PDA

Zobacz pełną wersję : EXTREME IV 2GB... 40MB/s Test



Yja
14-09-2006, 23:23
Witam wszystkich. Wczoraj wypożyczyłem kartę Extreme IV SANDISK-a. Wedługł producenta minimalny transfer wynosi 40 MB/s. Czy to prawda ? Okaże się w moim teście.
Kartę tą dostałem od mojego BOSSA z czego się ucieszyłem bo posiadam EXTREME III Więc do dzieła ...
Pierwsze wrażenie ... hmmm ... nothing
Strzelam .... 1, 2, 5 ,1 0 itd. ...
włączam podgląd i ..... klepsydry prawie nie widać więc szybciej niż EXTREME III 1ptk.
Ustawiam na RAW i powtórka .. włączam podgląd i rewelacja , zoom pracuje znakomicie 1ptk.
Traz najważniejsze TRANSFER !!!!
Pierwszy test z ciekawości to z kabelka z D70
Nic się nie zmieniło bo wiadomo .... ale gdy włożyłem kartę do czytnika zobaczyłem co ona potrafi .... REWELACJA od 28 do 40 MB/s !!!!!!!! .... NASTĘPNY PUNKT.
Wiem że ktoś powie ...Ale poco mi ona skoro mam Kinga i czekam tylko 1,5 min na 50 fotek. A ja czekam kilkanaście sekund ...
Producenci kart cały czas się prześcigają .... dlaczego ???
W dzisiejszych czasach życie biegnie bardzo szybko , niemamy czasu czasami dla rodziny ( nie wszyscy ) , dla znajomych itp.... Jeżeli mamy chwilunię śmigamy z naszymi ulubionymi zabawkami dla dużych dzieci i czaimy się w krzakach , leżymy jak " dziwni ludzie " w trawie czekając na ulubioną fotkę bo wydaliśmy kilka do kilkanaście tyś. za nasze zabawki. Czy to się opłaca ???
Napewno , każdy wie co lubi i czego wymaga. Jednych stać na sprzęt za 50 tyś a drugi ledwo co nazbiera 5 tyś i kuipi sobie ulubionego cyfrzaka z dolnej półki.
Ale.. Każdy z nas oczekuje tego samego z naszej skrzynki i jesteśmy z niej tak samo zadowoleni. Wiec jeżeli ktoś zrobi wspaniałe foto z D2Xs a drugi z D50 (przypadek) to nie znaczy że on zrobił lepszą fotografię. Bo słowo "lepszą" można różnie rozumieć ...
Po tym krótkiej recenzji życzę wszystkim udanych prześwietleń , wylewającej się wody , krzywych kominów i nieodpowiednich czasów. I tym optymistycznym akcentem żegnam się z wami z Rotterdamu bo wracam na stałe do Polski z czego się najbardziej cieszę :D

Wierny forumowicz Ryszard