PDA

Zobacz pełną wersję : www.fotoscenerie.pl



adrian
19-05-2009, 14:04
Chcielibyśmy - ja i gutek_bh - zaprosić do obejrzenia i korzystania z www.fotoscenerie.pl (http://www.fotoscenerie.pl).

Jest to nasze dziecko i serwis ze zdjęciami z całego świata pogrupowanymi wg. państw, miast a także opisane tagami.

Wielu z nas dużo podróżuje i - patrząc po zdjęciach w tej części forum - posiada dużo dobrych zdjęć z wypadów, dlatego bardzo zachęcamy do dołączenia do naszej grupki zapaleńców podróżników i umieszczanie tam swoich zdjęć.

Strona jest moderowana co zapewnia jakiś "poziom" zdjęć które tam się znajdują.
Dopiero zaczynamy się rozwijać, jednak mamy nadzieje, że jeśli zacznie przybywać użytkowników wkrótce uzbiera się nam duża baza zdjęć z ciekawymi miejscami z całego świata.

Podziękowania dla admina za zgodę na umieszczenie info :)

Pozdrawiam i zapraszam!

adrian
19-05-2009, 20:27
Jeżeli chcecie się o coś zapytać - walcie śmiało ;-)

Chcemy zapełnić fajnymi zdjęciami wszystkie województwa :)

jacek.gold
21-05-2009, 10:36
chciałem się zarejestrować ale nie przyjmuje mojego loginu ;(

hesja
21-05-2009, 10:39
pomysł fajny :)

wybacz edycje ale "podrużuje" dawało po oczach

gutek_bh
21-05-2009, 10:46
chciałem się zarejestrować ale nie przyjmuje mojego loginu ;(
tzn. jeśli próbujesz login co masz na forum to proponuje zamienić kropkę na _

adrian
21-05-2009, 10:56
pomysł fajny :)

wybacz edycje ale "podrużuje" dawało po oczach

Okurde :mrgreen:
Faktycznie dałem czadu, miało być podrurzuje ;) ;) ;)

A tak serio, to wybaczcie, chyba byłem nieprzytomny. :(

Sl@wcio
30-05-2009, 22:23
no to sie zarejestrowałem ;-)
Pomysł świetny i realizacja również.

adrian
01-06-2009, 11:22
no to sie zarejestrowałem ;-)
Pomysł świetny i realizacja również.

Cieszę się, że się podoba :) Powolutku dreptamy do przodu.

ZaaaaK
02-06-2009, 16:14
Cieszę się, że się podoba...

podoba się, podoba:)
mam nadzieję że portalik będzie rozwijał:)

Zuzus
03-06-2009, 11:34
Świetny pomysł!
Rejestruje sie, i trzymam kciuki. Niech stronka sie rozwija. Oby jak najwięcej pięknych zdjęć z całego świata. :)

icelander
03-06-2009, 12:43
Już się zarejestrowałem.

wypass
03-06-2009, 13:15
już założyłem konto, nawet kilka fot z lubelskiego czeka na akceptacje :)

adrian
03-06-2009, 15:22
Dzięki za zainteresowanie :] Cieszę się, że trafia tam sporo, na serio dobrych zdjęć! Tak trzymać :mrgreen:

Zapraszamy w nasze, jeszcze skromne, progi :)

PeterWolf
03-06-2009, 22:39
Nie przyjmuje poprawnego adresu email z komercyjnego serwera. Czy są jakieś ograniczenia co do budowy adresu?

gutek_bh
03-06-2009, 22:41
prześlij mi jak wygląda adres na PM albo na maila który jest w kontakcie na stronie

edit:
---------
sprawdzanie adresu wygląda standardowo
znaki (mogą zawierać kropkę)@znaki.[pl/com.pl.....]
---------

A no i ja również bardzo dziękuje za opinie jak i zdjęcia które wystawiacie :)
Wkrótce nowości na stronie :)

tomasz24
03-06-2009, 23:51
hejka, super stronka
już się zarejestrowałem i pierwsze foty juz czekają na akceptację

pozdrawiam

Karbulot
04-06-2009, 10:24
Ja tez sie rejestruje :) .
Z mila checia wspomoge fotkami z kraju dunskiego.
Zaraz cos wysle.

adrian
04-06-2009, 10:54
Po pierwsze - bardzo się cieszymy, że mamy coraz więcej zdjęć na fotoscenerie.pl (http://fotoscenerie.pl)!

Druga sprawa - jeżeli odrzucamy jakieś zdjęcia to się nie gniewajcie. Odpadają te, które się nie nadają np. jakościowo bądź tematycznie (kotek, kwiatek, portrecik).

Jeżeli zdjęcie pasuje tematycznie i jest dobre jakościowo - przyjmujemy bez gadania :]

mrpawcio
04-06-2009, 11:00
Ja też postaram się coś więcej dorzucić :-)

Karbulot
04-06-2009, 12:38
Wszystkie moje trzy fotki zostaly zaakceptowane :) .
Zatem trzymaja poziom ;) .
Wkrotce nadesle wiecej...

Sajk
08-06-2009, 14:45
Bardzo ładna, rodzima produkcja.
Sam pomysł bardzo podobny do www.trekearth.com (http://www.trekearth.com), tyle że z racji krótszego czasu działania skromniejszy i prostszy. Warto pokazać parametry zdjęcia (czas, czułość, itp.) oraz zostawić miejsce na opis skąd zdjęcie jest robione i co dokładnie przedstawia (jeśli portal ma pełnić funkcję przewodnika). Mi osobiście brakuje również jakiegoś małego podlinkowania do google mapsów, ale tego nawet na trekearth nie mają. No ale nie od razu Rzym zbudowano :)
Powodzenia!

Sl@wcio
08-06-2009, 19:16
Parametry zdjęcia... no chyba nie taki jest cel strony. Portal ma pokazywać miejsca a nie być "edukacyjny", tym bardziej że w pewnych momentach po obróbce np. w PSie parametry nic nie powiedzą.
Jeśli fotka ma dane GPS to pomysł z podlinkowaniem do google maps - świetny.

Sajk
09-06-2009, 13:32
W sumie można sobie parametry zobaczyć klikając prawym... oczywiście jeśli są :) A dane GPS chyba nie są niezbędne - przy niewielkiej ilości zdjęć można to robić ręcznie, jak to się odbywa w galeriach picasy. Dokładność może nie jest jakaś zabójcza, ale moim zdaniem wystarczająca.

gutek_bh
09-06-2009, 13:40
Jeśli ktoś zostawił exif to wszystko można odczytać. Raczej nie myślimy o wprowadzeniu funkcji automatycznego podglądu.
Opis zdjęcia można dodać, tylko nie wszyscy to robią. Raczej ciężko edytować każde zdjęcie i pytać w którym miejscu zostało wykonane.

Co do map google'a to myśleliśmy nad tym. Trzeba to przemyśleć od strony technicznej.
1. Mapa do każdej miejscowości to jeszcze nie będzie jakiś duży problem. Administracja może się zająć wprowadzaniem współrzędnych nowych miast. Problemem mogą być duże miasta. Np. wykonaliśmy zdjęcie na obrzeżach miasta a w google maps lokalizacja podana jest w centrum.

2.Gorzej jeśli każde zdjęcie miało by być opisane dokładnie w którym miejscu zostało wykonane. Administratorzy raczej odpadają. Osoba wprowadzająca zdjęcie musiała by podać lokalizacje.

dziur
09-06-2009, 19:08
jedna rzecz do poprawienia:
jestem tutaj:
http://www.fotoscenerie.pl/galerie/m/batorz/153.html
klikam w pierwsze zdjęcie i tam aktywny jest link poprzednie zamiast następne.
kwestia zmiany asc na desc przy zapytaniu do bazy w jednym albo w drugim miejscu ;)

gutek_bh
09-06-2009, 21:41
to zależy "jak patrzymy" na listę zdjęć
zdjęcia są wyświetlane wg. ostatnio dodanej
klikamy ostatnią dodaną (pierwsza na liście) i mamy nad nią opcje poprzednia-następna
taki system jest np. na plfoto, digart

ale rozumiem, że może to mylić (chyba, że ktoś właśnie zagląda też na plfoto) :)

Sajk
10-06-2009, 09:38
(...)
2.Gorzej jeśli każde zdjęcie miało by być opisane dokładnie w którym miejscu zostało wykonane. Administratorzy raczej odpadają. Osoba wprowadzająca zdjęcie musiała by podać lokalizacje.

Dokładnie o to mi chodziło - każdy użytkownik sam wprowadzałby współrzędne, najłatwiej ustawiając jakiś pointer na mapie i po kłopocie. Imho największym powodzeniem cieszą się takie miejsca w internecie, w których administratorzy mają jak najmniej do roboty, tj. użytkownicy tworzą zawartość portalu, a admini tylko to wspomagają (nie ujmując adminom oczywiście!).

adrian
10-06-2009, 10:23
Dokładnie o to mi chodziło - każdy użytkownik sam wprowadzałby współrzędne, najłatwiej ustawiając jakiś pointer na mapie i po kłopocie. Imho największym powodzeniem cieszą się takie miejsca w internecie, w których administratorzy mają jak najmniej do roboty, tj. użytkownicy tworzą zawartość portalu, a admini tylko to wspomagają (nie ujmując adminom oczywiście!).

Problem jest taki, że nie wszystkim chce się uzupełniać miejscowości i tagi...

fusbo
10-06-2009, 10:34
SUPER POMYSŁ!

Bardzo mi się podoba. Wskazówka turystyczna ale także... fotograficzna (pomysł na motyw:) ).


Problem jest taki, że nie wszystkim chce się uzupełniać miejscowości i tagi...

A szkoda. Bo takie wrzucanie fot na sztukę to już mamy wszędzie - a ten portal ma przecież spełniać także funkcję przewodnika - do "chwalenia" się fotami są inne portale.

gutek_bh
10-06-2009, 10:37
SUPER POMYSŁ!
Bardzo mi się podoba. Wskazówka turystyczna ale także... fotograficzna (pomysł na motyw:) ).
A szkoda. Bo takie wrzucanie fot na sztukę to już mamy wszędzie - a ten portal ma przecież spełniać także funkcję przewodnika - do "chwalenia" się fotami są inne portale.

tzn. zdjęcia przypisują do kraju i miasta ale nie tagują, nie opisują zdjęć. Jako przewodnik dalej spełnia funkcje ale wiadomo, tagowanie ulepsza wyszukiwanie.