PDA

Zobacz pełną wersję : Pomysł na bitwę: Zdalne sterowanie... mailem



Artur_A
23-05-2009, 00:52
Witam
Po wymianie korespondencji z elixem i za jego błogosławieństwem pragnę przedstawić pomysł, sam w sobie niezbyt nowy, ale naszym zdaniem wart odświeżenia. Zadanie jest dla każdego, kto ma ochotę wypróbować swoją ocenę potencjału tematu jak i komunikatywność.

Żeby nie zanudzać, w skrócie:

Bitwa polega na wyborze bardzo ogólnego tematu (np. miejsce, budynek itp.) i osoby, która wykona zdjęcia ściśle według przekazanych przez pojedynkowiczów instrukcji. Nazwijmy ją roboczo "Pilotem". Z oczywistych względów Pilot nie powinien być zbyt doświadczony (żeby nie korygował odruchowo instrukcji), ale też nie zielony, żeby rozumiał co się do niego mówi :) Istotne także jest, żeby nie ograniczać za mocno ekspresji uczestników (czyli nie narzucać reguł co do typu zdjęcia (pejzaż, makro, portret i co do głowy przyjdzie), ale też nie narażać pilota na niebezpieczeństwo czy koszty.

Przebieg: Pilot wykonuje zdjęcia (powiedzmy 2 na uczestnika) i odsyła RAWy. Każdy uczestnik wybiera 1 najlepsze i wstawia do oceny na zwykłych zasadach pojedynków. Potem głosowanie i zbieranie zasłużonych pochwał/krytyk.

To tyle tytułem wstępu. Jeżeli będzie zainteresowanie elix obiecał przekleić wątek do dalszej obróbki (napomknął też o oddzielnym dziale ;) )

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji

elix
29-05-2009, 14:45
Trochę ten opis zamieszałeś :) tzn. to co napisałeś do mnie na PM było bardziej dla mnie czytelne :) ale żeby nie było niedomówień to ja to zrozumiałem tak:

1. Zdjęcia robi jedna osoba (najlepiej niezbyt doświadczona, chętna do nauki) - "uczeń"
2. Zdjęcia powstają na podstawie wskazówek otrzymanych od uczestników "mentorów" - każdy z nich przesyła swoje wskazówki do "ucznia"
3. "Uczeń" realizuje temat wg. zadanych przez "mentora" zaleceń i przesyła mu gotowe zdjęcia (2-3) z których ten wybiera jego zdaniem najlepsze i publikuje.
4. Z oczywistych względów liczba mentorów musi być ograniczona

Wątek/pomysł jak najbardziej do dyskusji. Byłaby to przede wszystkim szansa dla niedoświadczonych na "lekcję" fotografii w praktyce.

grudzinsky
07-07-2009, 17:06
widac, ze nie ma tu niedoswiadczonych ;) sami wyjadacze :D
no to ja sie moge na mentora zglosic :D

Artur_A
08-07-2009, 13:31
Dzięki za odzew :) Już ten pomysł pogrzebałem, a tu proszę. Może jeszcze ktoś się zdecyduje. Ja sam jestem gotów uzupełnić lukę w mentorach lub uczniu ;) w zależności od potrzeb.

switch
09-07-2009, 13:59
Ja też chętnie wziąłbym udział... Raczej jako uczeń ;P

agatatoja
09-07-2009, 15:36
widze że zainteresowanie niewielkie póki co - ale zgłaszam się jako uczeń. a właściwie uczennica ;)

loopez
10-07-2009, 17:46
z checia - jako uczen

Artur_A
10-07-2009, 18:44
Dzięki za zgłoszenia, z oczywistych powodów uczeń może być tylko 1 w jednej bitwie, ale jeżeli uda się ją przeprowadzić, może będą następne.

Dalej czekamy na mentorów, myślę że powinno być 4, a więc ZGŁASZAĆ SIĘ! Jesteście strachliwi, leniwi, czy jak?

PATNoe
10-07-2009, 18:58
Nie wiem czy się załapię bo skoro 1 uczeń ale....
Zgłaszam się jako bardzo początkujący (wraz z młodą uczennicą szczegóły (http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=105905))
Do mentora daleko mi......

Greg77
11-07-2009, 00:37
Heh ja tez chce....plissss....
Na mentora to moze slaby jestem....ale jako uczen:)
Choc chetnie bym dostal czyjegos RAWa do zabawy.....byle krajobraz!

Krzysiek1991
12-07-2009, 10:11
Ja chętnie jako uczeń mogę się zgłosić :) I to uczeń dosłownie xD
Jakby co jestem za :)
Najbardziej widzi mi się krajobraz, więc jeżeli ktoś chce być moim nauczycielem ...:)

havk
12-07-2009, 12:32
to kto chce zostac moim uczniem?

Artur_A
12-07-2009, 16:36
to kto chce zostac moim uczniem?

Rozumiem havk, że zgłaszasz się na mentora?

Boryszuk
12-07-2009, 17:19
To jak w koncu, ma byc jeden uczen i 4rech mentorow? Czy kazdy mentor mam miec swojego ucznia?
Bo ja sie zmoge zglosic jako uczen, potencjalnych mentorow zapraszam na PW ;)

Mavierk
12-07-2009, 17:55
to odwróćmy sprawę, z uczniów zróbmy mentorów a z mentorów uczniów :D

Artur_A
12-07-2009, 20:02
To jak w koncu, ma byc jeden uczen i 4rech mentorow? Czy kazdy mentor mam miec swojego ucznia?
Bo ja sie zmoge zglosic jako uczen, potencjalnych mentorow zapraszam na PW ;)

Pomysł polega na tym, żeby kilku mentorów pokierowało tym samym uczniem. Tylko wtedy da się porównać efekty.

Jeden mentor i kilku uczniów, lub jeden mentor na ucznia to ewentualne pomysły na kolejne bitwy. W tym wątku się nimi nie zajmujemy. Proszę nie wyprzedzać faktów :)

willy_fil_
12-07-2009, 20:29
no to chyba nie sami specjalisci na forum, jakby co to na ucznia wskocze i to bardzo ubogiego w sprzet (18-105)...

Krzysiek1991
12-07-2009, 20:37
Ja myślę że jeden mentor jeden uczeń :) Zobaczymy co mentorzy wyciagną z uczniów :)

Boryszuk
12-07-2009, 21:10
jak ktos zamierza cos ze mnie wyciagac, to ja sie wycofuje ;)

Artur_A
12-07-2009, 21:45
Ja myślę że jeden mentor jeden uczeń :) Zobaczymy co mentorzy wyciagną z uczniów :)

Powtarzam, nie o to w tej zabawie chodzi. 1/1 nie ma sensu przy takiej formule (sprawdzono). Mentorzy mają zderzyć się z planowaniem i przewidywaniem, a uczeń poznać różne spojrzenia na rzeczywistość.

Krzysiek1991
13-07-2009, 09:14
ok :) sorry źle przeczytałem mój bląd, ale obawiam się że może zabraknąć mentorów. Bo jak na razie uczniów jest kilkoro a mentorów 3. No ale zobaczymy jak się to rozwinie

Krzysiek1991
15-07-2009, 19:35
... i temat umarł

Vespalock
18-07-2009, 13:30
Temat bardzo intrygujący i szkoda, że nie ma chętnych na mentorów :( Chętnie obejrzałbym wyniki tej bitwy bo wreszcie przestanie mieć znaczenie sprzęt uczestników tylko ich wiedza i umiejętność jej przekazania uczniowi.
No, Panowie, zgłaszajcie się!

grudzinsky
16-09-2009, 19:19
widze, ze temat umarl...moze reaktywacja?
halo! jest tam kto?!

switch
16-09-2009, 19:20
widze, ze temat umarl...moze reaktywacja?
halo! jest tam kto?!

Ja jestem ;) Dalej chętny jako uczeń...

grudzinsky
16-09-2009, 19:22
no to jeszcze tylko 3 mentorow i ruszamy z koksem :D

switch
16-09-2009, 20:17
Myślę, że nawet jakby jeden się zebrał to można by spróbować ;p Wtedy byłby taki prawdziwy pojedynek :)

jackrabbit
16-09-2009, 20:22
ja bym z checia jako uczen... jakby sie dalo :)

pap911
16-09-2009, 23:04
następny w kolejce na ucznia xD

switch
16-09-2009, 23:09
Panowie... Są potrzebni nauczyciele... ;/

grudzinsky
16-09-2009, 23:14
kulten! gdzie jest Kulten? :D

switch
17-09-2009, 18:58
Trzeba PW może do Artura_A i havka napisać bo oni byli chętni ;p

Artur_A
17-09-2009, 22:03
Ja kontroluję ten wątek, a więc PW niepotrzebna :)
Przez najbliższe 2 tygodnie jestem zajęty, potem do dyspozycji. Jak do tego czasu znajdzie się jeszcze co najmniej 2 mentorów to możemy startować. Wdzięczny będę jak ktoś się skontaktuje z potencjalnymi chętnymi.

grudzinsky
17-09-2009, 22:32
mam dwoch chetnych :D do mentorowania :D

Artur_A
17-09-2009, 22:48
mam dwoch chetnych :D do mentorowania :D

To jest dobra wiadomość. Liczyłem wprawdzie na 4 mentorów, ale i 3 się nada.

Rozumiem, że zostaniesz pierwszym uczniem?

W takim razie, jeżeli o mnie chodzi, od 5.10 możemy startować. Do tego czasu możecie się zastanowić nad tematem.
Warto by było wybrać bardzo ogólny, który da najwięcej swobody tfrurczej. Np. "Park" może oznaczać krajobraz, ludzi, detal (owoc na drzewie), portret, architektura itp. Ale nie jest to wymaganie pojedynku, a jedynie moja propozycja. Można kryteria bardziej zawęzić (np. drzewo w parku? portret przy fontannie?). Myślę, że rozumiesz o co chodzi.

Tutaj prośba - popilotuj na razie tę sprawę, jak wrócę to się dołączę. Doraźnej pomocy może udzielić elix.

grudzinsky
17-09-2009, 23:27
ze ja uczniem? odpada :D u mnie nie ma parkow, drzew...
ja od samego poczatku zglaszalem sie na Mentora :)
wiec ja, Artur_A i dwoch pozostalych, wiec jest nas 4...uczniow sie znajdzie.

heh problem w tym, ze za jakies dwa tygodnie najprawdopodobniej bede bez dostepu do netu :(
ale spoko...cos sie wymysli :)
wiec mamy prawie 3 tygodnie na zastanowienie sie nad tematem i ulozenie tego wszystkiego...

Artur_A
18-09-2009, 00:01
ze ja uczniem? odpada :D u mnie nie ma parkow, drzew...
ja od samego poczatku zglaszalem sie na Mentora :)

Sorki za posądzenie ;) A więc jeszcze tylko uczeń (kolejność zgłoszeń?) i pierwsza edycja może startować.

Park to tylko przykład był - może być i kibel - ten chyba masz? :D

No dobra, nie ma co bić piany, zobaczymy jak to będzie. Ponawiam prośbę, żebyś na najbliższe 2 tygodnie zaopiekował się wątkiem.

elix
18-09-2009, 08:16
Fajnie, że jednak temat się ruszył bo myślałem, że już nic z tego nie będzie - ja tu cały czas zaglądam, ale jak będzie potrzeba jakiejś pomocy organizacyjnej to oczywiście jestem do dyspozycji.

alfapasje
18-09-2009, 08:29
to ja moge dopełnić braki uczniów ;) A co tam. Zabawa jest zabawa _

zazula
18-09-2009, 09:25
Jakby uczniów brakowało to ja bardzo chętnie :)
A kolega alfapasje to bardziej na nauczyciela się nadaje ;-)

alfapasje
18-09-2009, 10:08
Jakby uczniów brakowało to ja bardzo chętnie :)
A kolega alfapasje to bardziej na nauczyciela się nadaje ;-)

dziękuje, ale nie ma co słodzić :) Ale jeżeli będzie deficyt to w formie zabawy czemu nie ;) W końcu zabawa jest zabawa :)

zazula
18-09-2009, 10:18
A kto tu słodzi? Jedno z nielicznych, uczniowskich miejsc próbuję sobie zapewnić ;-)

ostrytux
18-09-2009, 10:21
Trochę to pompatyczne ale chętnie zostanę belfrem :D

grudzinsky
18-09-2009, 11:22
Ja jestem ;) Dalej chętny jako uczeń...

no to mamy pierwszego chetnego z listy :)
SWITCH

mentorzy:
GRUDZINSKY
ARTUR_A
KULTEN
SEBASTIAN KRAUS

tak jak Artur napisal przez nablizsze dwa tygodnie bedziemy naradzac sie z mentorami co do pomyslow. ustalimy strategie dzialania. pierwszy pod mlotek idzie switch. kolejnych uczniow bedziemy brac z listy tak jak sie wpisywali :)
trzeba by bylo teraz okreslic zasady zabawy. proponuje by czas, w ktorym uczen mial by sie zmiescic ze zrobieniem zdjec to 7 dni od otrzymania polecen. w ciagu tych 7 dni musi zrobic zdjecia, obrobic i przeslac do mentorow, ktorzy beda publikowac zdjecie na forum. zeby byl latwiejszy kontakt mentorzy - uczen proponuje zalozenie specjalnego maila, ktory posluzy nam do kontaktow. Elix'a poprosze by czuwal nad ta zabawa i mial wglad we wszystko (jesli nikt nie bedzie mial sprzeciwu). jezeli ktos ma jeszcze jakies pomysly to te najblizsze dwa tygodnie sa po to by ustalic regulamin. smialo :)

elix
18-09-2009, 16:41
No i widzę, że coś się klaruje. Na ten moment więc wszelkie dyskusje niech pozostaną w tym wątku a jak już będzie wszystko ustalone i ruszymy z pierwszą eksperymentalną edycją zabawy to załozymy nowy wątek którym oczywiście i standardowo zajmę się od strony technicznej.

Sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie :)

skarab
18-09-2009, 17:46
to ja się piszę jako uczeń o ile można :D

Artur_A
18-09-2009, 19:05
Switch jest z Bielska-Białej, a więc jakiś zakres tematów wynajdziemy :) proponuję tylko odrzucić zbiorniki wodne, bo to by dało kultenowi nieuczciwą przewagę...

Widzę, że się jeszcze ostrytux na mentora zgłosił, a więc jeżeli Wam wypadnie nie czekać na mnie, to się przemiksuję do drugiej edycji :). Ale myślę, że uzgodnienie regulaminu zajmie te 2 tygodnie. W każdym razie zaznaczam, że nie będę się obrażał jakby co...

switch
18-09-2009, 21:41
No to super, że się udało zebrać mentorów. Teraz regulamin...
Jak będzie wyglądało "instruowanie"? Czy uczeń będzie dokładnie wiedział co ma znaleźć się na zdjęciu i jak je obrobić, inaczej mówiąc, jakie wskazówki dostanie uczeń? Czy te 7 dni to na zrobienie zdjęć dla wszystkich mentorów czy na każdego przypadnie taki okres czasu? Czy będzie możliwość wcześniejszego przesłania zdjęcia, aby mentor mógł oglądnąć i np. "wysłać ucznia w teren" ponownie, albo poinstruować go jeżeli chodzi o obróbkę?

grudzinsky
18-09-2009, 21:58
1. Zdjęcia robi jedna osoba (najlepiej niezbyt doświadczona, chętna do nauki) - "uczeń"
2. Zdjęcia powstają na podstawie wskazówek otrzymanych od uczestników "mentorów" - każdy z nich przesyła swoje wskazówki do "ucznia"
3. "Uczeń" realizuje temat wg. zadanych przez "mentora" zaleceń i przesyła mu gotowe zdjęcia (2-3) z których ten wybiera jego zdaniem najlepsze i publikuje.
4. Z oczywistych względów liczba mentorów musi być ograniczona



no to mamy juz czesc regulaminu ;)
teraz kwestia uzgodnienia terminow.
mysle, ze kazdy z "mentorow" przydzieli 7 dni na stworzenie zdjec, a wiec ogolny termin 28 dni. w tym czasie "uczen" bedzie musial wywizac sie z zadania.
zeby nie narazac "ucznia" na koszty zwiazane z "bitwa" tematy prac musza byc proste.

c.d.n ;)

switch
18-09-2009, 22:13
no to mamy juz czesc regulaminu ;)
teraz kwestia uzgodnienia terminow.
mysle, ze kazdy z "mentorow" przydzieli 7 dni na stworzenie zdjec, a wiec ogolny termin 28 dni. w tym czasie "uczen" bedzie musial wywizac sie z zadania.
zeby nie narazac "ucznia" na koszty zwiazane z "bitwa" tematy prac musza byc proste.

c.d.n ;)

Jeżeli chodzi o mnie, to mogę gdzieś podjechać, nie ma większego problemu :)

EDIT: Zastanawiam się czy jest sens zakładać nowego maila, z każdym mentorem i tak muszę osobno się kontaktować, a jeżeli chodzi o mojego maila to i tak sprawdzam go kilka razy dziennie, więc myślę, że nie będzie to potrzebne :)

grudzinsky
18-09-2009, 23:00
Jeżeli chodzi o mnie, to mogę gdzieś podjechać, nie ma większego problemu :)



poczekaj, az Ci Kulten kaze wyszukac skaly w morzu i zrobic na dlugim czasie :mrgreen: wtedy juz chyba problem bedzie ;)

co do maila to ok...zostajemy przy swoich, ale zeby czasem gafy nie popelnic "uczniowie" beda musili byc strasznie uwazni ;)

switch
19-09-2009, 10:58
poczekaj, az Ci Kulten kaze wyszukac skaly w morzu i zrobic na dlugim czasie :mrgreen: wtedy juz chyba problem bedzie ;)

co do maila to ok...zostajemy przy swoich, ale zeby czasem gafy nie popelnic "uczniowie" beda musili byc strasznie uwazni ;)

No tak, do morza to mam kawałeczek ;)

marki
19-09-2009, 11:13
ja też chętny na rolę ucznia :)

sabs2key
20-09-2009, 09:48
To może i ja bym się zgłosił na uczniaka. :)

zaqer
20-09-2009, 20:04
Ja też bardzo chętnie dołącze. Do takiej szkoły nie trzeba przychodzić z mamą i nie ma jedynek więc jestem za.

groniar
20-09-2009, 20:40
Ja też chętnie w roli ucznia się zgłoszę :mrgreen:.

switch
21-09-2009, 21:43
Spróbuję to ogarnąć jakoś w jednym poście:


1. Każdy mentor może wysłać tylko jedno zdjęcie.
2. Uczeń może przesłać do mentora maksymalnie 3 zdjęcia.
3. Format pracy oraz technika wykonania dowolne.
4. Każdy mentor ma 7 dni na przesyłanie porad uczniowi.
5. TEMAT PRACY: ???
6. Mentor może się porozumiewać z uczniem wyłącznie mailem ;)

Co jeszcze? Co zmienić?

elix
21-09-2009, 21:50
6. Mentor może się porozumiewać z uczniem wyłącznie mailem ;)


Tego punktu nie rozumiem :) Niech się porozumiewają jak chcą - zasada jest prosta: jest temat, jeden wspólny dla wszystkich, każdy z mentorów przekazuje swoje wskazówki odnośnie teog jak zrealizować temat uczniowi, a uczeń jeśli czegoś nie rozumie może dopytać i poprosić o uściślenie - kanał komunikacji nie odgrywa tu żadnej roli, jeśli będą chcieli się porozumiewać przez gołębie pocztowe to ich wola :)

Istotne jest aby uczeń po zrealizowaniu zdjęć przesłał do każdego z mentorów trzy zdjęcia, a oni, bez żadnych ingerencji, wybiorą z nich po jednym. W tym względzie liczymy jak zawsze na zasadę fair play i zwykłą uczciwość.

switch
21-09-2009, 22:14
Tego punktu nie rozumiem :) Niech się porozumiewają jak chcą - zasada jest prosta: jest temat, jeden wspólny dla wszystkich, każdy z mentorów przekazuje swoje wskazówki odnośnie teog jak zrealizować temat uczniowi, a uczeń jeśli czegoś nie rozumie może dopytać i poprosić o uściślenie - kanał komunikacji nie odgrywa tu żadnej roli, jeśli będą chcieli się porozumiewać przez gołębie pocztowe to ich wola :)

Istotne jest aby uczeń po zrealizowaniu zdjęć przesłał do każdego z mentorów trzy zdjęcia, a oni, bez żadnych ingerencji, wybiorą z nich po jednym. W tym względzie liczymy jak zawsze na zasadę fair play i zwykłą uczciwość.

Napisałem to nawiązując do tematu, ale chyba masz rację, że kanał komunikacji nie ma znaczenia :) Temat jeden wspólny... Trzeba wymyślić jak najszybciej :)

grudzinsky
24-09-2009, 19:39
w zwiazku z tym, ze sie wycofac z mentorowania musze zwalnia sie miejsce dla uzytkownika OSTRYTUX.

tak wiec mentorzy:
OSTRYTUX
ARTUR_A
KULTEN
SEBASTIAN KRAUS

switch
24-09-2009, 20:25
Jeżeli zabawa rozpocznie się w jakimś bliskim terminie (1-2tyg) to zwolnię swoje miejsce dla innego ucznia, ponieważ ostałem aktualnie bez puszki, ale do 2tyg sytuacja powinna się wyjaśnić :)

krzpob
11-10-2009, 21:44
Jak co to się piszę na ucznia.

switch
14-10-2009, 18:09
Śnieg nas zastał a tematu dalej nikt nie wymyślił... :/ Czyżby temat znowu umierał?

Artur_A
27-10-2009, 13:51
Trochę mi się nieobecność w necie przedłużyła, a tu widzę niewiele zmian :) Wracamy do tematu? może spróbujmy na grudzień z tematem np. "przed świątecznie", bo na Halloween to już się raczej nie wyrobimy...
Regulamin myślę, że jest do zaakceptowania, ale warto byłoby podsumowanie mistrzowskich instrukcji sporządzić w formie tekstowej, do publikacji po zakończeniu bitwy.

kuba_rsx
27-10-2009, 17:53
Jeszcze ja się piszę na role ucznia. Bardzo fajny pomysł. Oby tylko ruszyło z miejsca. Pozdrawiam

goralikus
29-10-2009, 06:22
Bardzo prosze o przyjecie mnie na ucznia. Dziekuje.

słowografia
29-10-2009, 16:46
jezeli bitwa w koncu ruszy, to chetnie sprobuje jako uczen:)

switch
07-11-2009, 18:08
Regulamin myślę, że jest do zaakceptowania, ale warto byłoby podsumowanie mistrzowskich instrukcji sporządzić w formie tekstowej, do publikacji po zakończeniu bitwy.

OK, myślę, że to byłoby zadanie ucznia.

jm
16-11-2009, 20:13
Bardzo dobry pomysł na zabawę edukacyjną! Świetny wręcz!

Dlaczego upadł?
Mentorzy się rozeszli?
Tematu brak?
Czy jeszcze coś - trudności techniczne?

Jeśli logistycznie było trudno, to może łatwiej będzie jeśłi na jednego ucznia będzie tylko 2 mentorów - wtedy zamiast bitwy jest...pojedynek, ale dogadać się w kwestii tematu itp będzie łatwiej!

Jeśli są braki osobowe.... to chętnie zasilę szeregi... zarówno uczniów jak i mentorów.... nie jednocześnie rzecz jasna:)

Jeśli tematu brak, to ... może:

CHŁÓD?

albo


OPUSZCZONE?


Rozkręćcie się!:)

Artur_A
16-11-2009, 23:22
jm - myślę, że główny problem to brak kogoś, kto pociągnie temat. Ja czuję się odpowiedzialny, ale jestem mocno ugotowany i dostęp do netu mam jedynie z doskoku.
Uczniów jest dostatek, a nawet nadmiar, pierwszy już wyznaczony. Mentorów też jakoś udało się zebrać, w zasadzie do wystartowania trzeba tylko kopnąć PMowo mentorów i ustalić ostateczną wersję regulaminu (ta co już jest - jest niezła) oraz temat, a następnie zgłosić elixowi gotowość.
Jeżeli możesz się tym zająć, to nie widzę przeciwwskazań :) Chętnie ustąpię Ci miejsca, a jeżeli jeszcze któryś z mentorów odpadł postaram się zapełnić lukę w miarę skromnych możliwości.

A myślałem o temacie "Nie będzie świąt" (liczyłem, że wystartujemy na przełomie miesięcy), oczywiście Twoje też są wystarczająco dobre :) To kwestia uzgodnienia (lub narzucenia mentorom)

Nie robiłbym na razie z bitwy pojedynku, myślę że jak się uda przeprowadzić pierwszą edycję, to kandydatów na mentorów pojawi się więcej i będzie można wtedy kombinować.

elix
17-11-2009, 09:32
Ja tylko dodam, że temat monitoruję w miarę możliwości. Sam jednak nie chcę zbytnio przekonywać ludzi do intensyfikacji działań bo z doświadczenia wiem, że jeśli ma się to udać to inicjatywa musi być po stronie uczestników i oni muszą być pewni że chcą się w to bawić. Mam jednak cały czas nadzieję, że uda się z tym wystartować bo będzie to ciekawy eksperyment. :)

adalhe
03-01-2010, 14:32
Gdyby akcja doszła jednak do skutku, to zgłaszam się na ucznia :)

Boryszuk
10-01-2010, 15:14
Cholera, zupelnie zapomnialem o tym wątku... Mea culpa. W razie czego, nadal jestem chętny na bycie 'uczniem'.
A tym razem zamontuje sibie subskrypcję wątku.

miron1970
11-01-2010, 18:48
Witam, jeżeli jeszcze jedno miejsce się znajdzie na ucznia - jestem chętny.

Boryszuk
15-02-2010, 12:23
i jak? Temat "wzion" i umarł?

sethcracow
16-02-2010, 15:26
Kolejny kandydat na ucznia. Tylko coś belfrzy wymiękli :)

poek
02-03-2010, 18:27
Ja również chętnie zostanę uczniem. Czekam na mentora... :)

MiSiA25
03-03-2010, 10:37
temat wymaga szybkiej i sprawnej reanimacji..
jako, że jestem totalnym laikiem, wydaje mi się, że uczeń powinien wykonać 3 zdjęcia, a mentorzy powinni zająć się obróbką.. (uczeń wrzuca "gołe" fotki nie obrobione.. a mentorzy wybierają jedną, obrabiają, przedstawiaj na forum z dokładnym opisem jak uzyskali dane efekty.. )
oczywiście zgłaszam swoją kandydaturę na ucznia :)

Moff
04-10-2010, 13:14
Odświeżając temat, zgłaszam się na ucznia. Bardzo chętnie wezmę w tym udział (o ile wypali), czegoś można się nauczyć.

poek
04-10-2010, 22:19
Ja ponawiam swoją chęć zostania uczniem....
Mała próbka: http://poek.digart.pl

Sebastianito
07-10-2010, 11:19
Juz poszla wiadomosc na Priv do kolegi... ja juz jestem gotowy zaczac...

wlh
20-05-2011, 21:22
może jakaś lista uczniów i uczących bo widzę że temat ostro wystygł

klaudia32
30-11-2016, 08:40
No i jak temat dalej będzie