Zobacz pełną wersję : Reset licznika zrobionych zdjec w d700 ?!
trojak666
05-05-2009, 23:01
Czy jest to mozliwe,ze licznik sam sie wyzerowal? A jesli nie to jak to zrobilem bo nie wiem jakim cudem od nowa mi zdjecia numeruje...?
1. zależy jak masz ustawione opcje licznika w menu.
2. w dodatku licznik może się też przestawić (ale nie wyzerować) w efekcie włożenia innej karty CF do body, z zapisanymi na niej zdjęciami. Jak wtedy zrobi się zdjęcie, to numeracja zostanie przejęta z karty CF.
1. zależy jak masz ustawione opcje licznika w menu.
?
Gdzie to się ustawia i jak, Jacku?
Czy jest to mozliwe,ze licznik sam sie wyzerowal? A jesli nie to jak to zrobilem bo nie wiem jakim cudem od nowa mi zdjecia numeruje...?
Jeśłi licznik osiągnął wartość 9999, to następną wartością było 0001.
?
Gdzie to się ustawia i jak, Jacku?
custom d6
2. w dodatku licznik może się też przestawić (ale nie wyzerować) w efekcie włożenia innej karty CF do body, z zapisanymi na niej zdjęciami. Jak wtedy zrobi się zdjęcie, to numeracja zostanie przejęta z karty CF.
U mnie tak właśnie się stało, na początku się wystraszyłem jednak po przeczytaniu kilku tematów o D700 w sieci doczytałem i Tobie także trojak666 to radzę.
custom d6
To wiem, ale Jacek dziwnie rozgraniczył (1 i 2), więc myślałem, że jest coś jeszcze. :)
kichu był szybszy :-D
To wiem, ale Jacek dziwnie rozgraniczył (1 i 2), więc myślałem, że jest coś jeszcze. :)
chodziło mi o to, że na numerowanie mają wpływ 2 rzeczy, każda z nich niezależnie od siebie.
trojak666
05-05-2009, 23:49
Dobra ,po wejscu w ustawienie d6 -stalo sie co nastepuje, po uruchomieniu opcji wlaczone(tak mialem) numery dalej leca od zera(w tym przypadku _dsc0055) po wlaczeniu opcji wylaczone leca od zera, czyli rozumiem,ze teraz juz nie moge zrobic tak zeby licznik wskazywla numer zdjecia _dsc10443?-tak powinien gdybym czegos nie popsul;-)
puchbeary
05-05-2009, 23:58
jedynie exif pokaże Ci prawdziwy przebieg - wiele się o tym pisało. To o czym piszesz to tylko kwestia numeracji zdjęć.
trojak666
06-05-2009, 00:03
No ok tylko na prawde to nie wiem co zrobilem,ze mi sie numery zmienily....
..numery dalej leca od zera(w tym przypadku _dsc0055)
to nie jest od zera, a od 55, bądź precyzyjny
.... zeby licznik wskazywla numer zdjecia _dsc10443?..Tyle nigdy nie pokaże. Licznik (a precyzyjniej numeracja plików) jest 4-cyfrowy, a nie 5-cyfrowy.
trojak666
06-05-2009, 00:08
no od zera w sensie,ze do czasu wpisu na forum juz wykonalem 54 fotek:)
a co do 5 cyfr w numerze to sie nie zgodze bo mam sam na kompie foty z d300 o numerze po wyrzej 10 k
Bo pewnie ściągasz fotki przez nikon transfer i ustawiłeś kasowanie licznika po każdym zrzucie.
trojak666
06-05-2009, 08:58
No nie wlasnie.
a co do 5 cyfr w numerze to sie nie zgodze bo mam sam na kompie foty z d300 o numerze po wyrzej 10 ki to body nadało plikowi taki numer ???
trojak666
06-05-2009, 10:17
Tak.
...czyli rozumiem,ze teraz juz nie moge zrobic tak zeby licznik wskazywla numer zdjecia _dsc10443?
Numeracja, jak już koledzy powiedzieli, jest czterocyfrowa. Po każdych 10k leci od nowa. Co do przywrócenia nr zdjęcia po resecie licznika, jest to możliwe. Sprawdź sobie w Opandzie faktyczny nr fotki. Potem zostaw sobie na karcie zdjęcie i jego numer zmień (używając czytnika kart) na ten odczytany (najwyższy). Włóż kartę do aparatu i pstryknij zdjęcie. Voila. Zrobione :) Co do numeracji pięciocyfrowej. Nie wiem ile miejsc jest dostępnych w nazwie pliku, bo nigdy jej nie zmieniałem (domyślnie "dsc" bądź "_dsc"), ale mógłbyś spróbować zmienić ją z "_dsc" na "_dsc1" i tym samym sztucznie dodać piątą cyfrę. Musiałbyś tylko pamiętać o zmianie dodanej cyferki na kolejną co 10 tysięcy.
Nie wiem, czy to zadziała, ale z ciekawości sam spróbuję po powrocie z pracy.
Tak.nie wierze
..ale mógłbyś spróbować zmienić ją z "_dsc" na "_dsc1" i tym samym sztucznie dodać piątą cyfrę.chyba ciut inaczej - _ds1 bo znaków (chyba) musi być tyle samo.
Ja robie w sRGB, więc o takim kombinowaniu nie myślałem :-D
trojak666
06-05-2009, 10:42
No Panie clusca,udalo sie hehe, oszukalem zmieniajac nazwe plikow i dodaj jedynke zamiast trzeciej litery hehe
trojak666
06-05-2009, 10:45
nie wierze
chyba ciut inaczej - _ds1 bo znaków (chyba) musi być tyle samo.
Ja obie w sRGB, więc o takim kombinowaniu nie myślałem :-D
Przepraszam, rzeczywiscie ten plik nie ma takiego numeru, zle spojrzalem.
chyba ciut inaczej - _ds1 bo znaków (chyba) musi być tyle samo.
Co racja to racja. Można edytować tylko 3 miejsca w nazwie. No to by było "_ds10000" w przypadku Adobe RGB albo "ds1_0000" dla sRGB :)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.