PDA

Zobacz pełną wersję : proszę o radę



fader_audio
21-05-2009, 12:40
Witam.
Na początku chce powiedzieć że jeśli nie pasuję do tej tematyki proszę o przeniesienie w odpowiednie miejsce za co z góry dziękuję.
Wracam do tematu, szykuję mi się imprezka u znajomego na działce, będą lasery światła ogólnie jak w klubie tyle że na dworze. Moje pytanie jak najlepiej robić fotki ludziom na parkiecie, tak by było widać światła lasery oraz osoby raczej nie rozmazane. Czy zrobić długi czas z błyskiem z synchronizacją z długimi czasami, może na tylną kurtynę, może jeszcze jakoś inaczej. Jeszcze jedno. Również fotki będą w ciemności jak najlepiej ustawić lampę, czy wystarczy np dyfuzor oraz iso 400 i pełna dziura czy raczej to jest złe podejscie???? Z góry dzięki za rady Pozdrawoiam

marszull
21-05-2009, 14:07
Moja rada: Przejrzec czasem forum jak sie czegos szuka ;-)

http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=9675

fader_audio
21-05-2009, 15:29
dzięki za link, choc to nie w 100% to o co mi chodzi ale z pewnoscia cos tam dla siebie znajdę, jakąs ciekawą poradę pzdr

Al Bundy
21-05-2009, 15:51
Ogólnie nie ma recepty - nikogo z nas na tej imprezie nie było bo imprezy jeszcze nie było ;) Metoda prób i błędów - powinno ci 30 min. wystarczyć by załapać jak najlepiej to wygląda na fotkach...

marszull
21-05-2009, 17:30
W linku jakies wskazowki masz, a co efektu finalnego to tak jak pisze Al: metoda prob i bledow (o tyle latwiejsza przy cyfrze ze na biezaco mozn apodejrzec wyniki)

fader_audio
27-05-2009, 23:06
bede walczył, mam nadzieje że jakoś to wyjdzie, tylko jak zareaguje na stanie z aparatem na statywie przez wiekszosć imprezy moja połówka

Al Bundy
27-05-2009, 23:25
tylko jak zareaguje na stanie z aparatem na statywie przez wiekszosć imprezy moja połówka

Kocha to poczeka :mrgreen:

fader_audio
28-05-2009, 14:03
no właśnie i tu masz 100% racji, jeszcze tylko zależy wszystko od pogody, ale to nie zając nie ucieknie, mam juz pewne sugestie co do ustawienia aparatu ale czy będą coś warte to dopiero sie okarze. Pozdrawiam

mirroo
28-05-2009, 22:42
zależy co chcesz osiągnąć.
coś takiego

http://mirroo.hostit.pl/ludzie/images/49.jpg
http://mirroo.hostit.pl/for/imp01.jpg
http://mirroo.hostit.pl/for/imp02.jpg

to czas 1/60, f 2.8, iso 500, obiektyw 80-200.
zdjęcia są byle jakie, ale chodziło mi o pokazanie efektu jaki można uzyskać.