PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc przy horyzoncie.



JulesX
15-05-2009, 11:49
Witam!
Pomyślałem, że zrobię panoramę (pierwszy raz w życiu). Zrobiłem kilka fotek i połączyłem je w PSie. I tu pojawia sie problem z horyzontem. Wyszedł strasznie pofalowany. Jak go więc wyprostować? Proszę o rady. A może już było to przepraszam i proszę o wskazanie odpowiedniego postu.
Z góry dziękuję i pozdrawiam!


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img30.imageshack.us/my.php?image=wiatraki.jpg)

kobyll
15-05-2009, 15:01
Może trochę nie na temat, ale czy to tak naprawdę przeszkadza? Rozumiem gdyby to był horyzont na fotografii przedstawiającej morze, ale tutaj - kto Ci udowodni, że tam nie ma takich pagórków :D

Co do prostowania to standardowo - zaznacz sobie obszar do tego ctr+t i z wciśniętym kontrolem targaj i prostuj :) Ewentualnie można powalczyć z liquify, tylko tam może się okazać, że wielkość narzędzia będzie zbyt mała.

JulesX
15-05-2009, 16:14
Co do tych pagórków to fakt, nikt. :-D
Ale ja już sie boję dawać coś pofałdowanego bo zaraz ludzie wytkną i wyszydzą :-D
A tak serio to chciałem mieć prosto więc zaraz zobaczę co jeszcze da się wyrównać.
Dzięki za poradę!
Pozdrawiam!

conio
16-05-2009, 00:45
Moim zdaniem nie wygląda to problem i tak jak pisał kobyll nie przeszkadza, a nawet powiedziałbym że się ładnie komponuje. Inaczej gdybyś nie napisał że pofalowanie nie jest naturalne to bym uwagi na to nie zwrócił :) Co innego gdyby np. horyzont leciał. BTW, okolice Wolina?

JulesX
16-05-2009, 08:51
Wiatraki stoją w po niemieckiej stronie tuż za miejscowością Rosow niedaleko Szczecina. Jeszcze bliżej jest Kołbaskowo i Rosówek. Niemcy mają korbę na wiatraki i w okolicach jest ich pełno. I dobrze!
Pozdrawiam!

grudzinsky
19-05-2009, 15:26
prostowanie horyzontu masz jeszcze w Fitlers - Distort - Lens correction - niweluje znieksztalcenia obiektywu, zwlaszcza szerokiego kata...
inne narzedzie do prostowania linii horyzontu znajduje sie pod klawiszem I (i) - rowna dokladnie do zerowego stopnia (to bardziej jesli Ci aparat poleci w ktoras strone) zaznaczas jeden punkt, ciagniesz do drugiego nastepnie Image - Image rotation - Arbitrary i klik OK ;)