PDA

Zobacz pełną wersję : Aku do D70



Lwiecz01
18-02-2005, 10:57
Czy polecacie dokupić nieorginalne aku do D70 o większej pojemności ?
Jak jest z łądowaniem go w orginalnej ładowarce ? Troszkę kształt inny :)

Znalazłem np. coś takiego - http://allegro.pl/show_item.php?item=41514559

deep
18-02-2005, 11:08
To nie ten akku, musisz mieć taki sam symbol jak oryginał. Ja używam zamiennika 1500mAh i bardzo sobie chwalę. Ładuje się tak samo a czas pracy chyba ma też podobny, nie robiłem testów ale tak mi się wydaje. Trzeba tylko uważać, bo niektóre zamienniki są jakby minimalnie nie dopasowane rozmiarem i podobno ciężko się wyjmuje z aparatu. ja trafiłem na taki co pasuje idealnie, jak oryginał. Nie sugeruj się zdjęciami na allegro, bo ja zamawiałem inny i dostałem inny, ale chyba wyszło mi to na dobre :) bo miał być 1300mAh i inną miał naklejkę, a za te same pieniądze przysłano mi 1500mAh

Lwiecz01
18-02-2005, 11:11
No i super - i tak zapasowy zakupię po sprawdzeniu w praktyce, czy jest mi potrzbny.

deep
18-02-2005, 11:15
Przydaje się, bo charakterystyka akku jest taka, że zdycha nagle i zawsze w momencie kiedy potrzeba trochę prądu na to najważniejsze zdjęcie, a tak masz zawsze gotowy zapas w torbie (50zł to i tak ekstra cena, jak miałem F70 to wtedy bateryjki wychdziły majątek)

ajt
18-02-2005, 20:09
Witam,
Ja kupiłem na tej aukcji:
http://allegro.pl/show_item.php?item=39838366

Do aparatu wchodzi jak oryginalny i mam wrażenie, że wytrzymuje dłużej, pomimo, że dopiero dwa razy ładowany, więc nie zdążył się jeszcze porządnie uformować :)

naher
18-02-2005, 22:43
też ten aku (http://allegro.pl/show_item.php?item=39838366) kupiłem, działa elegancko, żadnych problemów z wyciąganiem

dosent
18-02-2005, 23:14
Niedawno gdzies slyszalem opinie, ze warto sie zastanowic nad zamiennikami, bo D70 jest bardzo czula na wszelkie 'wahniecia pradu' a w zamiennikach nie do konca wiadomo, czy to co napisane na akumulatorze to jest to co dostaje aparat...
Przyznam sie, ze sam 'popelnilem' zakup zamiennika, naladowal sie poprawnie, aparat tez zachowywal sie normalnie, ale nei uzywalem go jeszcze poza sprawdzeniem, bo traktuje go jako rezerwe. A teraz zaczalem sie zastanawiac czy warto kosztem oszczedzonych paru zlotych ryzykowac? Wiecie cos o takim niebezpieczenstwie?
Acha, ja trafilem model, ktory piorunsko ciezko wychodzi z body :-)
pzdr

pjfox
19-02-2005, 03:30
Ja też kupiłem ten alku co chłopaki wyżej (patrz Naher)

Używam zamiennie z oryginalną baterią, nie stwierdziłem żadnych problemów - minimalnie gorzej wychodzi z D70 (-: (czyli mi się udało (((-: )

pozdro
pj

Lwiecz01
19-02-2005, 19:17
dzięki panowie- też kupię u APTELa :)

irekka
19-02-2005, 21:26
APTEL mozna polecić - istotne jest to, że od nich akumulator ma dokładnie takie wymiary jak oryginał i nie ma problemów z wyciąganiem. Pojęcie "oryginał" to tak naprawdę ten sam akumulator tylko z napisem Nikon. Jasne, że można trafić na nieuczciwych producentów, którzy wkładają kiepskiej jakości ogniwa - ale teraz trudno chyba trafić na coś takiego - w dobie internetu szybko się rozchodzą informacje i nikt nie ryzykuje takiej wpadki.

Behemot
19-02-2005, 23:04
Poczytałem, i zamówiłem, chyba trochę obtaniały
Nazwa aukcji: AKUMULATOR EN-EL3 1500 MAH DO NIKON D100 D70
Cena Kup Teraz: 33,99 zł
albo jaka przecena jak się będzie sprawował napiszę

Pozdrawiam