Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Sylwia

  1. #1

    Domyślnie Sylwia

    Prosto z kursu studyjnego z Gdańska:
    1
    2

  2. #2

    Domyślnie

    na szybko
    1. reka na gorze, zwroc uwage na zafarb i ogolnie dosc niekorzystnie wyglada, postemplowalbym widoczny "kurz" na ubraniu, w polowie kadru po prawej strony widac resztki wlosow zza ramienia

    2. przeostrzone i mocno idace w fiolet, zobacz jak "trupio" prezentuje sie lewa dlon i prawa cala reka,

    o ile jedynke, ktora jest w wyrazie dosc namietna i interesujaca mozna dopracowac to dwojka bym sie nie chwalil
    500px.com/kubasikorski

  3. #3

    Domyślnie

    napewno jedynka przebija dwujeczkę
    uczę się patrzenia przez trójpodział

  4. #4

    Domyślnie

    za mocno wyostrzone, jak dla mnie to razi po oczach
    Zdjęcie tworzy człowiek, nie aparat
    Magiera Blog

  5. #5

    Domyślnie

    No, dwojeczka troche przeciagnieta z ostroscia. Za to jedynce MZ brakuje troche ostrosci na oczkach. Co do zimnych kolorow, to sie wszyscy przejechalismy na 5000K. Mowilismy o tym, ze wychodzilo cos kolo 5300K. Skad natomiast taka roznica w kolorach pozniejszych zdjec, np. na moich wczorajszych, pomimo, ze balans ustawiony na "pre", ramiona i dlonie wychodzily w dalszym ciagu "zaniebieszczone". Byc moze wypelniacz w postaci srebrnej blendy zmienial tak barwe swiatla. Sam nie wiem. Moze Jacek sie wypowie na ten temat. Zapraszamy

    Co do zdjec, jedynka mnie sie bardziej widzi
    clusca
    Fufu X

  6. #6

    Domyślnie

    obróbka drugiego odpada - szkoda twarzy :/
    jedynka miała retusz w oczach ?
    Ostatnio edytowane przez 18mm ; 09-02-2010 o 00:48
    www.18mm.pl

    ... chcę i nie muszę ...

  7. #7
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez clusca Zobacz posta
    ... pomimo, ze balans ustawiony na "pre", ramiona i dlonie wychodzily w dalszym ciagu "zaniebieszczone".
    człowiek nie ma identycznego koloru skóry na całym ciele. Twarz może byc inaczej opalona niż ciało. Szyja najczęsciej jest jaśniejsza. W dłonie było jej zimno. My bylismy w swetrach, a ona wiele godzin w ciuszkach w których często nie było nawet rękawów.

    Cytat Zamieszczone przez clusca Zobacz posta
    Byc moze wypelniacz w postaci srebrnej blendy zmienial tak barwe swiatla. Sam nie wiem. Moze Jacek sie wypowie na ten temat. Zapraszamy
    Nie powinien zmienić.

    Co do 5000K - nie przykładaliśmy sie tego dnia do ustawienia WB, wszyscy mówili, że robią w RAW, więc nie wiem dlaczego pozostać przy takim "tymczasowym" ustawieniu. Są suwaki K przy wywoływaniu RAW

    Pierwszego dnia, z Sylwią, była tylko dokumentacja róznych zagadnień, drugiego, z Martą, zresztą też, ale wtedy była przynajmniej fragmentami sesja tak jak ona ma wyglądać (makijaż itd).
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #8

    Domyślnie

    Jacku, napisalem w sasiednim watku, ze pewnie "bluznie" i plote 3 po 3, jestem w tym temacie kompletnym laikiem

    Po wnikliwej analizie zdjec ze szkolenia widze, ze rzeczywiscie przedramiona i dlonie maja zupelnie inny odcien i niewatpliwie wynika to zarowno z niskiej temperatury w studio, jak i z "niepelnego" ubioru szkoleniowych modelek.

    Wiem, ze nasze zdjecia (moje na pewno, choc bylo kilka osob, dla ktorych studio to nie pierwszyzna) byly jedynie dokumentacja pewnych zagadnien, a nie sesja fotograficzna. Pozostaje mi jedynie miec nadzieje, ze w przyszlosci bede mial okazje uczestniczenia w podobnych, jak wspomniane szkolenie przedsiewzieciach, no i szlifowanie swojego warsztatu. Stad tez z niecierpliwoscia czekam, czy wspolny plener, o ktorym wspomniales wypali.

    Nie pozostaje mi nic innego, jak jeszcze raz podziekowac za poswiecony czas i jak najczesciej brac aparat do reki
    clusca
    Fufu X

  9. #9

    Domyślnie

    1 bardzo przyjemna, swiatelko fajne - akurat tyle ile trzeba
    2 - rzeczywiscie cos z kolorem dziwnego, mnie nie podoba sie tez faktura skory - twarz, reka, brzuch jakies takie chropowate wyszly, nienaturalne
    Sam usunąłem komercyjną stopkę, choć to nieco absurdalne by na stronie o tematyce fotograficznej nie można było podać linku do własnej strony o tematyce fotograficznej...

  10. #10

    Domyślnie

    hmm na drugim ta skóra mnie odstrasza
    D40 + 18-55mm f/3.5-5.6 G DX ED II + Helios 44-3 + Sb 400 + Stofen

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •