PDA

Zobacz pełną wersję : Pomożecie?brak reakcji na NEF w PS



Myszkin
20-02-2005, 23:40
Chodzi o to ze cos mi sie w PSie przestawiło i teraz gdzy otwieram NEFa nie pokazuje mi sie takie duze funkcyjne okno z narzedziami do korekcji tylko takie ot gówienko w ktorym nie da sie normalnie pracować.Co jest nie tak w ustawieniach?

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.republika.pl/fotopix3/ps.jpg)

sfx
20-02-2005, 23:56
może pomoże reset do domyślnych ustawień PS?

przy uruchamianiu przytrzymać CTRL+ALT+SHIFT

pozdr

Myszkin
21-02-2005, 00:21
to wyświetla mi "properties" po przytrzymaniu.
jakies inne pomysły?bede wdzieczny. :|

Krakus
21-02-2005, 00:29
Słabo (albo wcale) znam PSa, ale to co widzisz, to wtyczka do otwierania NEFów pochodząca z Nikon Capture, a Ty pewnie chcesz mieć Camera Raw?

Myszkin
21-02-2005, 01:06
Własnie tu jest problem Krakusie,mam zapodaną wtyczkę 2.4 do RAWa 8BI ,ale nie uzywa jej PS do otwarcia NEFa tylko robi to przez NC,za cholerę nie wiem o co idzie rzecz mimo ze juz próbowałem wszystkiego(?) łacznie z przeinstalowaniem PSa.Cały czas to samo.


Ps.czy moge od razu wrzucic naświeższą wersje tego plugina do RAW? chwytam sie wszystkiego,moze tu cos nie tak jest.

remick
21-02-2005, 10:02
Ps.czy moge od razu wrzucic naświeższą wersje tego plugina do RAW?

nawet musisz !!

wywal wszystkie podejrzane wtyczki (czyli te ktore maja w nazwie RAW) i wrzuc tylko najnowsza AdobeRaw update (Camera Raw.8bi)

powinno grac

pozdro,

remick

Myszkin
21-02-2005, 10:59
Ta wtyczka jest juz od dawna ale co z togo jka PS woli pozyczac sprzet od NC a nie uzywac swojej wtyczki,wiem ze to chodzi o ustawienia ale jestem o tyle głupi ze było jakis czas temu dobrze a ja nic nie majstrowałem przy ustawieniach.
ręce opadaja.Prośba wciąż aktualna.
Powiem wiecej,po usunięciu plugina RAW z katalogu file formats nic sie nie dzieje,dalej otwiera sie to durne małe okienko ktore jest na górze postu,PS kompletnie ignoruje wtyczkę.

matmol
21-02-2005, 13:09
Chodzi o to ze cos mi sie w PSie przestawiło i teraz gdzy otwieram NEFa nie pokazuje mi sie takie duze funkcyjne okno z narzedziami do korekcji tylko takie ot gówienko w ktorym nie da sie normalnie pracować.Co jest nie tak w ustawieniach?


Kliknij 'Open as...' i menu wyboru 'Camera Raw' a będziesz miał stare okno ACR.

Giuppo
21-02-2005, 13:20
Na Maczku wystarczy wywalic plugin od NC i wszystko gra. Na pecawce pewnie jest podobnie.

Lord Rayden
21-02-2005, 14:51
Jak masz zainstalowany Nikon Capture to chyba tak będzie. PS zastepuje sobie swój plugin tym z NC. Może odinstaluj NC ?

Rayden

Myszkin
21-02-2005, 15:00
Odsinstalowany NC a to okienko jest jak było.
matmol nie da sie.
Giuppo-jak wyżej.
Prośba aktualna.

[ Dodano: Pon Lut 21, 2005 2:05 pm ]
Nie mam pojęcia do jakiego programu nalezy to okno!!!Gdzie to sprawdzic?
MAm pojecie-do NC.moze ktos zechce mi podac swoje ustawienia w NC zeby mozna bylo wyeliminowac usterkę?

Krakus
21-02-2005, 16:24
O ile się nie mylę to jest to robota Nikon Nef Plugin.8bi z katalogu \Program Files\Nikon\Ncapture4\

Myszkin
21-02-2005, 16:28
Giuppo, MAM U CIEBIE WIELKI DŁUG!(czy Ty u mnie?;)))))))!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wywaliłem pluginyod nikona i działa,swoją drogą skad sie tam wzięły?
EOT

Giuppo
25-02-2005, 19:22
NC je uparcie instaluje w pluginach PSa... nawet jesli tylko robisz upgrade do nowszej wersji NC. Ciekawsze jest z jakiego powodu maja wyzszy priorytet od standardowego pluginu PSa... :?