PDA

Zobacz pełną wersję : Jak to jest zrobione ? ;)



Angadil
06-05-2009, 15:12
Pomijam różnicę między kadrami i zapalonymi lampami w aucie.
Mam dwa zdjęcia .:

1.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://images46.fotosik.pl/117/3829421e0b813ff1.jpg)
2.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://images47.fotosik.pl/117/8f46fb9d8e67263d.jpg)

Jak widac - drugie zdjęcie jest IMHO - definitywnie lepsze od pierwszegojesli chodzi o światło, kolory itd.
Przez chwilę myslałem, że to zabawa w HDR`y ale chyba jednak nie..

Może ktoś opisać krok po kroku proces obróbki aby uzyskac taki efekt jak powyżej ?
Bo z puchy na pewno takie foto nie wyszło.. ;)
Wątpię też czy były tu inne żródła światła niż te które są na fotce nr 1.

Dzięki i pozdrawiam !

tymin3
06-05-2009, 17:43
lucis art + lekko saturacja na minus to tak w 20 s



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.fotosik.pl)

Angadil
06-05-2009, 20:31
Tak ale zwróć uwage na asfalt na tym parkingu i całą resztę z tym związaną.. ;)
Właśnie się zastanawiam czy przypadkiem nie ejst tu ciągnięte highpass`em międzyinnymi...
Ale o ile highpass by powyostrzał, to nadal pozostaje kwestia kolorów..

tymin3
06-05-2009, 23:20
no to z asfaltu oddzielnie zdjac nasycenie i lekko przyciemnic