Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: ach... kleks :(

  1. #1

  2. #2
    swiatlo
    Gość

    Domyślnie

    W mojej skromnej opinii, byłoby cudowne zdjęcie jakby było statyczne, czyli bez ruchu. Piękne delikatne oświetlenie ładnej twarzyczki dziewczynki skupionej na czytaniu. Ponadto trzeba by wyciemnić portret na ścianie w tle. Najlepiej jakby tło bylo zupelnie ciemne sugerujące czytanie w ciemnym pokoju.
    Ruch ręką, choć stanowi zamierzoną tematykę zdjęcia, nic nie wnosi a jedynie niszczy nastrój stworzony przez skupioną i zaabsorbowaną twarzyczkę.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję, masz rację. Pokombinuję wg uwag.

  4. #4
    swiatlo
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuję, masz rację. Pokombinuję wg uwag.
    O, absolutnie nie musisz się kierować moimi uwagami. Jestem fotoamatorem jak i Ty, i moja opinia odzwierciedla tylko moje indywidualne emocje. Być może większość ma zupełnie odwrotne zdanie.
    Powiem ponownie że jestem zachwycony oświetleniem twarzy dziewczynki.

    Poza tym przyjemnie sie ogląda ładne i emocjonalne zdjęcia dzieci uchwycone w konkretnych sytuacjach.
    Ja już jestem zmęczony tymi niekonczącymi się wypozowanymi zdjęciami kobiet jakie zalewają to forum całymi dziesiątkami.
    Co otworzysz wątek, to kolejna jakaś wyartystyczniona dama. Już nie mogę się na nie patrzeć i odnoszę wrażenie że dla sporej ilości osób osób wypozowane modelki to alfa i omega fotografii.

  5. #5

    Domyślnie

    Tak naprawdę to miałem taki zamiar aby były to zdjęcia dziewczynki w subtelnym oswietleniu, w łagodnej pozie. Ale z serii tylko to wyszło ostro, reszta, z uwagi na warunki ekspozycji, wyszła nie ostro lub poruszona. Bo ta dziewczynka ma robale w ....

    Rację masz jeżeli chodzi o tło, powinno być czarne, a mi się wdarł, bezsernsowny, bałagan.

  6. #6
    swiatlo
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez romanescou Zobacz posta
    Tak naprawdę to miałem taki zamiar aby były to zdjęcia dziewczynki w subtelnym oswietleniu, w łagodnej pozie. Ale z serii tylko to wyszło ostro, reszta, z uwagi na warunki ekspozycji, wyszła nie ostro lub poruszona. Bo ta dziewczynka ma robale w ....

    Rację masz jeżeli chodzi o tło, powinno być czarne, a mi się wdarł, bezsernsowny, bałagan.
    Chętnie bym posłuchał opinii innych na temat tego zdjęcia, ale zdaje się że poza modelkami na tym forum nie ma innych tematów
    Znajdź dowolną dziewczynę, niekoniecznie atrakcyjną, byle jak pstryknij, dodaj "artystyczne" efekty typu kontraścik, szarość, ziarenko albo zajrzyj jej w nos, to zobaczysz ile będzie wpisów.
    No niestety, walka z wiatrakami. Nie zmusisz przecież ludzi...

  7. #7
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    nie zwróciłem na to uwagi...
    może dziewczyny są chętniej komentowane, ale jak są ładne.
    co do zdjęcia - ruch ręki niepotrzebny. Zapewne było mało swiatła i wypadł dłuższy czas. Choć aż dziwne, że wyszły tak ostre włosy. Trochę też nienajlepsze kadrowanie juz przy fotografowaniu - obcięte przed twarzą, zostawione więcej za. najlepiej wyszła sama twarzyczka dziewczyny.
    komentuje bo ładna modelka
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #8

    Domyślnie

    Moim zdanie zdjęcie zgubiła źle trafiona ostrość. Ja wiedze ją z przodu na bluzce a nie na modelce. Wiec albo za mała głębia, ale pewnie w tych warunkach musiała być mała wiec nie trafiona ostrość. Pozdrawiam

  9. #9
    swiatlo
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Szybszy26 Zobacz posta
    Moim zdanie zdjęcie zgubiła źle trafiona ostrość. Ja wiedze ją z przodu na bluzce a nie na modelce. Wiec albo za mała głębia, ale pewnie w tych warunkach musiała być mała wiec nie trafiona ostrość. Pozdrawiam
    Bliższe oko jest bardzo ostre, jednak rzeczywiście wydaje się że środek ostrości wypadł na kosmyku włosów w rogu lewego oka, więc lewe oko jeszcze się na ostrość załapało, ale prawe oko już nie. Podobnie bluzeczka jest ostra bo znalazła się w tej samej płaszczyźnie jak ów kosmyk.
    No można jeszcze znajdować to i tamto w nieskończoność. Nie ma zdjęcia perfekcyjnego w każdym szczególe, zwłaszcza gdy jest to zdjęcie typu "candid".
    Plusem tego zdjęcia bijącym minusy jest fenomenalne oświetlenie twarzy oraz skupiony nastrój na twarzy dziewczynki.
    Gdyby lepsze tło oraz brak ruchu ręką to byłoby cacko.

  10. #10
    Oszczędny w słowach Awatar Jogi
    Dołączył
    12 2005
    Miasto
    Yellowstone
    Posty
    238

    Domyślnie

    co do zdjęć wypudrowanych modelek, to też się zgadzam, że pojawiło się jakieś nowe zjawisko "onanizmu portretowego".
    A co do uwag do tego zdjęcia już wszystko zostało powiedziane.
    Nikon D200, D80, 17-55mm f/2.8G ED-IF AF-S DX, 70-200mm f/2.8G ED-IF AF-S VR, żartowałem

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •