Close

Zobacz kanał RSS

Sendilkelm

  1. Walczycie o swoje, a cudzego nie doceniacie.

    Tym razem będzie krótko, zwięźle i nie do końca na temat fotografii.

    Tysiące wątków, tysiące postów o tym jak amatorzy, fotoziutki, pstrykacze i inni tacy niedobrzy psują rynek. O tym, że wszyscy chcą tanio ślub, a tak się przecież nie da. Nie będę się rozpisywał o co chodzi, bo przecież każdy dobrze wie, że tanio zdjęcia na ślubie to znaczy do 10000 do wyboru, zero postprocesingu, przy okazji film lustrzanką i takie tam.

    A teraz, dlaczego o tym ...
    Kategorie
    Bez kategorii
  2. Sb-900

    Dziś wróciłem z SB-900 do domu. Moja pierwsza w życiu zabawa z lampą błyskową. Gęba mi się nadal śmieje i już nie mogę się doczekać kiedy wypróbuję ją w pełnej akcji przy fotografiach a nie testach czy działa.

    ... a 3 błysk to próba CLS Też działa tak jak opowiadali. WOW to jest boskie.

    Niedługo się wybiorę do sklepu po N85 1.8 ... i będę się cieszył jeszcze bardziej niż w przypadku lampy!

    Na koniec podam powód wpisu. A ...
    Kategorie
    Zakupy
  3. d3/s/x - d300/s - d90

    Czytając dziś forum, tak czytam codziennie, kolejny już raz w jednym z tysięcy wątków na temat zmiany sprzętu na "lepszy" (czyli ten z innym numerkiem, który to świadczy o profesjonalizmie puszki) po raz tysięczny spotykam się z tą samą opinią. Już pewnie każdy wie z jaką

    - "Po co Ci d3s, d300 robi gorsze zdjęcia ?"
    - "Myślisz, że jak kupisz d3s to będziesz miał lepszy obrazek?"
    - ...

    Powiem szczerze, że troszkę ...
    Kategorie
    Bez kategorii
  4. Bryan Peterson - Kreatywna fotografia bez tajemnic

    Książka napisana/przetłumaczona bardzo przystępnym językiem, który zrozumie każdy początkujący zapaleniec fotografii. Autor perfekcyjnie tłumaczy podstawy fotografii dotyczące tego jak robić zdjęcia, aby było na nim to co chcieliśmy pokazać. Po kolei wyjaśnia czym są elementy kompozycji ( linia, faktura, forma, kształt, wzór i kolor ). Jak je dostrzec i uwiecznić na zdjęciu. Całość poparta jasnymi przykładami jego fotografii z uwzględnieniem aspektów technicznych takich ...

    Updated 18-06-2010 at 15:46 by Sendilkelm

    Kategorie
    Recenzje
  5. To wciąga ...

    Nie tak dawno pomyślałem sobie, że kupię lustrzankę, jakiś obiektyw, lampę błyskową i od tej pory będę już zawsze zadowolonym użytkownikiem dobrego aparatu.
    To było około 2 lat temu, a ja śmigałem wtedy z Olympusem SP-500 UZ czy coś w tym stylu. Jakiś czas później udało się ... w pełni zadowolony z zakupu D90+18-105 testowałem gdzie się dało. Później przyszedł czas stagnacji i aparat używany był tylko przy urodzinowo/imprezowych okazjach. Przełom nastąpił ...