 150-600, T 300 2.8 kenko TC 1,4 2,0

  3. #3

    Domyślnie

    Wiem że zdjęcie nie jest arcydziełem, ale pokazałem je głównie by zobrazować moje pytanie:

    Czy to jest typowe zachowanie czy też wynika np. z braku samic lub innej anomalii?

    Wielokrotnie widziałem dwa samce przepychające się na grzbiecie jednej samicy, ale czegoś takiego nie spotkałem nigdy wcześniej.

  4. #4

    Domyślnie

    O rany, ale fajny szesciokat .
    Pozdrawiam: Artur | www.foto-karbulot.com | www.borg.website.pl
    Nikon D90 | MB-D80 | N 16-85 | N 70-300 | N 35 | T 90 | SB-700 | 055XPROB

  5. #5

    Domyślnie

    No nie..., ja się pytam poważnie a jedyna odpowiedź jaką otrzymuję to żarty.

    No dobra żeby dodać pikanterii dodam że kawałek dalej znalazłem niesamowite ilości skrzeku. Nie wiem jaki gatunek płaza go zostawił, ale myślę że było go 15-20 litrów, w jednym miejscu (kilka grup w odległości około 20-3- cm od siebie). Kawałek dalej znalazłem jeszcze klika grup skrzeku, ale już nie w takich ilościach. O tym ze początkowo sexgrupa była większa już pisałem.

    Ponawiam pytanie:
    Czy to zupełnie normalne by tyle samców "atakowało" jedną samicę???

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tbogdanowicz Zobacz posta
    Czy to zupełnie normalne by tyle samców "atakowało" jedną samicę???
    Nie znam sie na tym, ale wiem jedno.
    Ze w nastepnym wcieleniu chce byc ropucha .
    Pozdrawiam: Artur | www.foto-karbulot.com | www.borg.website.pl
    Nikon D90 | MB-D80 | N 16-85 | N 70-300 | N 35 | T 90 | SB-700 | 055XPROB

  7. #7

    Domyślnie

    @Karbulot

    No dobra, to zobacz jeszcze to:

    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=139299

    tytułowa żabka jest dopiero na końcu (w trakcie pisania zmieniłem kolejność zdjęć, ale tytuł pozostał).

    A tak przy okazji, to wolisz być ropuchą czy ropuchem ???

  8. #8

    Domyślnie

    Ropuchem...
    Ale w trzecim wcieleniu, w drugim chce byc knurem. I nie pytajcie dlaczego .
    Niezle sie dzieje na tych fotchah .
    Pozdrawiam: Artur | www.foto-karbulot.com | www.borg.website.pl
    Nikon D90 | MB-D80 | N 16-85 | N 70-300 | N 35 | T 90 | SB-700 | 055XPROB

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karbulot Zobacz posta
    (...) w trzecim wcieleniu, w drugim chce byc knurem. I nie pytajcie dlaczego .
    dlaczego?

  10. #10

    Domyślnie

    Świnie często mają wielokrotne orgazmy (ponoć byli tacy co to zbadali).

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •