PDA

Zobacz pełną wersję : Jezioro Solińskie - gdzie nocleg.



fader_audio
11-05-2009, 09:10
Witam. Wybieram się prawdopodobnie w to miejsce. Jedną z głównych atrakcji dla mnie ma byc zapora i jej zwiedzanie. Z tąd też pytanie gdzie najlepiej znależć nocleg. Czy ktos może coś polecić. Najlepiej gdyby to było w poblizu jeziora, lub zapory. Gdyby jeszcze ktoś podpowiedział co warto tam w pobliżu zobaczyć byłbym wdzięczny. Pozdrawiam i wielkie dzięki za wszelkie informacje.

coroner
11-05-2009, 13:22
Dobre ceny są generalnie w Myczkowie (to wioska między Polańczykiem a Soliną). Baza dobra - zarówno w jedną jak i w drugą stronę blisko, nawet na piechotę można iść (jest szlak turystyczny). Ceny ok. 30zł/osoba/doba. Można też zaczepić o Sanktuarium Maryjne w Polańczyku.

malasana
11-05-2009, 14:20
Polecam Polanczyk - spora baza kwater, ceny przystepne mz - 35-40 PLN.

fader_audio
11-05-2009, 15:06
Super dzięki brałem pod uwagę polańczyk, jak wygląda tam ze sklepami spożywczymi???? Zależy mi żyby być blisko jeziora a najlepiej nad jeziorem. W polańczyku chyba jest taka mozliwość. Czy jakieś inne miejscowości też możecie polecić. Jak wygląda sama solina ????

PeterWolf
17-05-2009, 10:43
Super dzięki brałem pod uwagę polańczyk, jak wygląda tam ze sklepami spożywczymi???? Zależy mi żyby być blisko jeziora a najlepiej nad jeziorem. W polańczyku chyba jest taka mozliwość. Czy jakieś inne miejscowości też możecie polecić.
Sklepów i knajp jest pełno, zwłaszcza w środku sezonu. Cały Polańczyk-Zdrój jest blisko jeziora, bo wystarczy zejść 100-150m skarpą i jesteś nad wodą, ale brzegi są tu nie wszędzie przystępne. Najbliżej jeziora są takie ośrodki jak np Unitra z własna plażą, Kaskada, itp. - wpisz w Google to znajdziesz. Jest to rejon w pobliżu promu na wyspę Energetyka i blisko kościoła (d.cerkwi). Plenery na całe jezioro najładniejsze imho ze wzgórza o nazwie Horbek, poznasz po trójnogu geodezyjnym, widać z głównego skrzyżowania w Polańczyku, będzie to ze 150m od skrzyżowania.

Jak wygląda sama solina ????
Jak przeładowana turystami wiocha, napakowana budami sprzedającymi wszystko co się da, np. bieszczadzkie pamiątki Made in China :D W umiarkowanej bardzo cenie i blisko zapory masz np. ośrodek Halicz (znajdziesz w Google). Z drogi powyżej zapory (200m w kierunku Myczkowa) piękne plenery równiez na Jezioro Myczkowieckie i kamieniołom na Kozińcu + Bóbrka.
Generalnie dwie najbardziej przeładowane w sezonie wiochy, ale też chyba najbardziej atrakcyjne. Nieco większy spokój w Wołkowyji (ale woda ściek), Bukowcu czy Rajskiem, nieco mniej w Chrewcie. Mnóstwo noclegów znajdziesz również w Werlasie nad samym jeziorem. Wszystkie drogi w tych miejscowościach są obecnie w bardzo dobrym stanie. Jedynie przejazd z Wokowyji na Baligród ma kilkukilometrowy fatalny odcinek, choć do focenia tereny piękne (Tyskowa, Radziejowa, cerkiew w Górzance, widok na Stężnica i Baligród z przełęczy i Lipowca).
Z Polańczyka w Bieszczady dojedziesz trasa obwodnicy przez Czarną do Ustrzyk Górnych i warto, bo po drodze sporo pięknych cerkwi (Czarna, Rabe, Żłobek, Smolnik .Sanem - można też zboczyć do Chmiela a z czarnej kilka kilometrów do Bystrego i Michniowca, gdzie znajdziesz dość unikatowe cerkwie). Zależy co kto lubi focić.
Jak masz jeszcze jakies pytania to dawaj.

fader_audio
23-06-2009, 11:51
witam, wielkie dzieki za info, może znasz jakieś prywatne kwatery godne polecenia z łazienkamio w pokoju, biore sie teraz do ogladania proponowanych ośr wypoczynkowych. coś mi sie jeszcze nawinie to będe pytał.