Fidosanok
10-05-2009, 22:04
Witam!
Od razu proszę malkontentów-mądrali, którzy wskażą mi linki do google i szukajki, żeby nie zabierali głosu w tym wątku. Całą resztę zapewniam, że przeczytałem dziesiątki wątków, setki postów, ale nie znalazłem rozwiązania.
Potrzebuję statywu do 500 zł (za nóżki i głowicę), do którego będzie podpięty D50, D60 Tamron 90 mm 2.8 albo jakieś nieciężkie tele. Wysoki min. 150 cm, bo posłuży nie tylko do makro. Mam już oczopląs, a nie znalazłem czego chciałem. Podobają mi się Manfrotto 055XPROB albo BENRO 297N6 właśnie za możliwość poziomego ustawienia kolumny, ale nie zmieszczę się w przeznaczonej kwocie - większa nie wchodzi w rachubę. Ostatecznie mógłbym się zdecydować na coś z odwrotnym mocowaniem głowicy na kolumnie, ale to z tego co wyczytałem jest średnio wygodne przy makro. No i jeszcze kwestia głowicy - kulowa czy 3D - przy makro chyba lepsza kulowa - chyba że się mylę... Bardzo proszę pomóżcie. Może moglibyście coś zaproponować. A może coś takiego ostatecznie - Sherpa 803 R http://www.e-cyfrowe.pl/velbon-statyw-sherpa-803-r-p-9317.html
Od razu proszę malkontentów-mądrali, którzy wskażą mi linki do google i szukajki, żeby nie zabierali głosu w tym wątku. Całą resztę zapewniam, że przeczytałem dziesiątki wątków, setki postów, ale nie znalazłem rozwiązania.
Potrzebuję statywu do 500 zł (za nóżki i głowicę), do którego będzie podpięty D50, D60 Tamron 90 mm 2.8 albo jakieś nieciężkie tele. Wysoki min. 150 cm, bo posłuży nie tylko do makro. Mam już oczopląs, a nie znalazłem czego chciałem. Podobają mi się Manfrotto 055XPROB albo BENRO 297N6 właśnie za możliwość poziomego ustawienia kolumny, ale nie zmieszczę się w przeznaczonej kwocie - większa nie wchodzi w rachubę. Ostatecznie mógłbym się zdecydować na coś z odwrotnym mocowaniem głowicy na kolumnie, ale to z tego co wyczytałem jest średnio wygodne przy makro. No i jeszcze kwestia głowicy - kulowa czy 3D - przy makro chyba lepsza kulowa - chyba że się mylę... Bardzo proszę pomóżcie. Może moglibyście coś zaproponować. A może coś takiego ostatecznie - Sherpa 803 R http://www.e-cyfrowe.pl/velbon-statyw-sherpa-803-r-p-9317.html