PDA

Zobacz pełną wersję : seryjna zmiana nazw zdjęć w Adobe Bridge CS4



Robik
07-05-2009, 01:19
Witam !
Mam pytanie :
Chciałem dokonać zmianę nazwy zdjęć w wybranym folderze w Adobe Bridge CS4 (PL)
- tak jak zawsze w zakładce "nowe nazwy plików" wybierałem tekst i obok wpisywałem nazwę (później poniżej sekwencję cyfr itd...) tak tym razem omyłkowo wybrałem"nowe rozszerzeni" zamiast "tekst".
...i zaczął się problem,bo zamiast pliku JPEG (w takim formacie były zdjęcia) powstały pliki binarne (tak pisze w metadanych) bez miniatur,które aby otworzyć muszę za każdym razem ręcznie wybierać program w którym chcę otworzyć zdjęcie (nie aktywne jest pole we właściwościach do zaznaczenia zawsze użyj tego programu do otwarcia pliku.
Powyższe pliki nie otwierają się "same-automatycznie" ani w przeglądarce adobe bridge cs4 ani windows picture and fax viewer. We właściwościach nie ma przy tych plikach zakładki "otwórz za pomocą" aby można było dokonać zmiany programu do otwarcia.
Pomóżcie bo mnie ...trafia... z nerwów !
Jak przywrócić format JPEG tych plików,a może jest możliwość cofnięcia tej nieszczęsnej akcji ?
Podkreślam że PS CS4 jest w wersji polskej. Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki w j.polskim chyba że nie ma takiej możliwości to może być również angielski.

P.s.
...mam nadzieję że niezbyt chaotycznie opisałem mój problem?!

stig
07-05-2009, 08:34
Z Twojego opisu wnioskuje, ze pliki te nie maja rozszerzenia JPG (lub maja jakiekolwiek inne). Przeprowadz po prostu ponownie zmiane nazw, upewniajac sie, ze po tej operacji (obserwuj podczas konstrukcji jak zmienia sie nazwa wraz z rozszerzeniem), beda mialy konstrukcje nazwa-numer-czy-co-tam-jeszcze-chcesz.jpg.

Robik
07-05-2009, 10:40
Dzięki stig !
Już jest OK :-) Właśnie liczyłem na Twoją podpowiedź :-)
Po raz kolejny okazało się , że proste jest trudne :-)
Raz jeszcze dziękuję i pozdrawiam !