PDA

Zobacz pełną wersję : Nikon kontratakuje



Anonymous
21-02-2005, 00:22
http://www.2and2.net/Uploads/Images/d50.jpg :wink:

Lord Rayden
21-02-2005, 00:30
Pardą, to jakieś fantasy ? Ani żródełka nawet nie podaje drogi Gość...

Rayden

adik
21-02-2005, 00:46
Impossible.Ja dzis przeczytalem ze niby NIkon wypusci Gripa do D70.Jak wypusci gripa to chyba niewiem.Wigwan rozstawie w pokoju.Doslownie.

deep
21-02-2005, 00:51
Gdzie czytałeś? Ciekawe jak zrealizuje drugi spust migawki, jak w komorze baterii nie ma dodatkowych styków, cuda, magia?

adik
21-02-2005, 00:57
Na nikonias :>Napisal ktos ze miedzy 20-23 (TO chyba PMA) maja byc akcesoria.Kurde.Ja chce zasranego gripa.Jak nie to rozpruje jakiegos od innego nikosia i tak pozmieniam az wejdzie.Potem zaadoptujemy pilota.Cos czuje ze to zrobie.Powaznie to juz rozwazam zmaine na D100 albo 10D :>


Dobilem sie.Nawet Coolpix 5700 ma gripa???No do jasnej......

deep
21-02-2005, 01:08
Albo na Fuji S3Pro :)
Ja nie narzekam, bo D70 i tak jest wyższy niż F90x i mi już nie ucieka mały palec :) . Akumulator też jest bardzo wydajny a zamiennik tani, więc grip tylko by ułatwił pstrykanie pionowych kadrów ze względu na dodatkowy spust (tylko tak jak napisałem wcześniej - nie ma go do czego podłączyć :( ) no i zwiększyłby masę co mogło by pomóc w zachowaniu równowagi z 70-210 VR. Chyba jednak nie ma tragedii

adik
21-02-2005, 01:12
Tragedii niema a ja sie wkurzam na tych z 10D i gripem.A tego z 20D i gripem to napadne zabiore sprzedam i kupie obiektyw...Grrrrr.Agresywny przez tego gripa jestem.Tak to jest jak pierwsze dSLR dostajesz z Gripem :(((


"Well, a bit more news.

Here is another grip, exact specs are a bit unclear, but looks a bit more like a proper job.... D70grip

There is also a rumour (probably just that unfortunately) of an official Nikon one at PMA that plugs into the USB port, so it would give you full shutter and aperture control like using Nikon Capture.

Now that would be nice!
Andy"

No i niech sie spelni.Blagam.Kurde no naprawde...Juz sie wsciekam.2 firmy juz projektuja niezaleznie tego gripa.Masakra.NIedlugo lepsze CCD zrobia do D70 tak ludzie kochaja ten sprzet :>


Nie no musze zamiescic :>

http://www.pbase.com/allan_bees/inbox



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.dchome.net/files/dscn6931m.jpg)


Nikon MB 18 (battery pack do F75) ...................... (n) 300 zł :)

deep
21-02-2005, 01:25
Ten jest wstrętny, gdzieś na sieci widziałem bardzo ładnego gripa, wyglądał jak oryginał (którego nie ma :) )

adik
21-02-2005, 01:28
No wiesz.NIejest zly.Poza zlym spasowaniem.Ciekawe jak inne MB....Napewno ktorys lepiej pasuje.Jutro ide knuc i szukac.Pomysl niejest zly.Dawno myslalem o tym zeby zapiac Battery Packa.W tym poza tym ze niejest idealnie sasowany co jest niby zlego???

deep
21-02-2005, 01:33
Na dodatek jak grip będzie się komunikować tak jak pilot, to będzie lipa, bo trzeba ustawić w opcjach samowyzwalacza "pilota" i wtedy nie można wyzwolić migawki normalnym spustem tylko pilotem (czyli dodatkowym spustem, więc jak nagle stwierdzisz, że musisz zmienić kadr z pionowego na poziomy to najpierw musisz przestawić aparat w normalny tryb, i tak w kółko) i na dodatek funkcja ta wyłącza się po pewnym czasie (który ustawiasz na 1, 5, 10 lub 15min). Te gripy projektują chyba ludzie co mają D70 ale nie robią nim zdjęć.

adik
21-02-2005, 01:36
Pozyjemy zobaczymy.Mi styknie wywazenie i zasilanie.Spustu byc niemusi az tak desperacko.Poprostu niemam co z lewa reka robic :>

MB-17 bylo by lepsze.A wogole MB-16 wymiatalo.MB-40 skolei jest w sam raz gdyby nieto ze to cofa 2 tysie w sklepie.Chyba ma dodatkowy motor jakis wspomagajacy czy cos.Grrrr.No nic.Jutro poprzymierzamy :D

deep
21-02-2005, 01:40
Jedyne rozwiązanie, żeby działał spust to zmiana w oprogramowaniu i faktycznie podłączenie przez usb albo ir. Tak jak piszesz, pożyjemy zobaczymy, ja jestem tylko ciekaw ile będzie kosztować jak już będzie :roll:

Mateusz
21-02-2005, 01:40
proponuje jakąś bydlęcą szybkozlączke od statywu przymontowac . bedziesz mial wywazenie ! :mrgreen: :mrgreen:

adik
21-02-2005, 01:44
Pewnie z tysia.A ile moze....

TRenciak
21-02-2005, 12:17
adik... to po kiego ci ten grip w takim razie .. żeby się laski za tobą oglądały ? ;)

c2h5oh
21-02-2005, 12:29
to po kiego ci ten grip w takim razie .. żeby się laski za tobą oglądały ? ;)

Ueheheheh. Zatopiony.
Hmm.. a ja jakos nigdy nie tesknilem ze gripem... :lol:

Bloody
21-02-2005, 16:21
Witam.
A ja owszem. Grip by się przydał. Ostatnio w poszukiwaniu alternatywnych rozwiązań doszedłem do informacji, że Nikon planuje wypuszczenie gripa no ale to były tylko gadki na forum nie poparte niczym...

P.S. oglądam forum od jakiegoś miesiąca i na tyle mi się spodobało, że postanowiłem się zarejestrować ;)
Pozdrawiam

Anonymous
24-02-2005, 01:05
OMG... moja fotka jest na stronie Radia :oops: