Zobacz pełną wersję : wyciaganie profili z labu
Witam!
Mam pytanie do użytkowników minilabów. od krótkiego czasu jestem laboludem i cały czas nurtuje mnie pytanie w jaki sposób i gdzie mona pozyskać profil labu np noritsu dla każdego papieru. w jaki sposób się to robi itd?
pozdrawiam Remik
Al Bundy
18-05-2009, 12:46
Ze strony producenta ofkors powinno się dać. Jaka to maszyna dokładnie? Nie dali z nią niczego?
http://www.fotoplakat.pl/technologia-profile_ICC.html - taki przykład pozyskania profili...
Witam!
Mam pytanie do użytkowników minilabów. od krótkiego czasu jestem laboludem i cały czas nurtuje mnie pytanie w jaki sposób i gdzie mona pozyskać profil labu np noritsu dla każdego papieru. w jaki sposób się to robi itd?
pozdrawiam Remik
To szalenie proste. Należy podstępnie wysłać np. 1728p wzorzec Atkinsona i kazać go odbić na wszystkich papierach dostępnych w minilabie, w formacie 20x30cm. Następnie należy wziąć gotowe odbitki i zeskanować je spektrofotometrem, dobrze jest zrobić to ze 2-3 razy, porównać wyniki pomiarów celem eliminiacji ew. błędów, uśrednić i z tak uzyskanego materiału ukręcić sobie gotowe profile.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.