PDA

Zobacz pełną wersję : wyrównanie w PS



tomek murański
05-05-2009, 12:56
Witam.
Być może pytanie będzie głupiutkie, ale mimo to zaryzykuję:

chciałbym wyrównać poziomy nasycenia barw i ich balans w kilku zdjęciach, tak, by pasowały do siebie. Przykładem niech będzie seria fotek klocków, które były fotografowane w różnych stadiach rozsypania na białym tle. teraz poddając obróbce każde z osobna uzyskuję oczywiście różne barwy każdego z nich w stosunku do pozostałych. Albo dla jasności tematu załóżmy, że użyte wartości przysłony i czasu były różne dla poszczególnych zdjęć. Jak można je do siebie dopasowac kolorystycznie tak, by stanowiły jednolitą i zwarta serię? Błagam - nie odpowiadajcie, że trzeba było się postarać robiąc zdjęcie w pierszej kolejności. Pytanie jest czysto teoretyczne.
Pozdrawiam.
t.

lechupe
05-05-2009, 13:04
otwierasz wszystkie w camera raw i klikasz synchronizuj.

pawel
05-05-2009, 13:17
Zależy od konkretnych zdjęć i jak bardzo spójna ma być kolorystyka i kontrasty. Jeśli na oko ma być tak samo, to jw. A jeśli ma być identycznie jak w przypadku stop-motion, to lepiej powtórz zdjęcia bez ciągłej zmiany parametrów.

tomek murański
05-05-2009, 14:11
mmm, ok, chodzi mi czysto teoretycznie jak to zrobic. Przyklad jaki podalem jest tylko pewnym zobrazowaniem problemu. No i zapomnialem dodac - zeby nie bylo za latwo - nie w nef, a w jpg :) Co radzicie? Nie chodzi mi o dopasowanie 'na oko'. Czy jest sposob, zeby program CS3, CS4 dopasowal mi kontrast/balans kolorow? Spojnosc duza, z niweilka tolerancją... Jeszcze raz zaznaczam - Czysta teoria, wiec po prostu wyobrazmy sobie te wspomniane klocki i zalozmy, ze nie dam rady powtorzyc fotek, sesja zrobiona, klocki spalone, mam materiał, musze oddac go klientowi, a tu zonk - nie sprawdzalem parametrow, aparat robil co chcial ( w studio to troche trudne, ale co tam ;) ). wszystko w jpg, WB powiedzmy Auto zeby nie bylo stabilnie, robione na P z korekta, stad wsztskie sa nieco przeswietlone i trzeba wszystko ldoprowadzic do podobnego stanu - kontrast, nasycenie, balans. No i co dalej? :) Sorry za takie trucie dupska, ale urodzil mi sie w glowie ten problem dzisiaj, a ze pada za oknem i klentow nie ma, to siedze i mozdze i wiecie co? nie wiem, jak to rozwiazac...

tomek murański
05-05-2009, 19:21
ok. doszedlem jak to zrobic. sorry za zasmiecanie forum EOT.
pozdrawiam

manfred
06-05-2009, 07:48
ok. doszedlem jak to zrobic. sorry za zasmiecanie forum EOT.
pozdrawiam


Jak juz wpadłes na ten świetny pomysł to pasuje sie podzielić z Tymi którzy Ci starali się pomóc a i z ciekawości jam bym sie chciał dowiedzieć.

kymaj
06-05-2009, 14:59
Jak juz wpadłes na ten świetny pomysł to pasuje sie podzielić z Tymi którzy Ci starali się pomóc a i z ciekawości jam bym sie chciał dowiedzieć.

popieram, pisz krok po kroku :)

YANOSZ
20-10-2010, 00:56
Troszke odswieze...
Moze kolega sie podzieli jednak swoim sposobem? Też sie nad tym zastanawiałem ostatnio.

_QMAN_
21-10-2010, 01:05
Chyba jednak się nie podzieli :D

manfred
21-10-2010, 16:23
Podzieli sie podzieli ale na warsztatach ;-)