Zobacz pełną wersję : Edycja - Kelby ale ktory??
fotouśmieszek
22-05-2009, 16:39
Naczytalem sie o Kelbym,zachwalany przez wszystkich.Zakupilem----
i rozczarowanie.Pewnie zle trafilem:( SEKRETY MISTRZA FOTOGRAFFI CYFROWEJ
traktuja ogolnie o fotografii.O cyfrowej jest zaledwie pare stron.Prosba:ktora ksiazka Kelby'ego traktuje o fotoedycji,obrobce cyfry itepe.Ide i biore,a zakupioną pozycje,skądinąd interesująco
traktującą podstawowe problemy fotografii w ogole z przyjemnoscią podaruje:-)
Pozdrawiam wielbicieli CYFROWEGO Kelby'ego
tak jezeli Kelby to 7 punktow scotta kelby'ego lub do LR to cyfrowa ciemnia
http://allegro.pl/item633204748_fotografia_cyfrowa_edycja_zdjec_s_ke lby_wys_24h.html cos takiego
lub
http://allegro.pl/item633828607_sekrety_cyfrowej_ciemni_scotta_kelby _ego.html#gallery
marszull
22-05-2009, 17:31
Fotografia cyfrowa - Edycja zdjec (rozne wydania w zaleznosci od numeru pscs)
a jelsi LR to wspomniana cyfrowa ciemnia
fotouśmieszek
22-05-2009, 17:42
Serdeczne dzieki:):)
Leatherface
23-05-2009, 16:27
Ma ktoś porównanie 1 części tej książki z 2? Mówie o sekretach mistrza... Mam 2 i sobie ją chwale, w 1 znalazłbym coś nowego?
Leatherface, o którą książke Ci chodzi? Mam kilka pozycji Scotta więc mogę podzielic się wrażeniami :)
Polsar74
23-05-2009, 22:29
Ma ktoś porównanie 1 części tej książki z 2? Mówie o sekretach mistrza... Mam 2 i sobie ją chwale, w 1 znalazłbym coś nowego?
1 i 2 traktują jednak o innych rzeczach - w każdej po solidnej garści "sekretów" :-)
moonrage
24-05-2009, 15:14
bardzo fajna książka to 7 punktów Scotta Kelby'ego
Dla mnie S.K jest przereklamowany. mam jego 2 książki. nie znalazłem nic czego nie znalazł bym na necie. dla mnie jest to mistrz marketingu a dopiero później fotografii(nie umiejszając nikomu). Osobiscie polecam książki Katrin Eismann. Moim zdaniem bardziej użyteczne.
Rozumiem, że Twoje pytanie dotyczy źródeł wiedzy o edycji obrazu cyfrowego. Zatem, po pierwsze, nie Kelby (choć do gościa nic nie mam).
Leatherface
27-05-2009, 09:59
fotouśmieszek, chcesz się pozbyć tego Kelby'ego?
Polsar74
27-05-2009, 10:56
Rozumiem, że Twoje pytanie dotyczy źródeł wiedzy o edycji obrazu cyfrowego. Zatem, po pierwsze, nie Kelby (choć do gościa nic nie mam).
zatem - czemu nie Kelby ???
urbanned
27-05-2009, 11:31
Podepnę się do tematu.
Potrzebuję fachową literaturę na temat fotografii cyfrowej. Głównie chodzi mi o ogólną tematykę fotografowania (techniki, rodzaje itd.) oraz o edycję zdjęć w programach. Co moglibyście polecić dla zupełnego laika?
miron19j
27-05-2009, 22:15
zatem - czemu nie Kelby ???
wkurzał mnie język, jakim została napisana jego jedna z książek. Już nawet nie pamiętam która. Pozbyłem się jej następnego dnia po zakupie. Wolałbym, żeby był dla mnie nauczycielem, mistrzem a nie kumplem.
Ale to co mnie przeszkadzało, komuś innemu może odpowiadać.
jesli ksiazke do obrobki to smialo moge polecic Adobe Photoshop CS4 for Photographers (http://www.amazon.co.uk/Adobe-Photoshop-CS4-Photographers-Professional/dp/0240521250/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=books&qid=1243467653&sr=8-1) - nie spodziewalem sie tylu wiadomosci w jednym miejscu
Polsar74
28-05-2009, 13:12
jesli ksiazke do obrobki to smialo moge polecic Adobe Photoshop CS4 for Photographers (http://www.amazon.co.uk/Adobe-Photoshop-CS4-Photographers-Professional/dp/0240521250/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=books&qid=1243467653&sr=8-1) - nie spodziewalem sie tylu wiadomosci w jednym miejscu
może i fajna ale :
- nie po naszemu - mnie akurat to przeszkadza :-)
- ciężko kupić w Empiku :-P
Leatherface
28-05-2009, 13:36
W 2cz Sekretów Mistrza Kelby czasem chce być śmieszny, ale średnio mu to imo wychodzi, lecz nie przeszkadza to w czerpaniu wiedzy z tej książki ;)
fotouśmieszek
29-05-2009, 12:34
Rozumiem, że Twoje pytanie dotyczy źródeł wiedzy o edycji obrazu cyfrowego. Zatem, po pierwsze, nie Kelby (choć do gościa nic nie mam).
w takiej sytuacji :TO KTO? Kelby rzeczywiscie pisze infantylnie/promocyjnie,chociaz te "Tajemnice..." zawieraja pdst info o foceniu ale praktycznie NIC o obrobce cyfry.moze ktos ma pomysl na kompetentnego autora?...acha na PSa mnie nie stac wiec Biblia fotoszopa odpada:(, ewentualnie LR,elements albo....gimp;)
pozdrawiam
st
fotouśmieszek
29-05-2009, 12:37
fotouśmieszek, chcesz się pozbyć tego Kelby'ego?
juz sie pozbylem:( szkoda,mialbys za freeko;p
pzdr
może i fajna ale :
- nie po naszemu - mnie akurat to przeszkadza :-)
- ciężko kupić w Empiku :-P
Starsze wydanie książki Eveninga (do CS3) jest po Polsku: http://helion.pl/ksiazki/misedy.htm.
miron19j
29-05-2009, 18:25
Starsze wydanie książki Eveninga (do CS3) jest po Polsku: http://helion.pl/ksiazki/misedy.htm.
tylko, że "książka czasowo niedostępna"
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikon.org.pl/images/icons/icon9.gif)
Hmm. To zależy z jakiego poziomu startujesz. Jeśli kupiłeś w ciemno Kelby-ego to zakładam, że coś w tych klimatach Ci się przyda. Ja bym za kilkoma kolegami polecił jednak kolejnego Kelbyego - System 7 punktów. Jeśli nie pracujesz w PS-ie na co dzień i będziesz miał jak i ja taki problem, że czegoś się nauczysz, potem będziesz miał tydzień, dwa, trzy przerwy i znowu będziesz się tego uczył niemal od początku to ta książka prezentuje fajne podejście do sprawy. Facet opisuje pełną obróbkę kolejnych 21 zdjęć od startu po efekt końcowy. Gdy się przybijesz przez kilka, kolejne stają się stopniowo coraz bardziej odruchowe i o to właśnie w tej książce chodzi. Niedawno pokazało się polskie tłumaczenie więc możesz skoczyć do Empiku i obejrzeć. Jest jeszcze jedna książka, którą mogę spokojnie polecić, ale ona jest dość zaawansowana. Ja czytam ją trochę jak podręcznik do fizyki kwantowej - z dużym zainteresowaniem ale powoli :) - Photoshop Korekcja i separacja - Dan Margulis. Super książka o korekcji koloru. Facet jest specjalistą najwyższych lotów.
Polsar74
30-05-2009, 20:41
a tak na marginesie - jak kto w mieście salon "Kol-porter@" :-) to warto tam zajrzeć - przeceny znaczne na wszystkie pozycje (książki nas interesujące też) - bo się likwidują :-P
fotouśmieszek
31-05-2009, 12:06
Z tymi ksiązkami Amerykanow trzeba ostroznie...Są do bolu komercyjne.Facet b.rzadko traktuje temat calosciowo.Niestety wybiera fragmenty i....umieszcza w nastepnej książce;(A my placimy. Tak jest z Kelby'm tak z doskonałym B.Petersonem,ktory wydal o ekspozycji dwie (!!) książeczki,a normalnie cala zawartosc zmiescila by sie w jednym tomiku.BTW ksiazki bardzo pozyteczne i dla kogos,kto chce sie pobawic powaznie ekspozycją - b. praktyczne.Obydwaj Ci pisarze niestety piszą masakrycznie infantylnym jezykiem nafaszerowanym pseudodowcipami.Jezeli do tego dodac slabego tlumacza mamy calosc paradoksalnie calkiem ok merytorycznie ale na fatalnym poziomie edytorskim i redakcyjnym.W sumie nie ważne,ważne są foty.Juz nie nudze,ale mnie wkurzyly ostatnio niepotrzebne zakupyw necie.Ksiazke trzeba <wymacac> przed kupnem jak nową puszke w sklepie:-)
pozdrawiam
st
metal137
31-05-2009, 12:43
Jeśli ktoś chce zobaczyć "prawdziwe oblicze" Kelby'ego, to polecam filmiki z tej strony, np.: http://www.photoshopusertv.com/2009/05/photoshopuser-tv-episode-186-may-18-2009/ Widać, że gość lubi i umie nawijać z charakterystycznym dla siebie dowcipem, kreować się na gwiazdę, itp. :)
Pzdr
M
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.