PDA

Zobacz pełną wersję : D300 - Dziwne zachowanie matrycy



maciasbe
07-05-2009, 00:18
Ostatnio podczas jednego z koncertow matryca strzelila mi przy jednym ze zdjec focha i zrobila cos takiego:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://amphoto.pl/blog/wp-content/uploads/2009/04/dsc_8416.jpg)

Generalnie sytuacja miala miejsce po raz pierwszy, jednak zastanawiam sie co jest tego objawem i czy sytuacja jest zwiazana z czyms powazniejszym. Nie wiem wiec czy sie tym faktem przejmowac i oddac puche do serwisu, a moze olac, bo to nic powaznego?

krokodyl-lodz
07-05-2009, 00:45
Tęcza , tęcza ... cza cza cza :) Myślę, że jeśli Ci się to powtórzy to oczywiście serwis. Ale może to jednorazowy wybryk.

Kundzior
07-05-2009, 09:56
Dołącz zdjęcie na płycie CD i daj aparat serwisowi nie czekaj..

Khan
07-05-2009, 10:20
Miałem podobny objaw tyle,że w D200 .Po wielkich bojach z serwisem na Postępu w Warszawie wymieniono matrycę i jakiś moduł zasilania.Aparat niestety musiał zaliczyć trzy wizyty bo zdaniem serwisantów wszystko z nim było ok .
Dopiero kiedy zostali mocno postraszeni zrobili wszystko tak jak należy .

Przykładowa fotka - bardzo podobna do Twojej.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.dyziek.spinet.pl/matryca.jpg)

wigi
07-05-2009, 16:59
Może to być coś poważnego, ale nie musi (jednorazowy wybryk).
Rób zdjęcia, a jeśli sytuacja się powtórzy, to wal do serwisu.

maciasbe
07-05-2009, 18:12
Dzieki za pomoc. Dla swietego spokoju zglosze sie do serwisu ale póki co niestety mam slub do ogarniecia, wiec chwile musze poczekac z tym.

kronos28
07-05-2009, 19:03
a moze to coś z kartą pamięci... spróbuj na innej pofocić. Jak się powtórzy to serwis niestety...

Al Bundy
08-05-2009, 12:44
Też jestem zdania że to karta. W d70 często miewałem takie artefakty na kiepskiej karcie. Wymiana jej na "lepszą" rozwiązała problem.

W NEFie też masz taki objaw? U mnie NEFY wyglądały poprawnie - tylko jpg basic tak wyglądał....

robin102
08-05-2009, 12:47
Zawilgocenie sprzętu powodujące korozje i utlenianie się wyprowadzeń matrycy daje często takie efekty. Czasem pomaga tylko wymiana matrycy. Zdjęcia na CD i sprzęt do Podstępowych.

slav1973
08-05-2009, 13:34
Każdy aparat, którym fotografowałem na koncertach wczesniej czy później sporadycznie coś podobnego pokazywał. Wyjątkowo rzadko, ale się zdarzało - o ile dobrze pamiętam zazwyczaj działo się to, jak byłem blisko sceny lub na scenie.

maki
08-05-2009, 13:59
o ile dobrze pamiętam zazwyczaj działo się to, jak byłem blisko sceny lub na scenie.

??????????????????????????

ekonet
08-05-2009, 14:16
??????????????????????????
Kiedyś był wątek o wpływie silnego pola magnetycznego, ale nie pamiętam, co ustalono.
Mnie się to nigdy nie zdarzyło, a nieraz focę przy potężnych zestawach głośnikowych.

maciasbe
08-05-2009, 14:52
Prawda jest, ze akurat po swojej lewej stronie mialem zestawik dosyc sporych glosnikow.
Sytuacja miala miejsce po raz pierwszy od czasu zakupienia aparatu (10 m-cy) i ponownie sie nie pojawila.
Co do karty hmmm...uzywam Lexara Professional i z nia rowniez nie mialem żadnych problemow. Z serwisem niestety musze poczekac... akurat w sezonie :/

Kundzior
08-05-2009, 22:15
To żadne pole magnetyczne moim zdaniem D50 i D80 moje robiły zdjecia przy takich subwooferach że z kieszeni klucze wyrywało :P Zdjęcia prawidłowe.