PDA

Zobacz pełną wersję : Wszędzie inne kolory! Gdzie może być problem?



--Arkadia--
14-05-2009, 01:17
Witam serdecznie, dzisiaj obrabiałem kilka zdjęć i zauważyłem dość istotny problem a mianowicie wywołując RAWA w NX2i zapisując go jako jpg a następnie otwierając tego jpg-a w ps-ie ma on inne kolory - bardziej mdłe.

Nie wspomnę już,że pod mozillą/IE/ ifranview również jest co innego ale na to znalazłem już odpowiedź na forum (zmienić na sRGB).

Czy orientuje się ktoś co mogę zrobić aby jpg w NX2 wygladał identycznie w Ps?
Z góry dzięki za pomoc

mrpawcio
14-05-2009, 02:23
Inne profile kolorów?

--Arkadia--
14-05-2009, 08:39
a orientujesz sie jak to skorygowac aby byly identyczne??

fala84
14-05-2009, 09:47
Witam
Otwiertajac w Ps wywolane zdjecie w NX2 u mnie pojawia sie komunikat o roznicy osadzonych profili, klikasz ,,uzyj osadzonego profilu,, i kolory sa takie same.

--Arkadia--
14-05-2009, 09:52
dzięki za pomoc - zaraz przetestuje

--Arkadia--
14-05-2009, 12:18
poradzilem sobie inaczej - zainstalowalem quick gamma i chyba jest tak jak byc powinno - wszedzie "na oko" jest to samo wiec zobaczymy jak to wyjdzie po odebraniu z labu