PDA

Zobacz pełną wersję : Obiektywy od FE do cyfrówki



natiye
07-05-2009, 16:16
Witam!

Posiadam 2 obiektywy od Nikona FE, Nikon 1:1.8 50mm series e i (auto) Vivitar 1:3.8 85mm-205mm.
Czy da się je spiąć z jakąś cyfrówką, niekoniecznie Nikona? I gdyby się już to udała czy wszystko będzie w porządku działać, bo czytałam że AF może nie chodzić?

Z góry dzięki za odpowiedź :)

pawel
07-05-2009, 16:29
Do każdej lustrzanki cyfrowej Nikona da się podpiąć. Nie z każdą będzie działał pomiar światła. Z żadną nie będzie AF w przypadku N E50/1.8. A ten Vivitar, to w zależności czy jest manualny, czy AF.

natiye
07-05-2009, 19:14
pawel próbowałam podpiąć ten obiektyw Nikona do cyfrówki Nikona i się nie dało...

a jak sprawdzić czy to AF czy nie ?

miron19j
07-05-2009, 19:41
pawel próbowałam podpiąć ten obiektyw Nikona do cyfrówki Nikona i się nie dało...
ale co to znaczy nie dało się? Nie można fizycznie podpiąć?



a jak sprawdzić czy to AF czy nie ?na obiektywach najczęściej jest napis AF.
A jaki masz aparat?

natiye
08-05-2009, 17:51
a jak jest sam napis AUTO ?

Właśnie jeszcze nie mam aparatu ale zamierzam kupić :)

miron19j
08-05-2009, 23:40
a jak jest sam napis AUTO ?
AUTO oznacza, że obiektyw jest przystosowany do przymykania przesłony przez aparat. Kadrujesz i ustawiasz ostrość na całkowicie otwartym obiektywie i w momencie robienia zdjęcia przysłona jest przymykana do wartości roboczej

Czy da się je spiąć z jakąś cyfrówką, niekoniecznie Nikona? I gdyby się już to udała czy wszystko będzie w porządku działać, bo czytałam że AF może nie chodzić?
da się je spiąć. Przez przejściówki nawet do Canona. W Nikonie może działać pomiar (zależy który Nikon), potwierdzenie ustawienia ostrości będzie działać. AF nie.