Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Zdjęcia z parku

    Cześć,
    Po raz pierwszy załączam na forum zdjęcia. Niedawno kupiłem Nikona D80.
    Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

    Dziękuje
    Nae







  2. #2

    Domyślnie

    Z jakiegoś powodu nie widzę gdzie jest ostro. Być może to co widać to cropy z kadrów ?
    Ptasie pióra, szczególnie te białe, przy ostrym słońcu dają efekt przepalenia.
    Dla mnie to kadry, które nie przyciągają na dłużej.
    Poza tym nie wiem po co to logo w rogu zdjęcia ?
    nikon i nikkory oraz troszkę w:
    http://mirroo.pl/

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2009
    Miasto
    Szczecin / Katowice
    Posty
    127

    Domyślnie

    A mnie się jedynka podoba. Nawet pomimo braku ostrości. Nawet jeśli efekt powstał niechcący, to dzięki kolorystyce ma jakiś magiczny nastrój. Pozostałe ujęcia niestety nie bardzo nadają się do publikowania. A ten "profi" podpis to faktycznie może usuń...

    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    gra świateł na 1-ce powoduje, że całkiem to fajnie wyszło Reszta, niestety, nieudana - brak ostrości. Może zamiast udoskanalania podpisów lepiej skupić się na technice robienia zdjęć?
    D300 | T 17-50 | SB-600 | N 300/4 AF-S | N 35/1.8G AF-S| N 85/1.8G AF-S | N 70-210/4 AF
    Waldemar Woźniak www.waldemarwozniak.pl
    l
    http://wld-art.pl

  5. #5

    Domyślnie

    dziękuje za wszystkie uwagi.

    Mirroo, rzeczywiście niektóre zdjęcia musiałem wykadrować aby uwypuklić to co chciałem przekazać. Wydaje mi się, że zdjęcie przez to zyskało, bo usunąłem rzeczy które zakłócały kompozycję.

    Wld, tak mam duże problemy aby zdjęcia wyszły tak ostre jakbym tego chciał, szczególnie dlatego, że robię zdjęcia na największym zbliżeniu (obiektyw Nikkor 18-135 mm), bez statywu.

    Nie mniej jednak wydaje mi sie że zdjęcia nr 2 i 4 (zdjęcie ptaka w locie oraz kaczki na wodzie) są ostre.
    Jeśli nie, to jaka jest metoda na sprawdzenie czy zdjęcie jest ostre?


    jeśli chodzi o logo. kiedyś stworzyłem sobie stronę internetową i to logo mam już od dłuższego czasu. traktuje je jako swoj podpis.

    Nae

  6. #6

    Domyślnie

    Jakbyś ponumerował zdjęcia to łatwiej jest się do nich odnosić,
    logo na pół zdjęcia mocno odciąga uwagę od tematu głównego i je szpeci
    Wymiar pokazywanych zdjęć też jest określony, cięzko sięte Twoje ogląda, bynajmniej u mnie na 17-stce
    Zdjęcia wyglądają tak jakbyś poszedł do parku pstryknął coś sobie dołożył wielgachny podpis i już.

    1-nka przez kolory dostała takiego bajkowego klimatu ale ten podpis
    Pozostałe niestety nie przemawiają do mnie

    Co do statywu to raczej ni eon Ci tu jest potrzebny ale raczej odpowiednie parametry czasu/przesłony.
    Do tego AF na ciągły i śledzenie obiektu
    Moja galeria: www.darko.cal.pl, zapraszam na FB

  7. #7

    Domyślnie

    Podpis jest raczej nie potrzebny, można go dać w exifie, który zresztą wyczyściłeś a z niego można się dowiedzieć, jaki czas, przesłonę, ISO, zastosowałeś, to są czynniki które bezpośrednio wpływają na jakość zdjęcia.
    Ostrość możesz sprawdzić wchodząc np. na wątek wld i oglądnąć jak na jego zdjęciach budowę każdego piórka można zobaczyć, potem próbować choćby zbliżyć się do takiej ostrości.
    Pocieszę cię, mnie jeszcze się nie udało.
    Pozdrawiam Zbyszek
    D90, D700 + MB-D10 / Sigma 10-20, 24-70 HSM, 150-500. SB-900
    Sony HDR SR 11

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zbysior Zobacz posta
    Pocieszę cię, mnie jeszcze się nie udało.
    Bo to wbrew pozorom nie taka łatwa sprawa
    Moja galeria: www.darko.cal.pl, zapraszam na FB

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darko Zobacz posta
    Bo to wbrew pozorom nie taka łatwa sprawa
    wystarczy nie cropowac (lub bardzo niewiele), f8 (tu akurat zaleznie od obiektywu), nef, trafić z af-em w punkt (!), odpowiednio podostrzyc przy wywoływaniu i potem minimalnie przy obrobce ..............chciałem napisac ze to nie takie trudne... ale przed chwilą zmienilem zdanie :P

    co do zdjęć:
    a. nie ładnie nie czytać regulaminu :>
    b. fotki nieostre bo af zbłądził.... af przewaznie trafia sobie w tafle wody ...tak to juz bywa .....przykład: fot. nr 5, 3
    c. fot. nr 1 i 4 były by ciekawsze od przodu zwłaszcza 1
    d. fot. nr 2 to by szło wyciąć ptaka i przenieść go w prawo, by był lepszy kadr :P

    moja mala rada... rob zdjecia z niskiej perspektywy... tuz nad wodą... af trafi tam gdzie trzeba bo nie bedzie bladzil.... i uzyskasz ciekawszą głębie... potem nawet mało ostre zdjecie po zmniejszeniu uzyska pozornie lepszą jakość jezeli chodzi o ostrość jezeli oczywiscie bedziewsz starał sie jak najmniej kropować i pamiętaj o rozmieszczeniu obiektu w kadrze potem jeszcze rzuć okiem do regulaminu i wstaw tu fotki :P

    wszystko jest takie proste i oczywiste
    pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za wszystkie informacje.

    Szczególnie od lorteka. A także od darko i Zbysiora. Fakt zdjęcia wld powalają. To jest top klasa.

    Nie byłem świadomy, że taka wielkość logo może zakłócać odbiór zdjęcia. To dla mnie ważna wskazówka

    prawdę powiedziawszy aparat używam od niedawna (dosłownie kilka razy)
    będę się musiał podciągnąć także ze słownictwa....ehhh dużo pracy przede mną

    jeszcze raz dziekuję

    i już się biorę do czytania regulaminu...
    Ostatnio edytowane przez Nae ; 01-10-2009 o 20:44

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •