PDA

Zobacz pełną wersję : Nowe korpusy, szkła i lampa od SONY



prz3mo
18-05-2009, 00:45
Trzy nowe korpusy:

http://optyczne.pl/1868-nowo%C5%9B%C4%87-Sony_Alpha_A230__A330__A380_-_trzy_nowe_lustrzanki.html

Nowe szkła i lampa:

http://www.optyczne.pl/1869-nowo%C5%9B%C4%87-Cztery_nowe_obiektywy_i_lampa_b%C5%82yskowa_od_Son y..html

Piotr_
18-05-2009, 07:46
"Nowe" to chyba trochę za dużo powiedziane :)

Jak na razie zmiany to:
- nowe obudowy
- nowe menu
- wyjście HDMI
- slot na karty SD/SDHC

Na +30 do nazwy to trochę mało tych zmian. Spokojnie wystarczyłoby +10 :) O dziwo nie ma filmików :shock: W entry level to odważne posunięcie ale pewnie wiedzą co robią. Sony wychodzi na pozycję najbardziej konserwatywną firmę :mrgreen:

CzłowiekZ
18-05-2009, 08:03
O dziwo nie ma filmików :shock: W entry level to odważne posunięcie ale pewnie wiedzą co robią. Sony wychodzi na pozycję najbardziej konserwatywną firmę :mrgreen:

Prawdopodobnie stabilizacja matrycy i filmiki gryzą się.

PRR
18-05-2009, 08:45
Prawdopodobnie stabilizacja matrycy i filmiki gryzą się.

Oj tam - stabilizację matrycy zawsze możnaby wyłączyć...

wyrwiflak
18-05-2009, 08:52
Prawdopodobnie stabilizacja matrycy i filmiki gryzą się.

Gryzie to się pewnie z sonowym systemem QuickAF LV który jest inaczej nieco realizowany. Na razie z bezpośredniej konkurencji entry-level jedynie D5000 i 500D, low endowy entry level w postaci D60 czy 1000D nie oferuje filmików.

Piotr_
18-05-2009, 09:00
Oj tam - stabilizację matrycy zawsze możnaby wyłączyć...

Filmowanie z ręki bez stabilizacji? Efekty mogą być mało ciekawe. Dodatkowo tracimy atut systemu w postaci stabilizacji z każdym szkłem.

emsolo
18-05-2009, 09:06
tak to wyglada na chale, wlozyli w lustrzanke zwyczajny kompakt i w ogole po co im tak jakby replay poprzednich modeli?

velaskez
18-05-2009, 09:10
Dla odświeżenia tego co mają w menu;) To zachęca klientów bo jest 'nowe'.

wyrwiflak
18-05-2009, 09:27
tak to wyglada na chale, wlozyli w lustrzanke zwyczajny kompakt i w ogole po co im tak jakby replay poprzednich modeli?

a D40X vs D60? :)

qwerty1237
18-05-2009, 10:24
"...funkcjonalność nowych produktów ma podwyższać obecne w nich złącze HDMI oraz funkcja BRAVIA® Sync™ pozwalająca na sterowanie aparatem w trybie podglądu zdjęć za pomocą pilota od telewizora Sony BRAVIA..."

Wooow. Dali ognia z tymi ficzerami. Oby tak dalej. W nastepnych modelach dorzuca pewnie specjalna wspolprace z PlayStation 3.

malisz
18-05-2009, 12:12
w tych szklach nie ma pierscieni do recznego ostrzenia czy ja slepy jestem ;)

superkomornik
18-05-2009, 12:15
w tych szklach nie ma pierscieni do recznego ostrzenia czy ja slepy jestem ;)

Zapewne słuzy do tego przedni człon tych obiektywów, tak jak np w Nikkorze 18-55.

Pawel Pawlak
18-05-2009, 12:23
wszystkie te puszki mają matrycę CCD więc byłoby chyba dość kłopotliwe zailmplementowanie trybu video

lesiu999
18-05-2009, 13:31
Prawdopodobnie stabilizacja matrycy i filmiki gryzą się.

Nieprawda :)

Piotr_
18-05-2009, 13:56
Nieprawda :)

A jaka jest prawda? :)

Roki
18-05-2009, 14:45
Tam nie ma AEL-a, wykastrowali blokadę ekspozycji to dopiero cyrk :mrgreen:

Piotr_
18-05-2009, 14:51
Tam nie ma AEL-a, wykastrowali blokadę ekspozycji to dopiero cyrk :mrgreen:

:shock:

Chociaż z drugiej strony i tak docelowy użytkownik nie wiedziałby co to takiego.

lesiu999
18-05-2009, 15:17
Tak naprawdę to jeszcze nie wiadomo o co chodzi z ty AEL....
Co do kręcenia filmów na matrycy ze stabilizacją to już hybrydy Minolty jak Z3 kręciły filmiki. Teraz nowy Pentax ma kręcić filmiki. Może sony dopracowuje to tak by kręciło z AF ??

A tak poza ty to na co komu kręcenie filmów w lustrzance ?? Mi na pewno nie jest to potrzebne

Piotr_
18-05-2009, 15:23
A tak poza ty to na co komu kręcenie filmów w lustrzance ?? Mi na pewno nie jest to potrzebne

Nie jest ważne czy jest potrzebne. Ważne, że dobrze wygląda w reklamach :)

lesiu999
18-05-2009, 15:33
Nie jest ważne czy jest potrzebne. Ważne, że dobrze wygląda w reklamach :)

to też prawda... jeszcze trochę a dodadzą do luster odtwarzacz Divx, mp3 radio i odbiornik TV.... ehhh...

siedemczwartych
18-05-2009, 15:33
sony pokazało, że raczej nie aspiruje do konkurowania z nikonem i canonem.
Te ulepszenia raczej idą w strone amatorów i użytkowników kompaktów; zaokrąglenia, zmniejszenie ilości przycisków, podpowiedzi do ekspozycji.....
Utwierdzili mnie w przekonaniu, że sony to nadal raczej niska półka.

Roki
18-05-2009, 15:50
Tak naprawdę to jeszcze nie wiadomo o co chodzi z ty AEL....

http://www.alphamountworld.com/previews/sony-alpha-a230-a330-a380-previews?page=0%2C3
No MLU (Mirror Lock Up) feature
No Spot AEL spot metering/toggle feature or DMF mode
Optical Viewfinder and LCD Live View coverage (90%)
In-Body focus motor (support of legacy lenses)
No DOF (depth of field) Preview
Smart Teleconvertor Feature
Resolutions (mega pixels) and CCD
Noise Reduction On/Off in the Menu


A tak poza ty to na co komu kręcenie filmów w lustrzance ?? Mi na pewno nie jest to potrzebne
Kamery to nie zastąpi, przynajmniej na razie, ale jako dodatek do zabawy mi nie przeszkadza, a jak dadzą szybki
af i kontrolę przysłony to będzie przedni bajer

lesiu999
18-05-2009, 16:00
sony pokazało, że raczej nie aspiruje do konkurowania z nikonem i canonem.
Te ulepszenia raczej idą w strone amatorów i użytkowników kompaktów; zaokrąglenia, zmniejszenie ilości przycisków, podpowiedzi do ekspozycji.....
Utwierdzili mnie w przekonaniu, że sony to nadal raczej niska półka.

Ale te aparaty to właśnie są dla ludzi kupujących po raz pierwszy lustrzankę.
Nawet jak tam nie ma tego AEL to co ?? ilu z takich posiadaczy skorzysta z tej funkcji ??
Mówienie że jakaś firma to niska półka świadczy tylko o wysokim poziomie "fanboy'a" :)

Co do tego AEL to czekamy na oficjalne info z Sony FotoTEAM, jakby co to zapraszam na forum KKM :)

Kolekcjoner
18-05-2009, 16:46
Faktem jest, że się Sony nie wysiliło zbytnio. Brak filmików to duży minus w tym segmencie i nie ma co teoretyzować czy potrzebne czy nie. Pewnie doszli do wniosku że żeby je zaimplementować trzeba zbyt dużo istotnych zmian i się to nie opłaca. Co nie zmienia faktu, że jeśli dadzą odpowiednio niskie ceny (a na to się zapowiada) to sprzedaż będzie bardzo dobra.

superkomornik
18-05-2009, 17:10
A po co komu przycisk ae-L? Te lustrzanki są dla totalnych amatorów, których ma skusić atrakcyjna obudowa, ficzery jak wspomniane sterowanie pilotem Bravia czy prostota obsługi. Teraz jest moda na lustrzanki :) Czy uzytkownik który wcześniej używał małpki point&shot kupując lustrzankę naglę zainteresuje się wszystkimi opcjami? Raczej nie :) Po prostu nadal wciska spust i ma zdjęcie- z tym, że szybciej aniżeli kompaktem :)

prz3mo
18-05-2009, 21:01
Są filmy - źle... nie ma filmów... też źle... :???:

lesiu999
18-05-2009, 21:10
Są filmy - źle... nie ma filmów... też źle... :???:

Bo my Polacy najlepsi w narzekaniu jesteśmy.

Krzysiek29
18-05-2009, 22:10
Ale te aparaty to właśnie są dla ludzi kupujących po raz pierwszy lustrzankę.
Nawet jak tam nie ma tego AEL to co ?? ilu z takich posiadaczy skorzysta z tej funkcji ??


Dokładnie tak ! Miały być przed wakacjami nowe modele i są . Sony poważniej wejdzie w wyższe modele jak przejmie trochę początkujących :)

Doktor_V
19-05-2009, 00:15
A mi się widzi że bardzo ładnie Sony sobie radzi, dużo ludzi narzeka na samą obecność filmów w lustrzankach więc macie co chcecie lustrzanki bez filmów, poza tym są to tylko trzy totalnie amatorskie puszki a między a380 a następcą a700 jest naprawdę dużo miejsca, no i nie można zapomnieć że sony ma zdecydowanie najwięcej pieniędzy a aktualnych producentów lustrzanek, a najlepszym dowodem na to jest te ich kilka procent rynku które bezproblemowo zdobyli, niestety boję się że sony niedługo będzie jedynym słusznym systemem, ponadto my kiedyś zejdziemy z tego świata i nasze poglądy zabierzemy ze sobą, a nowe pokolenia będą nam robili zdjęcia na pogrzebie właśnie soniakami, bo prawdziwą reporterkę też zapewne wydadzą ale to trochę potrwa

Kolekcjoner
19-05-2009, 00:53
no i nie można zapomnieć że sony ma zdecydowanie najwięcej pieniędzy a aktualnych producentów lustrzanek,

Najlepiej jednak zapomnieć, bo to nieprawda 8).

Bielik
19-05-2009, 01:03
ale one są brzydkie...

Doktor_V
19-05-2009, 01:10
Najlepiej jednak zapomnieć, bo to nieprawda 8).

Z zapomnieć zgadzam się, z nieprawda mogę podyskutować, choć przyznam że nie ma to sensu.

A tak nawiasem to chciałbym zobaczyć jak ten nowy grip się sprawdzi, na oko jest szczytem braku wygody, no i ta przerwa do spustu migawki, no ale dopóki w ręku mieć nie będę to mogę sobie gdybać

The Fly
22-05-2009, 12:31
Zawsze Alfy (poza 700 i 900) robiły na mnie złe wrażenie. Plastikowe zabawki, które niewygodnie się trzyma. Te nowe modele jeszcze bardziej mnie nie przekonują. Bałbym się np. chodzić po górach z taką alfą.

lesiu999
22-05-2009, 12:58
ale one są brzydkie...

ale Ty jesteś ładny....