PDA

Zobacz pełną wersję : Tragedia optymistyczna



a1rh+
15-09-2006, 01:13
Tragedia optymistyczna czyli nie jest z nami tak źle.

Mam kolegę po sprzęcie który posiadając d70 postanowił się rozwinąć. Dokupić D200 . Ale po przeglądaniu netu i wysłuchaniu paru innych znajomych porwał go wir FF. Zaczęło się wyprzedawanie sprzętu nikona ze stratami bo szybko i gromadzenie kasy na Canona 5D z obiektywami. (Tu należy dodać że zajmował się robieniem wystaw ze sportów halowych i nigdy nie wyszedł poza ogniskową 300mm.Po prostu amator bez majątku) Po paru tygodniach focenia zaczęły się narzekania - na body może nie takie mocne ale na zakresy optyki. Obiektywy nagle mu wróciły do swoich normalnych wymiarów i już to co było 450mm jest tylko 300mm. A po przycięciu kadru do swoich potrzeb z 12mln pikseli zostawało 7 lub 6mln . Po poradach żeby zmienił sposób widzenia kadru - tłumaczył że i tak musi przyciąć bo boki na wystawę się nie nadają a na dłuższe ogniskowe musi popracować jeszcze ze 30 lat. Wymyślał jeszcze pare innych drażniących go tematów ale wracajmy do sedna. Jakież było moje zdziwienie kiedy wczoraj przyszedł z dyndającym na szyii D200 i rzucił na stół dwie wielkie fotki - zobacz sam jaka różnica - pokrzykiwał podniecony. Cóż , nie jest z nami tak źle - pomyślałem . A z drugiej strony ile tego
"biedaka amatora" musiała kosztować ta podwójna zamiana , lepiej przemilczę.

Pozdrawiam i polecam temat do wewnętrznych przemyśleń o cyfrze FF.

Adam Trzcionka
15-09-2006, 11:46
chłopak dobre szkło wtopił na tych nieszczęśnych handlach :? , ale wrócił gdzie trzeba, syn marnotrawny ;-)

Czornyj
15-09-2006, 12:02
Warto zwrócić uwagę na jeden bardzo istotny morał, jaki płynie z tej historii - "jak się nie ma miedzi, to się na d...e siedzi". Cóż przeciętnemu śmiertelnikowi z faktu dostępności w systemie superteleobiektywu ze stabilizacją? Co komu przyjdzie ze wspaniałych stałek ze światłem f/1.2? Trzeba liczyć siły na zamiary.

jurgen
15-09-2006, 12:32
Czornyj nawet nie to.
nazrekam jak każdy, bo widze niedosonałosci.
Ale podejrzewam, że po przejściu na ciemną stronę mocy byłoby podobnie.

Niedzwiedz
15-09-2006, 13:27
i to jest bardzo fajne optymistyczna wiadomosc ;) ja w sobote uratowałem forumowego kolege przed ucieczka w canona dajac mu w lapki s3 , pewnie sie pochwali niedlugo na forum mi zas dziekuje do dzis :D

Kolekcjoner
15-09-2006, 14:23
Warto zwrócić uwagę na jeden bardzo istotny morał, jaki płynie z tej historii - "jak się nie ma miedzi, to się na d...e siedzi". Cóż przeciętnemu śmiertelnikowi z faktu dostępności w systemie superteleobiektywu ze stabilizacją? Co komu przyjdzie ze wspaniałych stałek ze światłem f/1.2? Trzeba liczyć siły na zamiary.

To jest bardzo słuszna maksyma ale zastanawia mnie jedno. Czy ten cłek nie miał oczu ani uszu (że nie będę bardziej dosadny) jak wybierał tą piątkę do "sportów halowych". Przecież to aparat do zupełnie innych zastosowań. W ogóle dla mnie zestawianie tych dwóch korpusów ze sobą to pomyłka.

[ Dodano: Pią 15 Wrz, 2006 ]
Tak zupełnie na marginesie to to co się dzieje ostatnio z forum to dramat. Tego posta wysyłałem chyba z pięć razy. :twisted:.

al
15-09-2006, 14:30
a ja namówiłem już parę osób na zakup d50.. nie ma jak w rodzinie.. zawsze potem jest od kogo obiektyw pożyczyć ;D

Wini
15-09-2006, 14:40
nazrekam jak każdy, bo widze niedosonałosci.
Ale podejrzewam, że po przejściu na ciemną stronę mocy byłoby podobnie.

Jeżeli nie masz nic przeciwko, to ja się pod tym podpisuję.


Co komu przyjdzie ze wspaniałych stałek ze światłem f/1.2?

Czy to takie wspaniałe to w październiku się zobaczy. Inny wspaniały niestety nie okazał sie wspaniałym :cry:

Czornyj
15-09-2006, 15:00
Wini, 85/1.2 też kupujesz "w ciemno"? Może najpierw pogadaj z kimś, kto to cudo ma i przetestuj? Widziałem kilka sampli na pbase, które budzą we mnie poważne wątpliwości czy to szkiełko przejdzie pomyślnie twoją "morderczą próbę krzaków":


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://mishilo.image.pbase.com/g4/56/616156/2/62270981.8mch5uPc.jpg)

Wini
15-09-2006, 16:38
Wini, 85/1.2 ....

qrfa, znowu te pier...e winiogrona :o :? :shock: :evil: