Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 12 z 12
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wojteh Zobacz posta
    Anwil ma piękna i jasną halę - wiec dlaczego tyle szumu - jak dla mnie - to duży minus - co do kadrów - trzeba pokazać akcje - zaczynam tez pokazywać niektóre szeroko

    ten szum ..... ech popsułeś fajne zdjęcia ....
    Wiesz, że nie wiem dlaczego tyle szumy wyszło. ISO miałem ustawione na 1250 jak dobrze pamiętam. Zdjęcia obrabiałem na lapku może za bardzo EV podbiłem. Muszę pokombinować.
    Wiem, że jak więcej wiem to tak naprawdę nic nie wiem.
    Grupa FotoKujawy

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adamturek Zobacz posta
    Tylko widzisz ten koleś, który jest autorem tego zdjęcia głównie robi szerokie, mało bawi się w ciasne.

    Co do szumów... bawiłem się trochę obróbką i pewnie to jest tego efekt.
    Witam
    To akurat nie jest prawdą... wymieniony pan robi wszystkie typy zdjęć... bardzo dobre ciasne kadry również....
    np


    to zdjęcie zaprezentowane przez Ciebie jest zrobione z zamocowanego aparatu na parkiecie przy konstrukcji kosza i bardzo szerokim kadrem ( bo inny by nie pasował )
    plus szeroki kadr wymaga dobrego tła... i nas nie zawsze jest możliwość cieszenia się dobrym tłem...


    plus jak pisał Jacek zasada którą podzielam ( zachować proporcję...)
    to zdjęcie w oryginale jest dostarczone do agencji NBA w proporcjach zgodnych z proporcjami matrycy - i dopiero agencja je kadruje.


    co do ostawień aparatu oni tam dopalają stroboskopowymi lampami z sufitu (są bardzo restrykcyjne przepisy co do ich stosowania itd...)

    ps. tu jest fajny artykuł pokazujący jak to działa
    część pierwsza
    http://www.microsoft.com/prophoto/ar...finalfour.aspx
    część druga
    http://www.microsoft.com/prophoto/ar...inalfour2.aspx


    pozdrawiam


    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    a ja mam Canona...

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •