Close

Zobacz kanał RSS

Wszystkie wpisy na blogu

  1. Z cylku 'Teraz Polska' - pomoc z banku

    Ciekawa propozycja karty z BŚ, oczywiście powinienem był napisać Teraz Europa, albo może nawet teraz świat, ale przyjąłem inna linię obrony .


    Kategorie
    Bez kategorii
  2. Z cyklu 'Teraz Polska' - Nie dla idiotów

    Pomyślałem, że stworzę pierwszy cykl na moim blogu, będzie on zatytułowany 'Teraz Polska' postaram się zbierać w nim zjawiska typowo polskie, unikatowe i charakterystyczne dla naszej lokalnej kultury. Dziś część pierwsza:



    Nie dla idiotów
    Kategorie
    Bez kategorii
  3. Auto iso a podróże tramwajem

    Mógłby ktoś zapytać, co mają wspólnego auto iso i jazda tramwajem... I słuszne pytanie, bo nie mają nic wspólnego, no moze to że występują obok siebie w tym wpisie . No i moze to, że tramwaj, jako obiekt w ruchu czasem troszkę łatwiej sfotografować używając auto iso... Bo mniejszy otwór przesłony, większa głębia ostrości, krótszy czas itd... Ja jednak chciałem państwu zaprezentować mój dzisiejszy wynalazek , jest prosty i funkcjonalny... niestety nie ma go w moim ...
    Kategorie
    Bez kategorii
  4. Zgubne skutki odszumiania

    Muszę przyznać, że po zakupie d300 byłem z jednego powodu załamany - z powodu współpracy jego plików .nef z Nikon Capture NX (w tym przypadku NX2), otwarcie pliku zajmowało więcej czasu niż otwarcie nefa z d200, operacje wykonywane na pliku trwały dłużej niż d200, co wydało mi się zrozumiałe, bo w końcu pliki te mają większą objętość niz jego antenaci. Prawdziwy koszmar zaczynał się w momencie zapisu pliku i wsadowym przekształcaniu... zapis potrafił zająć minutę ...
    Kategorie
    Bez kategorii
  5. Brutalne fakty o robotach idealistach

    Kilka tygodni temu wybraliśmy się z dzieciakami na kolejną świetną produkcję Pixaru "wall-e". Film, jak zwykle znakomity i jak zwykle warto by było mieć go na dvd... Zaglądam więc z niewielką nadzieją - wszak czas od premiery krótki- na allegro i, co widzę... 5 stron gadżetów. 5 stron śmieci, z którymi ten film wydawał się walczyć. Jakże to- myślę- możliwe, żeby głupota tak mocno piętnowana przez twórców tego filmu była dla nich jednocześnie narzędziem ...
    Kategorie
    Bez kategorii