Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Fotki z 80-200

  1. #11

    Domyślnie

    [QUOTE=Mientalski;1429515]Używam tego szkła od roku i mogę się podzielić następującymi wnioskami: szkło jest świetne o ile nie ożywasz ogniskowej 200..wystarczy lekko przekręcić pierścień na niższą wartość i już zdjęcie jet o niebo lepsze. Przy przysłonie 2.8 i 200mm głębia ostrości praktycznie nie istnieje ostre jest tylko to na co ustawisz ostrość. I najważniejsza sprawa...przy czasie dłuższym niż 1/800 sekundy nie mam mowy o ostrych zdjęciach przy 200mm . ale i tak nie wyobrażam sobie lepszego obiektywu z tej półki z resztą do dzisiaj Nikon nie usunął go z produkcji.. poniżej fotka wykonana tym szkłem.
    pozdro
    Wojciech Miętka
    Nie wyobrażam sobie innego systemu
    Nk D2x, Nk 17-55 2.8, Nk 80-200 2.8, Nk 50 1.8

  2. #12

  3. #13

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Archibald Zobacz posta
    1/125 przy 35mm potrafię poruszyć ale raczej rzadko - nie mów mi, że nie widzisz szczególnie na fotkach 3 i 4, że oczka bliżej obiektywu są ewidentnie nieostre w stosunku do tyłu główki - to nie poruszenie tylko przesunięcie ostrości, przy założeniu, że ostrość była łapana z oczek bliższych szkłu to BF Oczywiście, że trzeba zdjęcia robić a nie testy, ale napisałem o tym w odniesieniu do pierwszych słów autora wątku, ot i tyle


    PS.Tak na marginesie już dawno zauważyłem, że AF łapany z bladej cery i na dodatek jasnych włosków ma tendencje do lekkiego przesuwania się do tyłu, także franz55 nie łam się moimi słowami, bo ostrość złapana (jak sądzę) na pierwszej fotce z wyraźnych, kontrastowych oczu (brwi) jest OK
    Na 3 niby widać BF wyraźnie, nawet mimo małego rozmiaru zdjęcia i kompresji, ale nie przypisywałbym tego obiektywowi, tylko dziecko się poruszało w kierunku obiektywu i między pomiarem AF a migawką był odstęp czasowy i głębia została, a dziecko poszło przednią. Takie testy można robić na statycznych ujęciach, najlepiej ze statywu, nie bazując na fotografowaniu dynamicznie poruszającego się dziecka. Kolorki faktycznie bladawe, chyba, że celowo tak miało być.
    "Od życia bez łez, do łez nad życiem swoim"

  5. #15
    Tata Homera Awatar frostic
    Dołączył
    11 2007
    Miasto
    Bażanorzów Górnośląski ;)
    Posty
    527

    Domyślnie

    Miałem/mam kilka szkieł 1.8 czy 2.8 (w tym stałka Nikkora 180 i "pompkę") i jedno jest pewne, że na minimalnej liczbie przysłony mało które jest idealnie ostre. Co wcale nie oznaczało, że szkło jest do bani!
    Po prostu, trzeba dobrze nauczyc sie pracy na 1.8 czy 2.8, poznając jednocześnie plusy i minusy poszczeg. obiektywów - wtedy będzie łatwiej i przyjemniej. I nerwów mniej...
    SPAM nadal rządzi! Do spółki z Homerem… i Skiperem

  6. #16
    Gaduła Awatar NBA
    Dołączył
    09 2007
    Miasto
    Jarocin, Wielkopolska
    Posty
    3 760

    Domyślnie

    Popieram frostic

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •