Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Moja pierwsza sesja Maternity

    Wczoraj mialam swoja pierwsza sesje maternity mojej przyjaciolki.
    Prosze o ocene, bo kazde Wasze wskazowki sa cenne
    Mam jeszcze jedno pytanie odnosnie formatu JPG i PSD
    - kiedy mam otwarty plik PSD w PS-ie kolory sa intensywne, ale po zapisaniu do JPG (ustawiam najwyzsza jakosc) kolory staja sie wyblakle. Co jest tego przyczyna?

    Na poczatek 3 zdjecia:
    1.
    2.
    3.

  2. #2

    Domyślnie

    zawsze mnie wzruszają takie foty naprawde dobra robota

  3. #3

    Domyślnie

    Przy tak technicznie rzezbionych zdjeciach szkoda, ze na dwojce rzuca sie w oczy odcisniety pas na brzuchu
    Pozdrawiam, Grzesiek
    Fotkarium.pl - edytor zdjęć online
    D90 + 18-105, 35 1.8, 70-300

  4. #4

    Domyślnie

    nie jest zle. choc na dwojce glowa chlopa wyglada jak wklejona poza tym czerwone sa troche

  5. #5

    Domyślnie

    Sadzac po ilosci komentarzy, to chyba nie za dobra ta sesja...dla mnie to wazne, bo chcialabym wiedziec co jest nie tak lub co jest ok :/

    Mam jeszcze kilka fotek, a jedna z nich zainspirowana z forum

    4.

    5.

    6.

    7.

    Moze ktos cos wiecej napisze....?

  6. #6

    Domyślnie

    A moze bardziej w dziale "Portrety" pasuje ten watek, bo jesli tak to prosze Moderatora o przeniesienie

    Ps To moje poczatki w fotografii studyjnej, wiec kazda uwaga jest bezcenna...napiszcie cos, czy w ogole Wam sie takie zdj podobaja.
    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Pomysły dobre wykonanie troszkę szwankuje chodzi głownie o balans bieli (wydaje mi się że są za czerwone ze względu na niedoświetlenie ) .Bardzo podoba mi się pomysł na 7
    Fotogacek
    Matryca,szkiełka i inne bibeloty
    Fotografia ślubna Poznań Zdjęcia dzieci

  8. #8

    Domyślnie

    nr 7 mi się pomysł podoba, fajnie pomyślane. Ogólnie sesja jako fotografia albumowa, to super. Z całej serii najmniej mi nr 4 i 5 leży.
    Pozdrawiam
    Qiubag
    D300, T12-24, N50/1.8, SB600
    Jakub Gruchot Price action Gruzja Distance learning

  9. #9

    Domyślnie

    jak dla mnie to bardzo przyjemna sesja, na 5 i 6 chyba starałaś się za bardzo rozjaśnic cienie i wyszło szaro buro, także jak dla mnie na obu tych fotach CTRL+L i lewy trójkacik przeciagnać lekko w prawo, lepiej ciemniej niz tak wyblakło. Jeżeli chodzi o różnice PSD do JPG to sprawdz jak masz ustawiony profil koloru czyli wciśnij Shift+CTRL+K i tam gdzie jest RGB powinno być sRGB. Następnie sprawdz czy w górnym menu masz ustawione w Image > Mode kolory na 8 bit przed zapisem do JPG

  10. #10

    Domyślnie

    Dziekuje wszystkim za odpowiedzi

    BW faktycznie nie dokonca takie jak trzeba, ale nad tym pracuje. W ogole musze zaopatrzyc sie w dobry kalibrator monitora, nie mowiac juz o lepszym monitorze
    Segl dziekuje za instrukcje, a co do profilu koloru i po sprawdzeniu mam ustawienia takie jak podales. Wiec u mnie cos chyba z monitorem nie tak;/
    Qiubag fakt to fotografia poki co albumowa, dla przyjaciol. Zdj nr 4 ma pokazac, ze baby, to w rownej czesci polowa taty i mamy Ale pewnie nie kazdy tak to interpretuje jak ja Ale dziekuje za mily komentarz.
    grzesiek77 kurcze a ja tego nawet nie zauwazylam
    MikeP to fakt z ta glowa, to troszke to wyglada jak wklejona, a co do czerwonosci to wlasnie o tym pisalam, ze w formacie PSd jest ok, a w JPG kolorystyka zupelnie inna.
    Jeszcze raz wszystkim dziekuje za opinie i wnioski na pewno wyciagne.
    Pochwale sie, ze na angielskim forum dostalam mase pozytywnych opini, wiec chyba nie jest zle...glownie za kompozycje
    Pozdrawiam

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •