Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Na redzie

  1. #1

    Domyślnie Na redzie

    Fotoamator + Nikon D300, FujiFilm S5 Pro, Fujifilm X10 i XT-10
    Pozdrawiam. M.K.

  2. #2

    Domyślnie

    Gdyby nie niebo, byłby to dobry przykład pointylizmu

  3. #3

    Domyślnie

    Hmmm. Ale rozbłyski na wodzie są jednobarwne...
    Fotoamator + Nikon D300, FujiFilm S5 Pro, Fujifilm X10 i XT-10
    Pozdrawiam. M.K.

  4. #4

    Domyślnie

    Hmmm. A więc jest to pointylizm monochromatyczny

  5. #5

    Domyślnie

    No to stworzyłem nową technikę malarską
    Fotoamator + Nikon D300, FujiFilm S5 Pro, Fujifilm X10 i XT-10
    Pozdrawiam. M.K.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jchyra Zobacz posta
    Gdyby nie niebo, byłby to dobry przykład pointylizmu
    Wiem, że jesteś profesjonalistą. Wobec tego domyślam się, że powyższy komentarz określa zdjęcie jak do kiepskie. Proszę o dopowiedzenie co właściwie jest złego w tym zdjęciu? Czemu nie przyciąga uwagi skoro jest dość nietypowe?
    Fotoamator + Nikon D300, FujiFilm S5 Pro, Fujifilm X10 i XT-10
    Pozdrawiam. M.K.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MK_2 Zobacz posta
    Hmmm. Ale rozbłyski na wodzie są jednobarwne...
    Chyba jednak nie są jednobarwne.
    Podoba mi się tak złapane na wodzie światło
    Pozdrawiam Marcin
    Galeria

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MK_2 Zobacz posta
    Wiem, że jesteś profesjonalistą. Wobec tego domyślam się, że powyższy komentarz określa zdjęcie jak do kiepskie. Proszę o dopowiedzenie co właściwie jest złego w tym zdjęciu? Czemu nie przyciąga uwagi skoro jest dość nietypowe?
    Przede wszystkim jestem żartownisiem. Takim szczerym, bez zawiści i uszczypliwości. W głowie piętrzy mi się dwieście skojarzeń na minutę i czasem tu na forum ta lawina zaczyna wypływać. Potem wychodzi, że nie do końca poważnie podchodzę do zamieszczanych tu fotografii ciesząc się grą słów jak Indianin paciorkami.

    A więc tym razem zupełnie poważnie.
    Zdjęcie podoba mi się. Fajnie są tu zastosowane fotograficzne środki wyrazu: kontrast, perspektywa, kolor. Fajnie gra światło. Barki płyną w mocnych punktach. Horyzont nie jest w połowie wysokości. Jest git. Najwięcej smaczku dają malutkie gęsto upchane punkciki światła rozproszone na wodzie. Stąd miałem skojarzenie ze znaną techniką malarską. A że nie jednej osobie pointylizm może kojarzyć się z szumem, czy kolorowym ziarnem, celowo podkreśliłem, że nie chodzi o niebo bo pewnie nie jeden szumofob znajdzie tam coś do poprawki. Mnie to nie interesuje. Gdyby fotografia miała iść do druku, warto byłoby popracować na dużym pliku i przejrzeć szczegółowo strukturę pikseli. Nie każdy szum jest bowiem niestrawny, są takie które dodają zdjęciu autentyzmu, realizmu, smaku. Usuniecie takiej faktury prowadzi często do plastikowego efektu. Ale o takich aspektach nie ma co rozmawiać przy powiększeniach o podstawie 800px.

    Konkludując - podoba się. I przepraszam, że dyskusję sprowadziłem do fotożartu.

  9. #9

    Domyślnie

    (Marcin T) Cieszę, że Ci się spodobało.
    W podglądzie full 10mpx 200% widzę wyłącznie białe punkty, niektóre z lekką aberracją ...

    Ufff. Dziękuję za odpowiedź! Ulżyło mi ))
    Fotoamator + Nikon D300, FujiFilm S5 Pro, Fujifilm X10 i XT-10
    Pozdrawiam. M.K.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •