PDA

Zobacz pełną wersję : Z jakich kart korzystacie ?



slayer
13-05-2009, 17:33
Witam
Ponieważ ostatnio rozpadła się moja karta SD 4 GB (po prostu pękła) , stoję przed zakupem nowej karty o podobnej pojemności - moje pytanie jest takie - jakich kart używacie i ile one Was kosztowały ? :] (wiem że temat poruszany wielokrotnie jednak interesują mnie aktualne ceny kart oraz wasze opinie)

Leatherface
13-05-2009, 21:26
Sandisk Ultra II, ok. 70-80zł. Jestem zadowolony, w planach dokupienie jeszcze minimum jednej, dwóch...

velaskez
13-05-2009, 21:33
Sandisk Ultra II

costi
13-05-2009, 21:39
Jak powiem, ze sprawnych, to pewnie ktos sie wkurzy :P

Jako podstawowej uzywam 8GB Lexara Professional 300x UDMA, kupionej za 199zl od kolegi z tego forum, jako rezerwe (a do niedawna podstawe) mam Sandiska Extreme III 4GB, kupionego za 80zl od kolegi z innego forum ;)
W D70s mam 2GB karte marki "Extreme" ;) Byla w komplecie z aparatem, dziala, wiecej mi nie trzeba.

Artur_A
13-05-2009, 21:40
SanDisk SDHC Extreme III i jestem zachwycony. Z adapterami używam ich również jako pendrive. Kupując z aparatem płaciłem po 103 zł. Normalna cena to 130-140 zł.

Majek
13-05-2009, 21:57
Jak poprzednik, SanDisk SDHC Extreme III 4GB i 8GB. Nie pamiętam ile mnie kosztowały, bo kupowałem je jakiś rok temu...

geryon
13-05-2009, 22:07
Ja działam na lexarach pro. 233x a jako zapasowe mam sandisk E III. z żadną na razie nic mi się nie dzieje ;) jedyna karta jaka mi padła to był chyba protech czy coś takiego.

akustyk
13-05-2009, 22:12
PQI 40x 1GB (koszt okolo 60zl lat temu moze ze 3)
PQI 100x 2GB (koszt bodajze 150zl ze 2 lata temu)
PQI 120x 8GB (tez ze 120zl)
SanDisk Ultra II 4GB (25 EUR)
SanDisk Ultra II 8GB (30 EUR)


szczesliwie, i odpukac, nigdy nie mialem problemow z kartami pamieci.
najmniejszych, mimo bazy liczacej z 50 tys. zdjec z kilku roznych aparatow
i wielu kart pamieci (od 16MB Leksara 8x poczawszy)

GrzesiekH
13-05-2009, 22:49
Od zawsze sandisk Ex III

fotmax
13-05-2009, 23:00
Również sandisk Ex III /2-4GB/, doświadczalnie PQI 120x 8GB, a ostatnio Lexar 300x4GB

marszull
13-05-2009, 23:54
Sandiska Extreme III 2GB razy 3 ale patrzac na ceny to chyba jeszcze dwie sobie sprawie :-)

drhardware
14-05-2009, 00:37
Karty CF - Sandisk Extreme III o pojemności 2GB, z różnych czasów, różnią się położeniem logo ESP, jedna kupiona w FJ, jedna od kolego z forum, jedna ostatnio na Allegro. Miałem ochotę na Sandiska Extreme III 8GB, ale okała się być "Sandiskiem". Do reszty moich aparatów uzywam tez Sandiska 1 GB niebiesko-granatowo-czerwonego, Kingstona 256 i niezidentyfikowanej karty 128 MB. W sbiorach posiadam też padniętego Kingstone'a 256 mb i wyprutego Sandiska.

grizzly
15-05-2009, 13:40
Karty CF - Sandisk Extreme III o pojemności 8 i 4 GB

ostatnio na allegro pojawiła się partia kart Sandisk Extreme IV w bardzo promocyjnych cenach - są to podróby; trzeba uważać.

pozdrawiam

Zbyszek66
15-05-2009, 22:11
Sandisk Extreme III 2x4GB/30MG/s

papajpo
15-05-2009, 22:17
Sandisk Extreme III 4x8GB:-D i myśle o jakieś 16 jeszcze

mswilk
15-05-2009, 22:21
Lexar Professional UDMA 16GB, 300x (do RAW - Port1)
Lexar Professional UDMA 4GB, 300x (do JPG - Port2)
SanDisk Extreme IV 8GB (rezerwa)

northrop
16-05-2009, 00:48
SD Extreme III 4x1GB, 5x2GB i kilka starszych SD'ek, ktorych juz praktycznie nie uzywam, ale gdzies leza.

wasilewskipiotr
16-05-2009, 01:09
SanDisk SDHC Extreme IV 4Gb co tu duzo pisac...firma to firma
Wyrwane na ebayu w morzu chinskich podrobek na ktore trzeba uwazac

Yanluk
16-05-2009, 07:35
Lexar Pro i Extreme III

Tylko nie kupuj podrobek z allegro!

greco
16-05-2009, 07:54
Sandis EX III 4 GB SDHC 30 Mb

W1LOVE
16-05-2009, 15:19
SanDisk SDHC Extreme III 4GB ale godna polecania jest też firma Lexar.

R0bert
16-05-2009, 16:07
Sandisc SDHC Extreme III 4GB i 2GB.
4gb za bodajze 30 funtow, 2gb za ok 15.

saper
17-05-2009, 11:00
Lexar professional SDHC 4 GB

--Arkadia--
17-05-2009, 11:03
sandisc, PQI, kingstone

W1LOVE
18-05-2009, 14:02
A może ktoś porównać Lexara Professional z SanDiskiem Extreme IV ?

Noe
18-05-2009, 18:02
Za kolegami preferuje karty SanDisc Extreme III SD i CF - dobry stosunek szybkości/jakości/ceny.
Chyba, że ma być w miarę dobra i tania wtedy jakieś odmiany Kingstona.

wilus
18-05-2009, 18:59
kingston od lat

Garnett
18-05-2009, 19:30
Wczesniej tylko Kingston ale ze mi wszystkie ukradli to teraz tylko Sandisk Extream III 1x 4GB i 2x2GB i w sumie pomiedzy nimi a kingstonami roznicy żadnej nie widze :)

willy_fil_
18-05-2009, 19:41
SanDisk SDHC Extreme III 4GB kupiona w zeszlym miesiacu za 120 na allegro... podrwiam

W1LOVE
18-05-2009, 21:21
SanDisk SDHC Extreme III 4GB kupiona w zeszlym miesiacu za 120 na allegro... podrwiam

Jestem ciekaw jak długo będziesz ją miał sprawną :)

jacek dr
18-05-2009, 21:38
SanDisk SDHC Extreme III 4GB,w zapasie panasonic sdhc 4 gb za 40 pln

willy_fil_
19-05-2009, 11:32
a dlaczego taki krótki czasookres sprawnosci jej przewidujesz? martwie sie....

W1LOVE
19-05-2009, 16:26
a dlaczego taki krótki czasookres sprawnosci jej przewidujesz? martwie sie....

Często zdarzały się przypadki, że karty z alleg. się kiśiły :\
Nie mówie, ze każda jest do bani ale nie kupuje tam bo zdarzają się podróbki.

willy_fil_
20-05-2009, 19:54
Często zdarzały się przypadki, że karty z alleg. się kiśiły :\
Nie mówie, ze każda jest do bani ale nie kupuje tam bo zdarzają się podróbki.

Cholera nie wiedziałem, ale na razie gada jak trzeba, gorzej bedzie jak foty znikną...

lomax
26-05-2009, 21:59
Transcend 16GB 2szt. Przeszło 7000 fotek bez zająknięcia, jak na razie, setki przekładań z d90 do laptopa, albo bezpośrednio do czytnika w TV LCD. Cena za sztukę ok 100zł.

slasib
26-05-2009, 22:07
osobiście używam SDHC 4GB EXTREME III 20MB/s i właśnie wczoraj wyszperałem w sieci iż pojawił się model SDHC EXTREME III 30MB/s. czy ma ktoś z szanownym kolegów doświadczenie, porównał oba modele?? czy jest zysk wydajności, chodzi o zdjęcia seryjne

tysmon
26-05-2009, 23:01
Ja używam San Disk CF Extreme III : 2x2Gb + 4GB

raddeli
27-05-2009, 08:00
Mam Kingstona 4GB i przed wakacjami chcę dokupić kolejną kartę. Z tego co tu czytam i cenowo najbardziej podchodzi mi SanDisk 8GB Ultra II. W sklepie mogą mi zrobić za nią cenę 100 zeta. Ale jest też Kingstone 8GB klasa 6 za 69 zeta. A jeśli się nie pomyliłem to na tym SanDisk'u pisze klasa 2. Jak jest w takim razie różnica między tymi kartami. Im wyższa klasa, tym większa prędkość - mam rację? Czy może jeszcze o co innego chodzi?

raddeli
27-05-2009, 10:20
Tutaj jest porównanie tych klart:
http://e-cyfrowe.pl/porownanie.php
SanDisk klasa 2 jest szybszy od Kingstona klasa 6? Jak to z tymi klasami jest?

cheyenne
19-06-2009, 16:46
Witam
Ponieważ ostatnio rozpadła się moja karta SD 4 GB (po prostu pękła) , stoję przed zakupem nowej karty o podobnej pojemności - moje pytanie jest takie - jakich kart używacie i ile one Was kosztowały ? :] (wiem że temat poruszany wielokrotnie jednak interesują mnie aktualne ceny kart oraz wasze opinie)

mam 2 sandiski II 4gb (lepiej dwie niż jedna ósemka, bo w razie czego mniej fotek mogę stracić) kupione w nie dla idiotów po 59 zł i jestem bardzo zadowolony

Jurandw
19-06-2009, 18:22
SanDisk Extreme III 8GB SDHC 30MB/s. Miałem kupić 4GB, ale nie było i nie żałuje.

Leatherface
19-06-2009, 19:48
Z tym gadaniem, że lepiej mieć kilka kart, a mniejszych, to troche chyba przesadzacie ;) Oczywiście jest w tym prawda, ale chyba karty nie padają tak nagminnie by brać sobie do serca tą zasadę? ;)

offeath
20-06-2009, 10:54
Lexar Professional 4GB i SanDisk Extreme III 4GB to na tyle w cyfrze...
W Praktice mam większy wybór :lol:

DarekD80
20-06-2009, 19:28
SanDisk Ultra II - polecam SanDiska, dobra firma

Dex
20-06-2009, 22:06
CF SanDisk Extreme III - 1 GB

moonrage
20-06-2009, 22:27
2x 4GB SDHC Extreme III

arseniq
30-06-2009, 20:07
Pytanie - warto kupić kartę Pretec CompactFlash Cheetah 233x 16GB ? Zna ktoś tą firmę? cena atrakcyjna - prędkość zapisu i odczytu taka jak w sandisku extreme ale pytanie czy warto?

Specyfikacja techniczna :
-pojemność :16GB
-prędkość: zapis 30 odczyt 35 Mb/s
-temperatura pracy : -20 ; +85 st C
-wsparcie ULTRA DMA mode 0-6
-bardzo niski pobór energi

cena: 184,50 zł - za tą cenę mam sandiska extreme III 8GB.... no i pytanie bo nie wiem - pójdzie mi 16GB na d2x? nie wkładałem jeszcze karty o takiej pojemności;P

statler
30-06-2009, 22:26
Też jestem na kupnie karty i mój wybór padł na Kingstona Elite Pro 8GB. Firma uznana, sklep pewny, no i cena przyzwoita. Zastanawiałem się nad Sandisk ew Pretec z allegro, ale zdecydowałem, że lepiej mieć średniej klasy firmówkę niż 'okazyjnie' kupionego no-name z fajna naklejką:)

photolo2
30-06-2009, 22:39
Z Fuji, dają najlepszy zakres tonalny ;) - niby żart, ale tak kiedyś usłyszałem od sprzedawcy w Saturnie, ubaw miałem do końca dnia :) Kingston'a odradzam - zbyt dużo podrób... Lexar, SanDisk... Pozdrawiam, photolo.

statler
30-06-2009, 22:55
Heh, nie napisałem, że mam zamiar kupić w Komputroniku:)

Kwiatek111
02-07-2009, 11:14
sandisk extreme III sdhc 2x 4GB 30mb/s

tomalw
03-07-2009, 12:32
Sandisk Ultra II

suomi
03-07-2009, 12:51
Pytanie - warto kupić kartę Pretec CompactFlash Cheetah 233x 16GB ? Zna ktoś tą firmę? cena atrakcyjna - prędkość zapisu i odczytu taka jak w sandisku extreme ale pytanie czy warto?

Specyfikacja techniczna :
-pojemność :16GB
-prędkość: zapis 30 odczyt 35 Mb/s
-temperatura pracy : -20 ; +85 st C
-wsparcie ULTRA DMA mode 0-6
-bardzo niski pobór energi

cena: 184,50 zł - za tą cenę mam sandiska extreme III 8GB.... no i pytanie bo nie wiem - pójdzie mi 16GB na d2x? nie wkładałem jeszcze karty o takiej pojemności;P

Na temat współpracy kart 16GB z D2x się nie wypowiadam bo nie wiem...

Natomiast Preteca mogę polecić z czystym sumieniem - używam od 2 lat karty Cheetah 133x 4GB. Najpierw współpracowała z D200 teraz zamiennie z nim i z Fuji S5. Nigdy nie było z nią najmniejszych problemów, prędkościowo jest porównywalna do starszych SanDisków Extreme III więc wersja 233x powinna śmigać podobnie jak nowe, szybsze Extreme III :)
Jedyna wada nowych kart - teraz już nie ma metalowej obudowy w standardzie :( Za metalową wersję liczą sobie tyle, że już wolałabym dopłacić do Cheetaha 333x (ten już standarodowo ma metalową obudowę).

Oczywiście jak wszyscy tutaj SanDiska też gorąco polecam!

Kiedyś przerabiałam jeszcze kartę Transcend 120x ale właśnie przy jej eksploatacji wystąpiło zjawisko "znikających" (a raczej nie zapisanych zdjęć), niby tylko jeden jedyny raz w ciągu roku użytkowania ale po tym przypadku karta szybko powędrowała do rezerwy ;)

Adak
03-07-2009, 12:52
Hmmm... Tak myśle czego używam... Sandisk, Sandisk, Sandisk, Sandisk, Sandisk i jeszcze 2 Kingstony jako backup (jeden kiedyś poleciał).

Więc jednak Sandisk ;-)

darmesz
03-07-2009, 13:07
Karta Nikon SecureDigital HC High Speed 4GB

doktor
03-07-2009, 13:50
Używałem takiego preteca, byłem zadowolony. Solidnie zrobiona, nawet nie z plastiku. Nigdy nie miałem kłopotów. Sandiski chyba są najczęściej podrabiane więc jeśli już warto mieć sprawdzonego sprzedawcę. Na allegro jest sporo cwaniaków wciskających kit jako oryginały.

gALL
03-07-2009, 13:53
Sandisk Ultra II 256MB
Pretec x80 512MB
Pretec x133 1GB
Sandisk Extreme III 2GB x2

A wlasnie jedzie do mnie
Transcend x133 4GB.

BOSS
03-07-2009, 16:21
Zawsze miałem i mam Pretec-a i byłem/jestem bardzo zadowolony.
Polecam.

skreczsz
05-07-2009, 19:30
Sandisk 2GB SDHC

lewAp7
05-07-2009, 20:57
Najtańszy Sandisk 256, najtańsze Kingstony: 1x512 + 3x2GB... najstarsza karta ma jakieś 4-5 lat - z żadną, jak do tej pory (puk, puk!) nie miałem najmniejszych problemów.