Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Żabie Doły o świcie

    "Zespół przyrodniczo-krajobrazowy Żabie Doły - położony na Górnym Śląsku, na granicy miast: Bytomia, Chorzowa i Piekar Śląskich zespół przyrodniczo-krajobrazowy o powierzchni 226,2 ha.

    Został utworzony w 1997 r. Powstałe w wyniku eksploatacji górniczej i działalności hutnictwa zbiorniki wodne, zapadliska, hałdy i nieużytki zostały uznane jako jedne z cenniejszych przyrodniczo terenów Śląska pod względem ornitofauny. Ornitolodzy oznaczyli tutaj 129 gatunków ptaków, w tym 76 gatunków ptaków lęgowych, z których 17 gatunków jest nielicznych w skali Górnego Śląska.

    Z ptaków, najbardziej interesujące jest duże zagęszczenie populacji lęgowej bączka - gatunku zagrożonego wyginięciem w regionie. Oprócz bączka występują tu również: bąk, bażant, błotniak stawowy, cyraneczka, czajka, dzięcioł duży, kowalik, kuropatwa, łabędź niemy, mazurek, perkoz dwuczuby, perkoz rdzawoszyi i perkoz zausznik, pliszka siwa i pliszka żółta, pustułka, remiz, słowik rdzawy, sowa uszata, szczygieł, zięba. Gatunki lęgowe występujące w Żabich Dołach stanowią około 30 procent wszystkich gatunków ptaków lęgowych w Polsce.

    Z ssaków występują: jeż wschodni, kret europejski, ryjówka aksamitna, rzęsorek rzeczek, badylarka, chomik europejski, darniówka zwyczajna, karczownik, mysz leśna i mysz polna, nornik zwyczajny, piżmak, lis rudy, łasica, kuna domowa i kuna leśna, tchórz zwyczajny, zając szarak, oraz (przejściowo) sarna i dzik.

    Występuje tu także kilkaset gatunków owadów, 12 gatunków ślimaków oraz 9 gatunków płazów."[wikipedia]

    1.
    2.
    3.
    4.

  2. #2

    Domyślnie

    Wszystkie na moje oko za ciemne.

    Prócz światła odbijającego się od wody nic tak naprawdę nie można obejrzeć.

  3. #3

    Domyślnie

    jaki ten świat mały... spotkalem Was tego ranka na żabich :>
    fotki z klimatem
    pozdro

  4. #4

    Domyślnie

    1 bardzo mi sie podoba (dalbym tylko troche mniejsza winiete) ,ekstra kolory , 3 tez jest fajna
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki za komentarze.
    Szuwar tak tam było, o świcie nie wszystko można zobaczyć.
    lortek trzeba było zagadać, gdzie masz zdjęcia?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Szuwar Zobacz posta
    Wszystkie na moje oko za ciemne.

    Prócz światła odbijającego się od wody nic tak naprawdę nie można obejrzeć.
    Dokładnie tak jak mówisz.
    LED ZEPPELIN

  7. #7

    Domyślnie

    Zdjęcia bardzo fajne ja bym jednak winiet nie dawał.
    Życie jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiesz co dostaniesz.
    www

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bwn Zobacz posta
    lortek trzeba było zagadać, gdzie masz zdjęcia?
    wlasciwie to chcialem tak zrobic ;p tego dnia troche sie spoznilem :P wiem gdzie tam sarenki ładnie hasają fotki beda jak sie uporam ze swoim kompem :P

    pozdro

  9. #9
    Gaduła
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Kamieniec Ząbkowicki
    Posty
    3 038

    Domyślnie

    4 jak dla mnie bardzo ok, wyróżnia się z serii.
    D610 | N 16-35 VR | N 85/1.8D | T 90/2.8 Di | T 70-300 VC || D70s | N 18-70/3.5-4.5

  10. #10

    Domyślnie

    Tymi zdjęciami przekonałeś mnie że muszę się tam kiedyś z rana pofatygować
    Najbardziej podobają mi się zdjęcia nr 1 i 4

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •