PDA

Zobacz pełną wersję : D200 jak ustawić Artist



deep
19-05-2009, 18:31
Przejrzałem już dwa razy menu i nie znalazłem opcji w której mógłbym sobie wpisać swoje dane tak aby w exifie były pod pozycją Artist. Jak wybieram Comment to mam dane w rubryce Exif Comment ale nie w aArtist. Czy ktoś z was to już rozgryzł?

jacek.gold
19-05-2009, 18:34
bo na artist to trzeba mieć papier :mrgreen::twisted:
no i stosowne zezwolenia

deep
19-05-2009, 18:51
No ok, a jak mam ;) to jak ustawić to w D200?

fushiro
19-05-2009, 19:00
Z tego co pamiętam, to w D200 nie było takiej opcji. Tylko "image comment" W D300 już jest.

BugsBunny
19-05-2009, 19:06
ja w ogóle nie widzę w exifie fotek z D200 takiej pozycji
w menu D300 tez jest "komentarz do zdjęcia", nic o artyście nie pamiętam

deep
19-05-2009, 19:09
Musisz zobaczyć w programie który pokazuje więcej informacji z exifa

fushiro
19-05-2009, 19:30
ja w ogóle nie widzę w exifie fotek z D200 takiej pozycji
w menu D300 tez jest "komentarz do zdjęcia", nic o artyście nie pamiętam

I to jest jedyna opcja "podpisania" zdjęcia. z D200

D300 - zakładka z kluczem w menu / copyright information / Artist


Musisz zobaczyć w programie który pokazuje więcej informacji z exifa

Program pokazuje więcej, bo wraz z kolejnymi korpusami pojawiają się nowe opcje. informacji "artist" z D200 nie odczyta, bo D200 takiej zakładki nie ma.

deep
19-05-2009, 19:57
Więc dobrze szukałem bo nie znalazłem, nie ma to trudno, wątek można zamknąć.

BugsBunny
19-05-2009, 20:42
Więc dobrze szukałem bo nie znalazłem,

bardzo mi się podoba to dość przewrotne stwierdzenie :mrgreen:

pacyf
19-05-2009, 23:08
W D300 dopiero ostatni update dodał opcję edycji pola Artist w exifie

Kyo
22-05-2009, 00:32
jedynie image comment
albo przez Adobe Bridge wpisac dane do EXIFu (typu autor itp )

Pawel92
22-05-2009, 08:01
Przejrzałem już dwa razy menu i nie znalazłem opcji w której mógłbym sobie wpisać swoje dane tak aby w exifie były pod pozycją Artist. Jak wybieram Comment to mam dane w rubryce Exif Comment ale nie w aArtist. Czy ktoś z was to już rozgryzł?

Nie bylo potrzeby na taka opcje w D200. Artysci uzywaja przeciez jedynej marki aparatow, ktora dale plastycznosc :mrgreen: