PDA

Zobacz pełną wersję : RawShooter - prosba o podpowiedz !



hubymac
07-05-2009, 22:59
Witam
Zainstalowalem RS i nie wiem dlaczego nie chca sie otwierac zdjecia z folderów. Jest prosba o rejestracje i za kazdym razem kiedy chce to zrobic pisze ze nie udalo sie... Gdzie tu problem ??!

hubymac
07-05-2009, 23:47
...podobny problem z raw therapee. Probouje otowrzyc foto z dysku c, wchodze w dalsze foldery i nic....

tantal
08-05-2009, 02:25
Witam
Zainstalowalem RS i nie wiem dlaczego nie chca sie otwierac zdjecia z folderów. Jest prosba o rejestracje i za kazdym razem kiedy chce to zrobic pisze ze nie udalo sie... Gdzie tu problem ??!
Rozumiem, że to Essentials ? Wpisz dowolne dane, byle w odpowiednim formacie (tak@nie.com :mrgreen:), rejestracja się nie uda, bo nie...trochę to upierdliwe jest ale dane zostaną zapamiętane i przy następnych uruchomieniach będziesz miał tylko "registration failed", zatwierdzaj i koniec.
Co do zdjęć z folderów: jaka puszka ? Być może RSE ich nie otwiera, bo puszki nie było na świecie gdy Rawshooter zostawał Lightroomem :mrgreen:. Czasem to można obejść (bezprawnie - niezgodnie z licencją) edytując główny plik rawshootera w hexedytorze, zamieniając którąś nazwę z obsługiwanych na nazwę swojej pamiętając, że musi byc identyczna ilość znaków w tych nazwach (wliczając spacje).

tantal
08-05-2009, 02:29
...podobny problem z raw therapee. Probouje otowrzyc foto z dysku c, wchodze w dalsze foldery i nic....
Popytaj na ich forum, był kiedyś bug z otwieraniem folderów z polskimi ogonkami w nazwach (pewnie już naprawiony w RT2.4 RC2), bo chyba RT Twoją puszkę obsługuje ? Zresztą o NEF-ach tez coś widziałem na ich forum
http://www.rawtherapee.com/forum/index.php

hubymac
08-05-2009, 11:26
Tantal...piekne dzieki
Rzeczywiscie pojawia sie haslo 'failed'. czyli rozumiem probowac? Wczoraj kilkakrotnie chcialem i nic.
A puszka - D700

motzel
08-05-2009, 12:14
Na "registration failed" fix jest tutaj:

http://www.google.pl/search?hl=pl&lr=&safe=off&num=100&ei=qwIESuilF8zAsgb0meG0CA&sa=X&oi=spell&resnum=0&ct=result&cd=1&q=rawshooter+essentials+registration&spell=1

Zdaje się, że używałem tego z pierwszego linka. Problemu pozbywamy się na amen.

No, ale jeśli puszka to D700 to możesz nawet nie próbować. RSE nie obsługuje D700. Używałem tego programu na D70, ale od zakupu D90 usilnie poszukuje czegoś innego. Z RT efekty da się uzyskać całkiem ok, ale jest strasznie powolny i upierdliwy. No, ale z darmowych to nic innego sensownego nie ma (ufRaw jakoś średnio mi podszedł)...
Ja jestem teraz na etapie testowania triali wszelakich i na razie najbardziej pasuje mi Nikon Capture NX2.

tantal
08-05-2009, 13:26
Tantal...piekne dzieki
Rzeczywiscie pojawia sie haslo 'failed'. czyli rozumiem probowac? Wczoraj kilkakrotnie chcialem i nic.
A puszka - D700
Nie zrozumieliśmy się :)
To failed będziesz miał zawsze przy uruchamianiu, o ile nie skorzystasz z tego fixa podanego przez kolegę( po prostu serwer rejestracyjny Pixmanteca dawno nie istnieje). Ale to nie ma wpływu na dalsze działanie RSE, upierdliwe "registration failed" zatwierdzasz Ok i program działa normalnie. Tyle że D700 trzeba wpisać w program w sposób o którym pisałem. Być może obsłuży wtedy nef-y albo (po konwersji) dng z Twojej puchy.