PDA

Zobacz pełną wersję : LCD w D200



stig
12-09-2006, 09:30
Kiedy kupilem pierwsze D200 -- jedynym elementem jaki mi sie nie spodobal -- byl ekran LCD. Pisalem o tym; blade kolory, kompletny brak kontrastu i jakis taki dziwny efekt jakby dublowania sie pikseli -- jak po interpolacji kiepskim algorytmem (to nie uszkodzenie LCD -- bo w menu jest ok). Oczywiscie pisalem to w kontekscie porownania do LCDka D70 czy D50tki. O wielkosci nie ma co mowic, bo wiadomo, ze LCD D200 to w zasadzie telewizor, ale meczyla mnie jakosc tego obrazu... Wiekszosc odpowiadajacych mi -- zarzekala sie, ze u nich jest ok. :) No coz -- myslalem sobie; "moze trafilem na jakis felerny egzemplarz, albo ci, ktorzy pisza, ze jest ok -- maja nieco mniejsze wymagania :)"
No i stalo sie -- w zeszlym tygodniu "puscilem" D70tke i kupilem drugiego D200. Jak w morde strzelil -- efekt ten sam. Powiem szczerze, ze zdjatka na LCD D70tki podobaly mi sie duzo bardziej niz na ekraniku D200. :( Nie zeby to mialo jakies znaczenie w ocenie tego korpusu, ale podczas przegladania fotek, ciagle boje, ze dziwnym trafem zrobilem je pod swiatlo i rzeczywiscie sa do dupy -- tak jak widze je na LCD. Wprowadza to troszke taki dyskomfort psychiczny i ciezko na podstawie tego co widac, dobrze dobrac WB (jesli sie nie ma pod reka jakiegos szarego wzornika).

Adam Trzcionka
13-09-2006, 10:01
Marcinie, wymagania, nawet jeśli mniejsze mam, to nie małe, a jednak myślę, że u mnie jest ok. a po przesiadce z D50 więcej niż ok. kolory intensywne, soczyste, powiedziałbym nawet, że przesycone niekiedy, mocny kontarst. efekt "dublowania sie pikseli" pojawia się na LCD - jesli myślimy o tym samym - na niejednolitych powierzchniach, np. ścianie z cegły fotografowanej z daleka, koszuli w kratę, itp. ale przy powiększeniu, nawet na LCD, problem znika.

stig
13-09-2006, 10:13
Marcinie, wymagania, nawet jeśli mniejsze mam, to nie małe, a jednak myślę, że u mnie jest ok. a po przesiadce z D50 więcej niż ok. kolory intensywne, soczyste, powiedziałbym nawet, że przesycone niekiedy, mocny kontarst.
Hmmm... Pocieszam sie, ze moze miales walniety LCD w D50. :D Zartuje...
No -- porownujac LCDki z moich D200 do D70 i D50 -- moge powiedziec, ze nizsze modele maja DUZO lepsza jakosc... Czyzbym mial dwa D200 (kupione w polrocznym odstepie czasu) z tak samo zwalonymi ekranami?

Adam Trzcionka
13-09-2006, 10:24
Czyzbym mial dwa D200 (kupione w polrocznym odstepie czasu) z tak samo zwalonymi ekranami?

mało prawdopodobne. jedyne wyjście - w miare mozliwości porównaj go z trzecim egz. jeśli piszesz o DUŻYCH różnicach in minus, w miejscu, gdzie powinno być odrotnie, coś nie gra. powtórzę - miałem D50, po drodze D70s, ale ich wyswietlacze odpadały w przedbiegach przy D200. chyba, że to kwestia ustawień w menu.. eksperymentowałeś?

stig
13-09-2006, 10:39
mało prawdopodobne. jedyne wyjście - w miare mozliwości porównaj go z trzecim egz.
trzeciego juz nie kupie... ;) A niestety nigdzie w poblizu nie mam nikogo z D200...



chyba, że to kwestia ustawień w menu.. eksperymentowałeś?
Eksperymentowalem... Zmiany sa minimalne i praktycznie tylko na gorsze... Najlepiej jest na "0", ale i tak do dupy... :(

darsedz
13-09-2006, 10:59
ja u siebie zaobserwowalem, ze np zamiast fioletu mam na LCD cos z niebieskiego, na zdjeciach problem nie wystepuje...ale troszke to zawsze myli
:?

gmoszkow
13-09-2006, 16:14
A ja mam ustawione na -2 i wtedy jest najlepiej, ale ...

To że lepiej niż w D70 to bym nie powiedział, inaczej to napewno. Mi chyba bardziej podoba się to z D200 bo cieplejsze, na D70 koilory były strasznie zimne i to mnie wkurzało bo korygowałem WB a po przyjściu do domu były "przegrzane"

Grzegorz

glisek
13-09-2006, 23:14
) A niestety nigdzie w poblizu nie mam nikogo z D200...(
jak bede w okolicach to sie odezwe :D
tylko jakis namiar podaj na PW