Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Noworoczna demonstracja Muzułmanów w Brukseli

    Witam wszystkich. Na początek się przedstawie gdyż jest to mój debiut na tym forum Na imię mam Łukasz, lat 19, aktualnie studiuje w Poznaniu. Fotografia zajmuję się amatorsko od pół roku. Posiadam Nikona d60 + kitVR + 50mm f/1.8 D + Sigma 70-300 DG. Wciąż się wszystkiego ucze, jeżeli chodzi o robienie idealnych, kreatywnych zdjęć. Liczę na Waszą budującą krytykę i dobre rady
    Będąc w Brukseli w czasie między świętami a nowym rokiem, miałem szczęście przyglądac się manifestacji zorganizowanej w głównym wejściu Giełdy przeciwko (jak się mogłem domyślać) atakom Palestyńczyków. Niestety pora była popołudniowa, więc i światło kiepskie, stąd konieczność zastosowania wysokiej czułości co odbiło się na jakości zdjęć. Ale do rzeczy:






    Zdjęcie wykonane czułością ISO 800 przy użyciu Sigmy 70-300 DG

    Mam nadzieję, że nie zacząłem od kompromitacji
    Pozdrawiam
    Łukasz

  2. #2

    Domyślnie

    Prawdopodobnie chodziło o protest przeciwko atakom Izraela na palestyńską Strefę Gazy ( inaczej byłoby to bez sensu ).
    Tak na marginesie - w państwach muzułmańskich prawdopodobnie nikt o innej wierze nie miałby szans na pokazanie swojego sprzeciwu. Ta Europa zdaje się idzie w b. złym kierunku.

  3. #3

    Domyślnie

    A z uwag praktycznych: kadry na początek nienajgorsze, choć dwójkę przydałoby się zrobić trochę ciaśniej. Szum pół biedy, gorzej że zdjęcia są niedoświetlone na oko tak z 0.5EV, no i balans bieli mógłby być lepszy (na dwójce jest tragedia - niebieska biel, co do reszty nie będę wyrokował bo biorę poprawkę na to że laptopowy LCD lekko oziębia barwy).
    D300s ; F100 ; T 17-50/2.8 ; N 28-70/3.5-4.5 ; N AF 50/1.8D ; N AF 85/1.8D ; N AF-S 70-300/4.5-5.6 VR ; SB-800
    www.piotrnosek.pl <-- zapraszam!

  4. #4

    Domyślnie

    Dzieki za uwagi
    Na ciaśniejszą 2 już mi ogniskowej zabrakło a podejść bliżej już nie chciałęm bo i tak za dużo pytali po co zdjęcia robie
    Była to pierwsza moja okazja żeby zrobić pare zdjęć "niby reportarzowych"
    Fakt, balans tragiczny, do bieli tam daleko..
    a co do niedoświetlenia, na ostatnim zdjęciu na komputerze troche specjalnie przyciemniłem, gdyż przy jaśniejszej ekspozycji twarz którą chciałem wyróżnić kiepsko wybijała się z tłumu.

    Prawdopodobnie chodziło o protest przeciwko atakom Izraela na palestyńską Strefę Gazy ( inaczej byłoby to bez sensu ).
    dokładnie o to

    Im więcej krytycznych uwag tym więcej pozytywnych wniosków do wyciągnięcia więc dziękuję za każdą krytyke
    Pozdrawiam
    Łukasz

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    Moim zdaniem przekazałeś emocje i sytuacje, co w reportażówce najważniejse, na reszte można przymknąć oko. Ale mimo wszystko weź pod uwage wypowiedzi kolegów bo mądrze gadają. Szumy wybaczyc moge w 100% bo sam mam D40 i wiem, że szumów na 800 nie da się uniknąć Według mnie niezła robota jak na poczatki.
    1 rządzi

    Pozdrawiam, Karol.
    www.fotokarol.ownlog.com

    D40 + Grip; Tamron 28-75 f/2.8 ; Nikkor 18-55 f/3.5-5.6; SB400.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •