Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: wiślany nasyp

  1. #1

    Domyślnie wiślany nasyp

    Po wczorajszej porażce dziś kolejna próba.
    Co sądzicie o tym? Starałem się o naturalny kolor nieba (choć te chmury średnio wyszły) i biały śnieg po prawej stronie

    Nikon D80 | N18-200 VR | N35 | MF190XPROB
    www.webactive.pl | www.sierak.net

  2. #2

  3. #3
    swiatlo
    Gość

    Domyślnie

    Technicznie - krzywo, chmury przepalone, brak świateł, niska tonalność w dolnej części zdjęcia.
    Merytorycznie - nudno, bez pomysłu.
    Ogólnie - bardzo dobrze że próbujesz i szukasz. Zachęcam do publikacji dalszych zdjęć.

  4. #4

    Domyślnie

    Poprawiłem trochę, wyprostowałem, kontrast na dole zwiększyłem ale tych przepaleń nie potrafię usunąć z nieba.
    Teraz trochę lepiej?

    2.
    Nikon D80 | N18-200 VR | N35 | MF190XPROB
    www.webactive.pl | www.sierak.net

  5. #5
    swiatlo
    Gość

    Domyślnie

    No jest lepiej. Przepalenia to się postaraj na poziomie NEF-a. Jak masz NX to popraw exposure na -1 albo na -2, zapamiętaj jako osobny plik, i potem selektywnie zlep w photoshopie.
    Samym photoshopem też możesz - otwórz NEF-a i w Camera RAW poprzesuwaj Exposure i Recovery. I też zapamiętaj jako osobny plik który potem selektywnie zlepisz. Ale ACR nie jest tak dobry jak NX.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sierako Zobacz posta
    .................Co sądzicie o tym? Starałem się o naturalny kolor nieba (choć te chmury średnio wyszły) i biały śnieg po prawej stronie
    Wał nad wisła to wbrew pozorom trudny i mało atrakcyjny temat. Wiem, bo spędziłem tam wiele godzin. O obróbce Światło już sporo napisał,.... ale nie mniej ważne to znalezienie ciekawgo, niebanalnego kadru. W tym otoczeniu łatwo nie będziee, ale zachęcam do prób. Na początek mój cropik, .... oczywiście możesz wywalić.
    Próbuj i publikuj, inaczej się nie da. Pozdrawiam.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •