PDA

Zobacz pełną wersję : Automatyczny obrót zdjęć w d90



Ediface
20-05-2009, 19:00
Witam! Posiadam od niedawna D90 i zastanawia mnie czy wszystko jest ok z funkcją automatycznego obrotu zdjęć. Zaraz po zrobieniu zdjęcia jest ono wyświetlane na tylnym wyświetlaczu bez zmiany położenia mimo, że funkcja automatycznego obrotu jest włączona. Mam pytanie, czy inni użytkownicy tego korpusu też tak mają?

P.S. Posiadam też D80 i tam wszystko działa bez zarzutu, czyli zdjęcia są obracane od razu na podglądzie.

rainbow
20-05-2009, 19:04
u mnie w d90 działa to tak, że po zrobieniu zdjęcia "pionowo" od razu na podglądzie jest wyświetlane poziomo, natomiast jeśli wejdziemy w podgląd zdjęć to tam już wszystkie "pionowe" zdjęcia wyswietlane są prawidłowo...

nie wiem czy tak ma być czy nie... natomiast tak to u mnie jest :-)

Karbulot
20-05-2009, 19:08
Na podgladzie nie obraca sie, zatem fotki pionowe "leżą". Zas jak odpalisz zdjecie w progrmie do wywolywania RAW, to automatycznie sie odwroca w pion. Niestety, ale przykladowo surowe JPEG-i wrzucone np do ACDSee nadal "lezą".

TristisAnima
20-05-2009, 19:11
Jak nie obraca jak obraca :p

Menu Odtwarzania -> Obrót Zdjęć Pionowych -> ON

Ustawienia -> Automatyczny Obrót Zdjęć -> ON

Ediface
20-05-2009, 19:14
Faktycznie - na to nie wpadłem.
Dzięki

Karbulot
20-05-2009, 19:42
Aaaa... U mnie nie bylo to w ustawione w menu odtwarzania. Ale w sumie wole tak, bo wieksza czesc zdjecia jest wtedy widoczna.

SlaWasII
20-05-2009, 21:30
Ja mam w D60 na stałe, w odtwarzaniu OFF, a w ustawieniach ON. Pozwala mi to lepiej oceniać co wyszło, zaraz po zrobieniu zdjęcia - aparat i tak jest wtedy obrócony. Zdjęcia wtedy zawsze są na cały wyświetlacz (pionowe leżą). Jak chcę przeglądać w aparacie, a rzadko to robię, to przełączam w odtwarzaniu na ON i wtedy się obracają do pionu, a ja nie muszę kręcić puszką. Inne kombinacje mi nie podchodzą. Brakuje mi takiej, żeby po zrobieniu było leżące, a przy przeglądaniu obrócone do pionu. Jednak, bez przełączania w odtwarzaniu ON/OFF tak się nie da. W ustawieniach musi być zawsze ON, bo inaczej już nigdy się nie obróci przy przeglądaniu... :mrgreen:
Trochę to zagmatwane... ;)