PDA

Zobacz pełną wersję : Fotografowanie wnetrza koscioła prosze o rade.



rafal0325
16-05-2009, 14:16
Witam,zostałem poproszony przez znajomego o zrobienie kilku zdjęc wnetrza koscioła,zdjecia bedą wykorzystane przy tworzeniu strony internetowej parafii.
Ale do rzeczy,mam kilka pytań:
1.Jaki wybrac pomiar swiatła :a)3D Color...,b)Skoncentrowany z uwypukleniem srodka kadru,c)Punktowy
2.Robić zdjecia na balansie bieli A,czy moze dokonać pomiary do białej kartki,a jezeli pomiar to jak go dobrze wykonac,czy w najlepiej oswietlonym miejscu czy tez moze nie
3.Czy przyda sie lampa?
4.Czy aby zrobic HDR braketingu?

Ps.Statyw mam,bede focił dzis o 19.00
Dziekuje i pozdrawiam.

Seeker
16-05-2009, 17:45
1.Jaki wybrac pomiar swiatła :a)3D Color...,b)Skoncentrowany z uwypukleniem srodka kadru,c)Punktowy

Punktowy na skrajne (pod wzgledem ekspozycji) elementy.


2.Robić zdjecia na balansie bieli A,czy moze dokonać pomiary do białej kartki,

a jezeli pomiar to jak go dobrze wykonac,czy w najlepiej oswietlonym miejscu czy tez moze nie

Najbezpieczniej chyba przy wolaniu.
Generalnie trzeba mocno uwazac na witraze i lampy sodowe.


3.Czy przyda sie lampa?

Zalezy od koncepcji. Moze byc przydatna.
Lampy uzywa sie w celu doswietlenia ciemniejszych partii kadru miekkim swiatlem (dyfuzor, rzut na tlo),
lub do wydobycia blikow (bardzo ostroznie).


4.Czy aby zrobic HDR braketingu?

Sposob sformulowania pytania zdaje sie wykluczac jego wlasciwe zrozumienie.



Tu (http://www.fotoforum.org.pl/index.php?topic=388.0) mozesz poczytac o sprawach pokrewnych.