PDA

Zobacz pełną wersję : [ Przyroda ] lama i sarenka



Madziulek
14-09-2006, 10:13
1.



2.




Pozdrawiam

kostek-brasil
14-09-2006, 11:32
Pierwsze zdjęcie, całkiem sympatyczne. :wink:
A gdzie schowała się, wspomniana w tytule, sarenka? :shock: :)

bombel
14-09-2006, 11:51
Jakby to powiedzieć, żeby nikogo nie urazić... Sarenka ukryta jest równiuteńko na środku kadru, w jaknajbardziej centralnym punkcie, na wprost przed oczami oglądającego. :)

Teraz widzę, że jej mimikra rzeczywiście może zmylić obserwatora, skoro padają takie pytania...

Madziulek
14-09-2006, 12:25
Pierwsze zdjęcie, całkiem sympatyczne. :wink:
A gdzie schowała się, wspomniana w tytule, sarenka? :shock: :)

hahah...



Jakby to powiedzieć, żeby nikogo nie urazić... Sarenka ukryta jest równiuteńko na środku kadru, w jaknajbardziej centralnym punkcie, na wprost przed oczami oglądającego. :)

Teraz widzę, że jej mimikra rzeczywiście może zmylić obserwatora, skoro padają takie pytania...


niestety była dość daleko a obiektyw mam cieniutki
mogłam nie robić centralnie ,ale mi się podoba - ja tam ją widze:)

Jogi
14-09-2006, 12:31
jej mimikra...

No nie wiem co to mimikra, ale mikra to jest na pewno :mrgreen:

bombel
14-09-2006, 13:37
:)


Mimikra (fragm.) - przystosowanie ochronne występujące u zwierząt, polegające na tym, że zwierzęta bezbronne upodabniają się do zwierząt zdolnych do obrony przybierając ich kształt lub barwy. Mogą też przybierać kształty i barwy otoczenia tak, żeby być trudnym do wykrycia przez naturalnych wrogów.

Sarenka tak usilnie zlała się z tłem (bez podtekstów proszę!), że niektórzy jej nie widzą. :)

zhao-zhuxi
14-09-2006, 14:23
Kobieto! ;) ja tu mam beznadziejny transfer z macierzy, skompresowałabyś ciut bardziej te zdjęcia, bo się nie doczekam...

teh_14m3
14-09-2006, 14:27
fajna lama :D :P

Madziulek
14-09-2006, 14:39
Kobieto! ;) ja tu mam beznadziejny transfer z macierzy, skompresowałabyś ciut bardziej te zdjęcia, bo się nie doczekam...


Oki ..ale później :D

Zajęta jestem obiadkiem teraz:)


fajna lama :D :P

Dziękuje :)

zhao-zhuxi
14-09-2006, 15:05
Oki ..ale później

Bóg Ci zapłać :)

Madziulek
14-09-2006, 15:51
Oki ..ale później

Bóg Ci zapłać :)

A niech płaci oby tylko pieniędzmi ... :wink:

Powinno być teraz lepiej :)

Pozdr.

Magnum43
14-09-2006, 16:41
Sarenka? hmm gdzie?

Madziulek
14-09-2006, 16:52
Sarenka? hmm gdzie?

A co ja moge więcej zrobić ze swoim 28-80mm ?:)

Magnum43
14-09-2006, 17:08
To nie kwestia sprzętu ,ja po prostu nie widzę tam sarny :(

Madziulek
14-09-2006, 17:15
To nie kwestia sprzętu ,ja po prostu nie widzę tam sarny :(

bo to mała sarenka jest :wink:

może teraz ktoś ją zauważy:

3.
http://img158.imageshack.us/img158/1613/sarnapk2.jpg

kostek-brasil
14-09-2006, 20:16
Chciałem tylko delikatnie zwrócić uwagę, że to zwierzątko na zdjęciu nie jest sarenką. :D :D :wink:

Madziulek
15-09-2006, 08:48
Chciałem tylko delikatnie zwrócić uwagę, że to zwierzątko na zdjęciu nie jest sarenką. :D :D :wink:

szczerze powiem że jestem zaskoczona ...:oops:
byłam pewna że to sarna:)

Więc co to za zwierze :?:

kostek-brasil
15-09-2006, 12:28
Nie masz się czego wstydzić, Madziulek. Zresztą zwierzątku wszystko jedno jak go nazwą. :wink:
Nie jestem pewny co to jest, ale sądząc po puchatym futerku i charakterystycznym rozmieszczeniu rozjaśnień na nim, to ta także jest lama.

PS. Widziałem także twoje zdjęcia dzieciaczków w innym miejscu. Są bardzo ładne i fajnie, że lubisz je fotografować. Zwłaszcza małe dzieci są urocze - zawsze spontaniczne i szczere. Tak trzymaj. :) :wink:

Madziulek
15-09-2006, 13:01
Nie masz się czego wstydzić, Madziulek. Zresztą zwierzątku wszystko jedno jak go nazwą. :wink:
Nie jestem pewny co to jest, ale sądząc po puchatym futerku i charakterystycznym rozmieszczeniu rozjaśnień na nim, to ta także jest lama.:wink:

A możliwe że to lama bo ta niby "sarenka" była w pobliżu lamy powyżej :)
Jednak kiedy robiłam to zdjęcie byłam przekonana że to sarna ,
Być może dlatego wyszło takie zamieszanie z tą sarno-lamą ;)


PS. Widziałem także twoje zdjęcia dzieciaczków w innym miejscu. Są bardzo ładne i fajnie, że lubisz je fotografować. Zwłaszcza małe dzieci są urocze - zawsze spontaniczne i szczere. Tak trzymaj. :) :wink:


Dziękuje...po takich słowach dalej chce się próbować swoich sił w fotografi
Dzieci są wspaniałe zapominam o wszytkim na takich "wycieczkach fotograficznych " i nie tylko
Mogłabym z nimi siedziec godzinami :)
to napewno będzie mój ulubiony temat

Pozdrawiam

PaSkal
15-09-2006, 13:15
Madziulkowi należą się dodatkowe punkty za to, że słucha muzyki, która ma ponad 20 lat.
Eh, to były czasy.

Paweł

Madziulek
15-09-2006, 14:00
Madziulkowi należą się dodatkowe punkty za to, że słucha muzyki, która ma ponad 20 lat.
Eh, to były czasy.


Paweł

gdyby tak się za to punktowało..byłabym już profesjonalistą :D

oj tak to musiały być czasy...niestety byłam jeszcze wtedy w pieluszkach ;)

Nie ukrywam że na punkcie Marillion mam małego bzika kolekcjonuję płytki (nazbierałoby się na obiektyw) ;)
w pazdzierniku wybieram się na koncert "20th Anniversary of Misplaced Childhood" Fisha z okazji dwudziestolecia ukazania się tej płytki...jedziesz?:)

Ostanio byłam na otwartym koncercie w Krakowie z udziałem Steve Hogartha...jednak nie ma to jak koncert zamknięty z fanami..nie ma prównania..

Zapraszam na koncercik :)

PaSkal
15-09-2006, 15:55
Moje zainteresowanie zespołem skończyło się gdzieś pomiędzy Misplaced... i Clutching...
A niestety imprezy takie, o której piszesz (20-lecie) nie interesują mnie w ogóle. :(
Dzięki za zaproszenie, ale to już nie to samo.
Nie zmienia to faktu, że pierwsze dwie płyty zespołu naprawdę lubię.

* * *
Wróćmy do zdjęć. Na drugim nie wiem co to jest, ale czy to jest lama??

PZDR
Paweł

Madziulek
15-09-2006, 16:06
Moje zainteresowanie zespołem skończyło się gdzieś pomiędzy Misplaced... i Clutching...
A niestety imprezy takie, o której piszesz (20-lecie) nie interesują mnie w ogóle. :(
Dzięki za zaproszenie, ale to już nie to samo.
Nie zmienia to faktu, że pierwsze dwie płyty zespołu naprawdę lubię.Paweł

Nie to samo to fakt...Fish już cieniutko i zespół też ledwo ciągnie...ale ja nadal lubie
koniec tematu :)

* * *

"Wróćmy do zdjęć. Na drugim nie wiem co to jest, ale czy to jest lama??
PZDR
Paweł



Ja twierdze że to sarna inni że to lama...chyba jednak to lama daje się przekonać :)

kostek-brasil
15-09-2006, 20:58
Wróćmy do zdjęć. Na drugim nie wiem co to jest, ale czy to jest lama??

Paweł

Zapewniam, że nie jest to w każdym razie sarenka. :wink:
Tak przy okazji przypominam sobie jak jeździłem w okresie studiów na trasie Piła-Poznań i często można było przez okna dostrzec pasące się sarenki. Pasażerowie niejednokrotnie mylili je z jelonkami, hihi. Zasada była prosta - jak ma "różki", to jelonek, jak nie to oczywiscie sarenka. :D
Lamy są wynikiem udomowienia przez człowieka gwanako. Jak to zwykle w takich przypadkach bywa, zaowocowało to wyhodowaniem rozmaitych odmian ( tak jest na przykład z tchórzofretką, że nie wspomnę o pieskach ).
Większość typowych, klasycznych lam, wygląda tak jak na pierwszej fotografii Madziulki, ale bywają też inaczej umaszczone. Poza zwierzątka na obu zdjęciach są zupełnie inaczej oświetlone. Oczywiście nie napisałem tego po to, żeby komuś dokuczyć, że nie umie rozróżnić lamy od sarenki. Sam często kompletnie nie rozpoznaję rozmaitych roślinek i zwierzaczków w lesie, ale sarenki akurat są mi dość bliskie i poznam. :wink:

Magnum43
16-09-2006, 16:16
Sarnę trudno pomylić z jakimkolwiek innym zwierzęciem występującym w naszym środowisku http://img241.imageshack.us/img241/3042/wypatrujeseriasarnysy1.jpg