Close

Zobacz kanał RSS

zbyszekD7000

Wystawa makiet kolejowych

Oceń wpis
W Krakowie w dniach 09-12 VII 2015 odbyła się impreza FREMO, zamknięte dla publiczności spotkanie modelarzy kolejowych.

Udało mi się być i zrobić kilka fotek







po więcej zapraszam tu: Wystawa makiet kolejowych



Updated 21-11-2015 at 01:48 by zbyszekD7000

Tagi: modelarstwo
Kategorie
Bez kategorii

Komentarzy

  1. Awatar 2pompony
    Extra, a dlaczego informacja się ukazała PO a nie PRZED? Chętnie bym się przeszedł, gdyby była taka okazja, nawet mógłbym przynieść jakiś wagonik, jakby to było warunkiem wstępu...
  2. Awatar zbyszekD7000
    Też żałuję, tym bardziej że byłaby okazja poznać Cię osobiście
    Ja byłem tam jako gość.
    Jak się trochę ogarnę to wrzucę pare fotek.
    A pojeździć swoim taborem by Ci się raczej nie udało, mają restrykcyjny rozkład jazdy, epoka taboru musi być zgodna, tak samo skład wagonów musi być zgodny z wcześniejszymi rozpiskami planu.
    Powiem tak, jak się na to przygląda trochę z boku to oni robią wszystko tak jakby się odbywało na prawdziwej kolei, muszą być przestrzegane wszystkie przepisy, jazda zgodna z sygnalizacją, a nad ruchem czuwają dyżurni ruchu. Składy po dojechaniu do stacji końcowych są przebudowywane zgodnie ze zgłaszanym zapotrzebowaniem i tak na nowo kompletowane. A taka przebudowa nie odbywa się przez wzięcie do ręki wagonu i przełożeniu na inny tor tylko wszystkie wagony są przetaczane za pomocą lokomotyw manewrowych, ot jak na prawdziwej kolei
    Updated 18-07-2015 at 09:12 by zbyszekD7000
  3. Awatar 2pompony
    Te przyniesiony przeze mnie wagionik mógłby co najwyżej słuzyć pokazaniu, że jestem modelarzem - bo w końcu to było spotkanie modelarzy. W rzeczywistości nie jestem modelarzem, bo nie mam do tego nerwów ani cierpliwości - jak pomyślę, że jakaś śrubka by mi fikała, od razu mi się odechciewa...

    A z tym rozkładem jazdy jest tak jak mówisz, z tym, że na ostatniej wystawie na której byłem (w NCKu) jakiś młody stażem i wiekiem rajdowiec kolejowy doprowadziłby do zderzenia czołowego z pociągiem prowadzonym przez chyba jedyną panią w całym tym towarzystwie. BYło trochę śmichu, bo pani już z daleka widziała co się święci i gwizdała ciuchutko, a potem coraz głośniej - im było bliżej do zderzenia - ale rajdowiec w końcu usłyszał, ładnie choć gwałtownie się wycofał i do kolizji nie doszło.

    W każdym razie jakbyś miał jakieś informacje, a zwłaszcza o zamkniętych imprezach, gdzie nie ma tłoku i lasu rąk z komórkami nad torami - to dawaj, byle nie PO imprezie!
  4. Awatar zbyszekD7000
    Zawsze dajemy znać w jedynym słusznym wątku modelarskim na forum fotograficznym, czyli w
    Link: http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...iet-kolejowych
  5. Awatar irek6311
    Niedawno na to się natknąłem i podoba się, przyjemnie się to ogląda w realu